skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Górskie ścieżki rowerowe powstają w Szczyrku

2019.05.01
Górskie ścieżki rowerowe powstają w Szczyrku
Kliknij, aby powiększyć.
Górskie ścieżki rowerowe powstają w Szczyrku
W odpowiedzi na coraz większą popularność górskich kompleksów rowerowych, a szczególnie Enduro Trails w Bielsku- Białej, spółka Tatry Mountain Resort inwestuje w budowę górskich tras rowerowych w ośrodku narciarskim Szczyrk Mountain Resort. Warto dodać, że jest to pierwszy tego typu "produkt turystyczny" w Szczyrku.
Na wszystkie trasy zjazdowe będzie można dostać się przy pomocy nowoczesnych kolei: gondolowej i kanapowej. Ścieżki enduro będą doskonałym uzupełnieniem letniej oferty ośrodka. Budowa tras właśnie się rozpoczyna. W pierwszym etapie dla rowerzystów udostępnione zostanie ok. 12 km tras, w tym czerwone i niebieskie.

- Jeśli aura pozwoli to pierwsze 8 km zostanie oddane do użytku już końcem lipca! - zapewnia Jakub Jonkisz, twórca tras rowerowych Enduro Trails w Bielsku -Białej oraz realizator tras w Szczyrk Mountain Resort.

Mapa tras rowerowych
Mapa tras rowerowych

Kolejne kilometry są planowane do oddania na wrzesień. W zbliżającym się sezonie letnim, ośrodek będzie funkcjonował aż do października. Przy dolnej stacji kolei gondolowej dostępna będzie wypożyczalnia rowerów górskich (enduro, hardtail, elektrycznych oraz dziecięcych). Rozbudowana zostanie także oferta gastronomiczna na Hali Skrzyczeńskiej, gdzie zrelaksować się będzie można na najwyżej położonej w Polsce piaszczystej plaży oraz zaspokoić pragnienie w SunBoxie.

Zapowiada się ciekawe lato na poziomie 1000 m w Zimowej Stolicy Polski. Całość działań SMR w sezonie letnim z regionalnymi i sportowymi eventami stworzy w Szczyrku nową jakość górskich atrakcji.


Tagi: #ośrodki narciarskie #lato #rowery #enduro #szczyrkowski #szczyrk #trasy rowerowe #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020