skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ischgl 19/20: otwarcie sezonu z zespołem SEEED i dwiema nowymi kolejami krzesełkowymi

2019.09.06
Ischgl 19/20: otwarcie sezonu z zespołem SEEED i dwiema nowymi kolejami krzesełkowymi
Kliknij, aby powiększyć.
Ischgl 19/20: otwarcie sezonu z zespołem SEEED i dwiema nowymi kolejami krzesełkowymi
Na legendarnym koncercie otwarcia sezonu, Top of the Mountain Opening Concert, 30 listopada 2019 r. wystąpi kultowy zespół z Berlina, Seeed. Ośrodek narciarski będzie otwarty już od 28 listopada. Nowości w sezonie zimowym 2019/20: Velilleck F1 - najszybsza kolejka krzesełkowa w regionie narciarskim i Visnitz N2 - pierwsza 8-osobowa kolejka krzesełkowa typu D w Szwajcarii.
Począwszy od sezonu zimowego 2019/20, ośrodek narciarski w Ischgl wzbogaci się o dwie atrakcje: dzięki nowej wyprzęganej, 6-osobowej kolejce krzesełkowej Velilleck F1 entuzjaści sportów zimowych mogą dotrzeć do Pardatschgrat w sześć minut z prędkością sześciu metrów na sekundę. To czyni ją najszybszą kolejką krzesełkową w regionie narciarskim. Dodatkową atrakcją są oparcia krzesełek, które zostały ozdobione zdjęciami roślin z otaczających gór. Podgrzewana, wyprzęgana 8-osobowa kolejka krzesełkowa "Visnitz N2" jest pierwszą 8-osobową kolejką krzesełkową typu D w Szwajcarii. Przewozi miłośników sportów zimowych w około cztery i pół minuty od Alp Trida w kierunku Visnitzkopf na wysokości 2633 m n.p.m. Oparcia foteli ozdobione zostały zdjęciami dot. historii Samnaun. Od początku sezonu 28 listopada 2019 r. do końca sezonu 3 maja 2020 r. Silvretta Arena będzie utrzymywać w gotowości 45 obiektów i 239 kilometrów tras zjazdowych.

6-osobowa kolej krzesełkowa Velilleck F1
6-osobowa kolej krzesełkowa Velilleck F1


Booking.com

Koncertowe atrakcje w Ischgl


Koncertowa zima w Ischgl jest pełna ciekawych wydarzeń. Sezon zimowy zostanie otwarty w tym roku 30 listopada 2019 r. przez kultowy zespół z Berlina, Seeed, w ramach legendarnego koncertu Top of the Mountain Opening Concert. Począwszy od godz. 18:00, dziesięcioosobowy zespół na scenie pod gołym niebem na Silvrettaparkplatz zadba o mega atmosferę wykonując hity, takie jak Ding, Augenbling, Dickes B lub Dancehall Caballeros. Natomiast w ramach wielkanocnego koncertu Top of the Mountain Easter Concert w Ischgl zadebiutuje Sido. Koncert odbędzie się w samym sercu ośrodka narciarskiego, na słynnej na całym świecie scenie Idalp, na wysokości 2320 m n.p.m. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 12 kwietnia 2020 r. Główny wykonawca jubileuszowego, 25- letniego koncertu Top of the Mountain Closing Concert 2 maja 2020 r., zostanie ogłoszony w późniejszym terminie. Wszystkie informacje na temat gwiazd, koncertów i biletów są dostępne tutaj.Otwarcie sezonu z zespołem SEEED
Otwarcie sezonu z zespołem SEEED

Velilleck F1: Najszybsza kolejka krzesełkowa w Silvretta Arena


W tym sezonie, dzięki budowie nowej kolejki Velilleckbahn entuzjaści sportów zimowych mogą cieszyć się spokojniejszą i bardziej komfortową jazdą na Pardatschgrat. Najszybsza kolejka krzesełkowa w ośrodku narciarskim zastępuje stary 2-osobowy wyciąg krzesełkowy, który został ostatecznie zdemontowany po 41 latach i przewiezieniu około 14 milionów pasażerów. Nowa, wyprzęgana, 6-osobowa kolejka krzesełkowa Velilleck F1 najnowszej generacji marki Doppelmayr, zwiększa dystans pokonywany przez stary wyciąg o 1353 metry. Nowa wydajność wynosi obecnie 2400 osób na godzinę. W kolejce o bardzo niskim poziomie hałasu i wibracji wszystko zostało zaprojektowane od nowa, zarówno bramki wejściowe, jak i komfortowa tapicerka foteli. Każde z miejsc siedzących jest wyjątkowo szerokie (52 centymetry) oraz ma ergonomiczny kształt i jest podgrzewane. Nowe fotele dysponują także ulepszoną barierką zabezpieczającą. Atrakcją są oparcia 79 krzesełek, które uszlachetnione zostały zdjęciami roślin z otaczających gór. Stacja dolna kolejki Velilleckbahn (2048 m n.p.m.) znajduje się podobnie jak w przypadku starej kolejki na stoku nr 7. Stamtąd kolejka Velilleck F1 po 16 podporach wwozi entuzjastów sportów zimowych w około sześć minut do stacji górnej kolejki na Pardatschgrat na wysokości 2620 m n.p.m., pokonując przy tym 572 metry wysokości. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Pierwsza, 8-osobowa kolejka krzesełkowa typu D w Szwajcarii
Pierwsza, 8-osobowa kolejka krzesełkowa typu D w Szwajcarii

Visnitz N2: Pierwsza, 8-osobowa kolejka krzesełkowa typu D w Szwajcarii


Nowa, podgrzewana i wyprzęgana 8-osobowa kolejka krzesełkowa Visnitz N2 jest pierwszą 8-osobową kolejką krzesełkową typu D w Szwajcarii. Nowa kolejka najnowszej generacji firmy Doppelmayr zastąpi 4-osobową kolejkę krzesełkową Visnitz, która przez 25 lat przewiozła około 24 milionów pasażerów. Entuzjaści sportów zimowych mogą teraz wygodnie dotrzeć po 13 podporach, pokonując 372 metry wzniesienia terenu w około cztery i pół minuty z Alp Trida w kierunku Visnitzkopf na 2633 m. n.p.m.. W przypadku tej bardzo cichej kolejki o niskiej emisji wibracji pojedyncze fotele, których jest 67, są wyjątkowo szerokie (52 cm), mają ergonomiczny kształt i mogą być ogrzewane. Nowe fotele dysponują także ulepszoną barierką zabezpieczającą. Na ich fotelach widoczne są zdjęcia dot. historii Samnaun. Szczegółowe informacje znajdą Państwo tutaj.

Przydatne informacje:
Hotele, pensjonaty, kwatery w Ischgl
Aktualne ceny skipassów w Ischgl
Aktualna mapa terenów narciarskich w Ischgl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #ischgl #austria #seeed #otwarcie sezon #alpy #wyjazdy na narty

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com