skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Ischgl zaskakuje nową Strefą Freeride’u

2013.12.17
Ischgl zaskakuje nową Strefą Freeride’u
Kliknij, aby powiększyć.
Ischgl zaskakuje nową Strefą Freeride’u
Ischgl - ośrodek znany z niezliczonych, doskonale przygotowanych stoków, niekończących się imprez i perfekcyjnie zorganizowanej gastronomii i bazy noclegowej, ma jeszcze inne oblicze - mianowicie jest też istnym rajem dla freeriderów. Prawdziwa perełka! Podczas gdy na przełęczy Arlberg i w innych znanych ośrodkach freeride'owych po każdych nowych opadach zaczyna się wyścig o najlepsze miejsca, tutaj nieliczni freeriderzy rozpraszają się po terenie na cztery strony świata.

Zobacz także:

Wszystkich bywalców Ischgl, którzy uważają, że znają już każdy zakątek Silvretta Areny, w 2013 roku czeka miłe zaskoczenie. Pod koniec grudnia zacznie jeździć nowa kolejka "Piz Val Gronda", która w jednej gondoli przewiezie 150 osób na wysokość 2812 m n.p.m., na teren dotychczas nieznany - to będzie pierwsze powiększenie terenu narciarskiego po austriackiej stronie od 1989 roku! Z góry rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na całą dolinę Fimbatal i na sąsiednie szczyty: Fluchthorn, Wildspitze i Hoher Riffler. Trzykilometrowa czerwona trasa zjazdowa prowadzi stamtąd do doliny Vesiltal, pokonując po drodze 517 m wysokości. Efektem powiększenia terenu narciarskiego jest też specjalna atrakcja - nowy teren do freeride'u, sięgający doliny Fimbatal. Pokryte głębokim śniegiem zbocza z dala od mainstreamu czekają na tych, którzy wolą jeździć poza trasami. Tuż przy górnej stacji kolejki otwierają się rozległe tereny, urozmaicone fantazyjnymi pagórkami i muldami - biały puch na obszarze ponad 900 metrów, sięgającym Gampenalp.


Piz Val Gronda E5
Live View

Freeride od Galtür po Kappl
W Galtür lodowcowe szczyty Silvretty prezentują się wyjątkowo pięknie i wydają się bliskie na wyciągnięcie ręki. Chlubą położonego na wysokości 1600 m n.p.m. pierwszego uzdrowiska klimatycznego Tyrolu jest rewolucyjny projekt w dziedzinie sportów zimowych - Silvapark, który zgarnął już kilka ważnych nagród. Sześć sektorów, specjalizujących się w najróżniejszych sportach zimowych, czyni teren narciarski wokół Galtür bardzo różnorodnym centrum sportowym, w którym każdy - od debiutanta na nartach po freeridera, od miłośnika sportów niekonwencjonalnych po zwolennika narciarstwa klasycznego - znajdzie coś dla siebie. Teren znany z gwarantowanych warunków narciarskich, zwany też "Sercem Silvretty", zapewnia wszystkim śmiałkom, którzy nie boją się wychylić nosa poza stok narciarski, wspaniałe zbocza z głębokim śniegiem i niezapomniane trasy, zgodnie z mottem: "Przeżywaj góry!".

Silvapark: Silvapark
Live View


Również Kappl ma wspaniały teren do freeride’u. Do tej pory raczej od tej strony nieznane, Kappl zapewnia miłośnikom wolnych terenów niezapomniane wrażenia. Miejscowe szkoły narciarskie oferują kursy dla początkujących, pomagają wybrać odpowiedni sprzęt i wskazują freeriderom najlepsze miejsca. Kappl zaistniało już nawet na międzynarodowej scenie freeride’owej, a to dzięki zawodom OPEN FACES Freeride Contest, które 25 stycznia 2014 r. już po raz drugi uczynią tę malowniczą alpejską wioskę miejscem rozgrywek legendarnej Freeride World Tour.


Atrakcje terenu narciarskiego
Live View

Save the date - największe wydarzenia poza stokami

Sensacja! Top of the Mountain Concert z Robbiem Williamsem!
Megagwiazda na megascenie: 3 maja 2014 Robbie Williams wystąpi na Idalp, a więc na wysokości 2300 m n.p.m., podczas legendarnego koncertu Top of the Mountain w Ischgl. Robbie wraz z całym swym big-bandem zagra pośrodku terenu narciarskiego i zaprezentuje swój nowy album "Swings Both Ways" na wielkiej scenie pod gołym niebem.


Występy światowych gwiazd w Ischgl są równie urozmaicone jak stoki terenu narciarskiego Silvretta Arena. Podczas koncertu Top of the Mountain 3 maja 2014 na słynnej scenie na Idalp na wysokości 2300 m n.p.m. pojawi się megagwiazda - Robbie Williams. Wielu by to wystarczyło. Ale przecież nie alpejskiej stolicy stylu.39-letni artysta przywiezie ze sobą na teren narciarski cały swój big-band. Na tle imponującej panoramy gór Robbie zaprezentuje swój nowy album "Swings Both Ways" i tym mocnym akcentem zakończy sezon zimowy.

Open Faces Freeride Contest - Kappl
25.01.2014

25 stycznia 2014 na miłośników białego puchu znów czeka mnóstwo emocji. Impreza, która po raz pierwszy odbyła się na początku 2013 r. i okazała się prawdziwym sukcesem, zaprezentowała przy okazji Kappl, które dotychczas było znane tylko wtajemniczonym, jako prawdziwy freeride’owy raj w Paznaun. Podczas tych 2-gwiazdkowych zawodów kwalifikacyjnych najlepsi freeriderzy mogą zebrać cenne punkty do Freeride World Tour, gdzie zmierzą się z austriackimi mistrzami światowej klasy.

Women´s Winter Camp - Ischgl
06.02.2014 - 09.02.2014

"Ladies only!" - oto dewiza obozu treningowego Marmot Women’s Winter Camp powered by K2. Mnóstwo białego puchu i nieprzetarte szlaki czekają na uczestniczki tego trwającego trzy i pół dnia wydarzenia. Panie będą w małych grupach trenować jazdę poza przygotowanymi stokami narciarskimi. W wyprawach będą im towarzyszyć profesjonalni przewodnicy górscy i narciarscy oraz zawodowi sportowcy, nie szczędząc przy tym cennych rad.

SAAC Basic i Second Step Camp - Galtür
15.03.2014 - 16.03.2014

SAAC Basic Camps to bezpłatne dwudniowe szkolenia lawinowe z informacjami o terenie i praktycznymi ćwiczeniami dla miłośników jazdy pozatrasowej. Przewodnicy górscy i zawodowi snowboardziści poinformują uczestników o niebezpieczeństwach kryjących się na alpejskich terenach poza zabezpieczonymi stokami.

źródło: informacje prasowe

skionline.pl
Tagi: #austria #tyrol #ischgl #kappl #galtuer

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com