skionline.pl stacje Słowacja Tatry Wysokie wyślij link znajomemu dodaj opinię

Jakubkova lúk
Starý Smokovec

Smokovec to największa miejscowość, a jednocześnie spory ośrodek narciarski, położony na obrzeżu słowackich Wysokich Tatr, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Smokovec, dzięki korzystnym właściwościom tutejszego klimatu, już w XIX w. stał się uzdrowiskiem, z upływem czasu bardzo popularnym.
Narciarze mają tutaj do wyboru kilka terenów narciarskich o łącznej długości blisko 9 km.
W pierwszej kolejności wymienić należy popularny areał Hrebienok, dzielący się na dwie części: Horna Luka (trudniejsze trasy dla zaawansowanych narciarzy, miejsce odbywania się prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych) i Dolna Luka (teren odpowiedni dla początkujących). Centralnym punktem ośrodka jest górna stacja kolejki naziemnej na szczyt Hrebienok (1 280 m n.p.m.). Nad nią znajdują się dwie czerwone trasy Hornej Luki, niżej - oznaczone na niebiesko zjazdy na terenie Dolna Luka. Dolna stacja kolejki na Hrebienok znajduje się przy hotelu Grand w Starym Smokovcu. Wzdłuż trasy kolejki prowadzi najdłuższa z tras zjazdowych w okolicy, jedyna, która zbiega do samego miasteczka. Karnety na ośrodek narciarski Hriebienok obowiązują również na terenach narciarskich Štrbskégo Plesa i Tatrzańskiej Łomnicy.
Począwszy od sezonu 2006/2007 w ośrodku Starý Smokovec , oprócz lokalnego karnetu, można korzystać ze skipassu Slovakia Ski Region, który jest wspólny dla pięciu topowych słowackich ośrodków narciarskich (Jasná Niskie Tatry, Snowparadise Veľká Rača, PARK SNOW Donovaly, PARK SNOW Wysokie Tatry (Štrbské Pleso) i TLD - Tatrzańskie Koleje Linowe: Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Liptovská Teplička).

Górna stacja kolejki na Hrebienok jest dobrym punktem wypadowym nie tylko dla narciarzy zjazdowych, ale również dla ski alpinistów, wybierających się w kierunku Małej i Wielkiej Studenej Doliny, a także dla piechurów zmierzających nad Studenovodski Vodospad.

W pobliżu hoteli Starego Smokowca (ale już na terenie Novego Smokovca) znajduje się areał narciarski Jakǔbkova Luka, dysponujący dwiema trasami (niebieską i czerwoną), dwoma wyciągami oraz sztucznym naśnieżaniem. Jest to teren odpowiedni dla narciarzy początkujących i średniozaawansowanych.

Przy wyjeździe ze Smokovca w kierunku Popradu, na terenie Dolnego Smokovca, zlokalizowany jest niewielki, zwykle niezatłoczony, teren narciarski Pod Lesom z dwiema niedługimi, łatwymi trasami i dwoma wyciągami.

Narciarze biegowi mogą skorzystać z dwóch utrzymywanych tras o długości 6 i 12 km, prowadzących w stronę Tatrzańskiej Łomnicy.

Oprócz atrakcji narciarskich okolica Smokovca oferuje wiele innych sportowych rozrywek, łącznie z paraglidingiem i ciekawym sportem nawiązującym do starych norweskich tradycji o nazwie ski - jöring, polegającym na jeździe na nartach za zaprzężonym koniem.
Ze Smokovca można wybrać się do Popradu, gdzie mieści się kompleks AquaCity, lub do aquaparku Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
10 1 tak
Długość tras zjazdowych:8.9 km
- trasy łatwe7.2 km
- trasy średnie1.7 km
Długość tras biegowych:18 km
Wysokość: 1030 - 1479 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
tor saneczkowy:
spacery zimowe:
basen:
sauna:
centrum fitness:
jazda konna:
paragliding:
dyskoteka:
karczmy i restauracje:
Hotele w ośrodku
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Tatranské lanové dráhy, a.s.
Adres:Tatranská Lomnica 7, 059 60 Tatranská Lomnica
Telefon:+421-902 442 400
Fax:+421-52-446 76 18
WWW:www.tldtatry.sk
Zobacz
Słowackie ośrodki narciarskie otwarte dla polskich narciarzy także w czasie Sylwestra
Ferie na Słowacji super atrakcje na ferie dla narciarzy
Słowacy inwestują w Tatrach!
Wysokie Tatry - lato pełne atrakcji
Nowości narciarskie na Słowacji
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021