skionline.pl stacje Hiszpania Catalonian Pyrenees wyślij link znajomemu dodaj opinię

La Molina

Kliknij, aby powiększyć.
La Molina to urokliwa miejscowość narciarska położona w Pirenejach, w północno-wschodniej części Hiszpanii. Jest najstarszym ośrodkiem narciarskim w tym kraju - to właśnie tutaj w 1943 wybudowano pierwszy hiszpański wyciąg. Wcześniej entuzjaści jazdy na dwóch deskach musieli nieźle się natrudzić samodzielną wspinaczką na stok. Na szczęście te czasy bezpowrotnie minęły, a dziś w La Molina do dyspozycji jest całkiem sporo wyciągów: gondola, 7 krzeseł, 4 orczyki i 3 taśmy. Odwiedzający mogą korzystać z 53 tras o łącznej długości 61 km (całkowite przewyższenie wynosi 745 m).

Zróżnicowany stopień trudności tras sprawia, że La Molina to wymarzone miejsce dla rodzin i miłośników sportów zimowych, bez względu na stopień zaawansowania. Znajdziemy tu trasy zarówno niebieskie, jak i czerwone i czarne. Dobre warunki na stokach zapewnia niemal 500 armatek śnieżnych, które utrzymują odpowiednią pokrywę sztucznego śniegu na 28 km tras. Amatorów freestyle’u zachęcamy do odwiedzenia snowparku, w którym powstał największy w Pirenejach superpipe oraz Big Air Bag, czyli „wielka poduszka”.

Na dzieciaki czeka śnieżne przedszkole, w którym najmłodsi mogą pod okiem instruktora stawiać na nartach pierwsze kroki.

W La Molina znajduje się również specjalne centrum sportu dla niepełnosprawnych.
Ponadto, do dyspozycji są wypożyczalnie sprzętu i szkółki narciarskie, w których wykupić można lekcje z instruktorem.

Wszystkim, którzy oprócz jazdy na jednej lub dwóch deskach mają ochotę na „coś więcej” La Molina oferuje szereg dodatkowych atrakcji, takich jak: spacery na rakietach śnieżnych, jazdę na sankach lub pontonach, przejażdżki psim zaprzęgiem lub wspinaczkę w parku linowym. Spragnieni chwili relaksu mogą skorzystać z pola golfowego, czy basenów termalnych. Natomiast ci, którzy szukają bardziej emocjonujących przeżyć mogą spróbować nurkowania pod lodem, jazdy offroadowej terenowym Audi lub wyprawy skuterem śnieżnym. Zaśnieżone Pireneje można podziwiać również z lotu ptaka – przemieszczając się balonem, helikopterem lub paralotnią. Wieczorem fajnie rozluźnić się grając w kręgle lub relaksując w barach i restauracjach oferujących słynne przekąski „tapas” i wyborną hiszpańską kuchnię.

W La Molina panują wyjątkowe warunki klimatyczne - to właśnie te tereny mogą poszczycić się największą liczbą słonecznych dni w Europie. Specyficzny mikroklimat panujący w okolicy zapewnia nadzwyczaj korzystną pogodę - wszystko składa się na doskonałe warunki narciarskie.

Kolejną zaletą tego miejsca jest wyjątkowo dobre pod względem komunikacyjnym położenie. Samolotem możemy dostać się do Barcelony lub Girony, a stamtąd już całkiem niedaleko. Podróż wynajętym samochodem nie powinna zająć więcej niż dwie godziny. Istnieje również możliwość zorganizowanie przez ośrodek transferu pociągiem lub autobusem wprost z lotniska.

mk/skionline.pl
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
4 7 1 tak
Ilość tras zjazdowych:53 szt.
Długość tras zjazdowych:61 km
Wysokość: 1700 - 2445 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Wyciągi czynne od 09:00 do 16:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka La Molina
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
halfpipe:dostępnesnowpark:dostępne
stok dla dzieci:dostępneoświetlony stok:dostępne
skibus:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępnepark dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
psie zaprzęgi:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
tor saneczkowy:dostępnespacery zimowe:dostępne
opieka nad dziećmi:dostępnedyskoteka:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim La Molina
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Statnio La Molina
Adres:Edifici Telecabina, s / n 17537 La Molina, Girona
Telefon:+34 972 89 20 31
Fax:+34 972 14 50 48
WWW:www.lamolina.cat
La Molina
Zobacz
La Molina, czyli narciarskie safari w Pirenejach
Narty w Pirenejach - bliżej niż myślisz, piękniej niż ci się wydaje
Alp2500 La Molina - Masella Hiszpania
Alp2500 La Molina - Masella Hiszpania
Alp2500 La Molina - Masella Hiszpania
Wybieramy najlepszą stację narciarską w Polsce - głosuj
Booking.com