skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ferie na Słowacji super atrakcje na ferie dla narciarzy

2015.01.22
Ferie na Słowacji super atrakcje na ferie dla narciarzy
Ferie na Słowacji super atrakcje na ferie dla narciarzy
Wiele super atrakcji na ferie dla amatorów białego szaleństwa. Uniwersjada, wieczory wrażeń, adrenalinowa trasa saneczkarska, atrakcje dla dzieci i tropikalne imprezy w Tatralandii.
Jeszcze nie zdecydowałeś, gdzie będziesz szusował na nartach w okresie feryjnym? Czekasz na super last minute? Rozważ wyjazd na Słowację. Tam nie tylko czekają na Ciebie stoki, ale również dziesięć imprez oraz megarelaks dla całej rodziny w Tatralandii.
Możesz mieć pewność, że ferie w Tatrach Niskich i Wysokich będą równoznaczne z dobrymi warunkami narciarskimi. Zadbają o to snowmasterzy oraz ponad 550 urządzeń do naśnieżania oraz kilkadziesiąt ratraków. Obecnie w ośrodkach u naszych południowych sąsiadów jest od 30 cm do nawet 100 cm śniegu i zapowiadane są dalsze opady. Na najwyższej i najbardziej ekstremalnej trasie w Tatrzańskiej Łomnicy - Siodełku jest obecnie ponad 100 cm naturalnego śniegu. W Tatrach Wysokich czynne jest 9 km tras narciarskich - w Tatrzańskiej Łomnicy, Strbskim Plesie oraz w Starym Smokovcu.

W ośrodku w Jasnej pod Chopokiem czynne jest ponad 30 km tras narciarskich i 19 wyciągów. Otwarte są trasy na Zahradkach, Kosodrevinie, Otupne, Bielej Puti i Srdiecko. Kolejki codziennie czynne są od godziny 8.30 do 15.30. Kasy i wypożyczalnie otwierane są pół godziny wcześniej. Ceny noclegów kształtują się od 20 do 100 euro, a skipassy można kupić w kwocie od 37 euro.

Warto korzystać z oferty pakietowej, obejmującej np. nocleg z wyżywieniem, skipassy, bo trzy dni w pensjonacie to kwota od 160 euro. Co istotne, zniżki nawet do 20% można uzyskać, korzystając z zakupów online na www.gopass.sk. A że warto, przekonuje o tym Zuzanna Fabianowa, odpowiedzialna za komunikację i PR w Tatry Mountain Resorts a.s.: "Zamierzamy w ciągu dwóch miesięcy ferii w Polsce i na Słowacji zorganizować dziesięć różnych imprez w czterech miejscach - zapowiada. - Taka oferta skusi i małych, i dużych amatorów białego szaleństwa".

Jasna
Jasna

Zacznie się na sportowo


I tak: pierwsza impreza rusza już 24 stycznia w Strbskim Plesie w Tatrach Wysokich. Tam rozpocznie się Zimowa Uniwersjada, po raz pierwszy rozgrywana w Hiszpanii i na Słowacji (http://www.tatry2015.sk). Najlepszych studentów, w tym Polaków, będzie można zobaczyć w terminie od 24 stycznia do 1 lutego 2015 r. Na Słowacji odbędą się zawody w skokach narciarskich, kombinacji norweskiej, biathlonie i biegach narciarskich.

Kolejny weekend w Tatrach Wysokich to Tatry Ice Master 2015 - światowe mistrzostwa w rzeźbach lodowych. Rozgrywane już po raz trzeci, przyciągają najlepszych rzeźbiarzy i wspaniałą publikę, która na żywo śledzi wyczyny wirtuozów. W tym roku zawody odbędą się tradycyjnie w Starym Smokovcu, na Hrebienku, w dniach 31 stycznia - 1 lutego.Do Jasnej pod Chopokiem zapraszamy na ekstremalny i adrenalinowy freeride. To właśnie tutaj w dniach 27 lutego - 1 marca odbędzie się światowa edycja Freeride World Tour. Stukilkudziesięciu zawodników światowej elity będzie pokonywać freeridowe strefy na południowej stronie Chopoka. Adrenaliny i świetnych widoków nie zabraknie, a każdy, kto zakocha się w tej dyscyplinie, może skorzystać z usług Tatry Motion i wspólnie z przewodnikiem ruszyć na podbój zimowego świata.

Królestwo relaksu dla dzieci i dorosłych


Specjalną ofertę na ferie przygotowała też Tatralandia (www.tatralandia.sk). Rezerwując pakiet aqua&ski, masz do dyspozycji nieograniczone możliwości korzystania z kilkunastu basenów, zjeżdżalni, saun dla dorosłych i biosoauny dla dzieci. Poza tym wygodnym skibusem dostaniesz się do ośrodka w Jasnej, gdzie już czeka na Ciebie 46 km tras i 30 wyciągów. Aktualne warunki i ilość śniegu można sprawdzić na stronie internetowej www.jasna.sk, a także w Infocentrum. "Ilość atrakcji i możliwości spędzenia czasu na świeżym powietrzu powoduje, że ośrodek w Jasnej oceniany jest niezwykle wysoko w prestiżowych rankingach World Ski Resort, The Best Ski Resort, czy w polskich mediach - dodaje Zuzanna Fabianova. - To najbliższy Polakom ośrodek w prawdziwie alpejskim stylu z cenami o 30% niższymi niż w Austrii, Francji czy Hiszpanii".

skionline.pl
Tagi: #słowacja #ferie #tatralandia #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com