skionline.pl stacje Francja Hautes Alpes wyślij link znajomemu dodaj opinię

Superdevoluy

Superdévoluy, położone na zachodnim krańcu Alp Wysokich, w centralnej części Masywu Dévoluy, wraz z siostrzaną miejscowością La Joue du Loup, tworzy region narciarski dysponujący setką kilometrów tras.
Jest to typowa, powstała na pustej przestrzeni wśród górskich szczytów, stacja narciarska "z próbówki". Chociaż miejscowość ze swoją blokowiskową architekturą z pewnością pozbawiona jest uroku właściwego górskim przysiółkom, to jednak widoki rozciągające się z najwyższych pięter wybudowanych na wysokości 1 500 m n.p.m. wieżowców są doprawdy przepiękne.

Stację wybudowano według schematu "station integrée", co oznacza, że całe zaplecze - od supermarketu po restaurację - udało się zmieścić pod jednym dachem. Rozwiązanie to - skądinąd bardzo praktyczne - zniechęcać może jednak pewną monotonią.

Niewątpliwą zaletą tutejszych terenów narciarskich jest łagodny klimat, ponadprzeciętne nasłonecznienie oraz nowoczesna infrastruktura tras i wyciągów. Narciarze o każdym stopniu wtajemniczenia znajdą tutaj atrakcyjne dla siebie rejony.
Swoistym węzłem komunikacyjnym, wokół którego rozciągają się tereny narciarskie jest szczyt Le Pierra d’Agnières (2 510 m n.p.m.). U podnóża zboczy tuż przy samym Superdévoluy wytyczone zostały płaskie trasy, świetnie nadające się do nauki. W wyższych partiach znajduje się wiele wspaniale nasłonecznionych, niezbyt trudnych stoków, doskonałych do szlifowania umiejętności. Niewielką ilość tras trudnych rekompensuje ich długość. Zaawansowani narciarze z upodobaniem do jazdy freeride'owej mogą ponadto korzystać z licznych nieprzygotowanych tras.
W centralnej części terenów narciarskich, na wysokości 2 000 m n.p.m., snowboardziści i amatorzy freestyle'u mają do dyspozycji snowpark z dużą różnorodnością modułów.
Do uprawiania narciarstwa biegowego służy sieć tras o łącznej długości 79 km - od łatwych po naprawdę wymagające.

Stacja narciarska Superdévoluy posiada oznaczenie "P’tits Montagnards", przyznawane przez Ski Club of France ośrodkom wyspecjalizowanym w organizowaniu wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Poza wieloma atrakcjami na narciarskim stoku i poza nim oznacza to rodzinne zniżki, specjalnie dla dzieci przystosowane stoki i wyciągi, opiekę i fachowy instruktaż w szkółkach i przedszkolach narciarskich.

Lista pozanarciarskich atrakcji sportowych, jakie ma do zaoferowania Superdévoluy, jest stosunkowo długa. Na świeżym powietrzu można korzystać z przygotowanych szlaków do zimowych spacerów, można też wędrować na rakietach śnieżnych, latać na paralotniach czy wybrać się na przejażdżkę saniami motorowymi lub psim zaprzęgiem. Pod dachem czeka kompleks wodno-rekreacyjny z basenem, sauną i siłownią.
Szczególną atrakcją jest, mieszczące się na wysokości 2 500 m n.p.m., obserwatorium astronomiczne.

Projektanci osady zadbali, by przyjeżdżający na zimowy urlop goście również wieczorami nie mieli okazji do nudy. W Superdévoluy powstało więc kino, salony gier, liczne restauracje i bary, a dla amatorów zabawy w bardziej intensywnym wydaniu - dyskoteka.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
29 4 tak
Długość tras zjazdowych:100 km
- trasy łatwe16 km
- trasy średnie43 km
- trasy trudne41 km
Długość tras biegowych:79 km
Wysokość: 1470 - 2510 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:niedostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
rakiety śnieżne:dostępnespacery zimowe:dostępne
basen:dostępnebasen termalny:niedostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
paragliding:dostępnekino:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępne
Kontakt
WWW:www.superdevoluy.com
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021