skionline.pl stacje Słowacja Tatry Wysokie wyślij link znajomemu dodaj opinię

Jakubkova lúk
Starý Smokovec

Smokovec to największa miejscowość, a jednocześnie spory ośrodek narciarski, położony na obrzeżu słowackich Wysokich Tatr, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Smokovec, dzięki korzystnym właściwościom tutejszego klimatu, już w XIX w. stał się uzdrowiskiem, z upływem czasu bardzo popularnym.
Narciarze mają tutaj do wyboru kilka terenów narciarskich o łącznej długości blisko 9 km.
W pierwszej kolejności wymienić należy popularny areał Hrebienok, dzielący się na dwie części: Horna Luka (trudniejsze trasy dla zaawansowanych narciarzy, miejsce odbywania się prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych) i Dolna Luka (teren odpowiedni dla początkujących). Centralnym punktem ośrodka jest górna stacja kolejki naziemnej na szczyt Hrebienok (1 280 m n.p.m.). Nad nią znajdują się dwie czerwone trasy Hornej Luki, niżej - oznaczone na niebiesko zjazdy na terenie Dolna Luka. Dolna stacja kolejki na Hrebienok znajduje się przy hotelu Grand w Starym Smokovcu. Wzdłuż trasy kolejki prowadzi najdłuższa z tras zjazdowych w okolicy, jedyna, która zbiega do samego miasteczka. Karnety na ośrodek narciarski Hriebienok obowiązują również na terenach narciarskich Štrbskégo Plesa i Tatrzańskiej Łomnicy.
Począwszy od sezonu 2006/2007 w ośrodku Starý Smokovec , oprócz lokalnego karnetu, można korzystać ze skipassu Slovakia Ski Region, który jest wspólny dla pięciu topowych słowackich ośrodków narciarskich (Jasná Niskie Tatry, Snowparadise Veľká Rača, PARK SNOW Donovaly, PARK SNOW Wysokie Tatry (Štrbské Pleso) i TLD - Tatrzańskie Koleje Linowe: Tatranská Lomnica, Starý Smokovec, Liptovská Teplička).

Górna stacja kolejki na Hrebienok jest dobrym punktem wypadowym nie tylko dla narciarzy zjazdowych, ale również dla ski alpinistów, wybierających się w kierunku Małej i Wielkiej Studenej Doliny, a także dla piechurów zmierzających nad Studenovodski Vodospad.

W pobliżu hoteli Starego Smokowca (ale już na terenie Novego Smokovca) znajduje się areał narciarski Jakǔbkova Luka, dysponujący dwiema trasami (niebieską i czerwoną), dwoma wyciągami oraz sztucznym naśnieżaniem. Jest to teren odpowiedni dla narciarzy początkujących i średniozaawansowanych.

Przy wyjeździe ze Smokovca w kierunku Popradu, na terenie Dolnego Smokovca, zlokalizowany jest niewielki, zwykle niezatłoczony, teren narciarski Pod Lesom z dwiema niedługimi, łatwymi trasami i dwoma wyciągami.

Narciarze biegowi mogą skorzystać z dwóch utrzymywanych tras o długości 6 i 12 km, prowadzących w stronę Tatrzańskiej Łomnicy.

Oprócz atrakcji narciarskich okolica Smokovca oferuje wiele innych sportowych rozrywek, łącznie z paraglidingiem i ciekawym sportem nawiązującym do starych norweskich tradycji o nazwie ski - jöring, polegającym na jeździe na nartach za zaprzężonym koniem.
Ze Smokovca można wybrać się do Popradu, gdzie mieści się kompleks AquaCity, lub do aquaparku Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
10 1 tak
Długość tras zjazdowych:8.9 km
- trasy łatwe7.2 km
- trasy średnie1.7 km
Długość tras biegowych:18 km
Wysokość: 1030 - 1479 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do marca
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Starý Smokovec Jakubkova lúk
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnesnowpark:niedostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:niedostępne
wyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
kuligi:dostępnepsie zaprzęgi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnetor saneczkowy:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
jazda konna:dostępneparagliding:dostępne
dyskoteka:dostępnekarczmy i restauracje:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Jakubkova lúk
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Tatranské lanové dráhy, a.s.
Adres:Tatranská Lomnica 7, 059 60 Tatranská Lomnica
Telefon:+421-902 442 400
Fax:+421-52-446 76 18
WWW:www.tldtatry.sk
Starý Smokovec Jakubkova lúk
Zobacz
Słowackie ośrodki narciarskie otwarte dla polskich narciarzy także w czasie Sylwestra
Ferie na Słowacji super atrakcje na ferie dla narciarzy
Słowacy inwestują w Tatrach!
Wysokie Tatry - lato pełne atrakcji
Nowości narciarskie na Słowacji
Booking.com