skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Kurza Góra - największy ośrodek narciarski w północnej Polsce

2018.11.14
Kurza Góra - największy ośrodek narciarski w północnej Polsce
Kliknij, aby powiększyć.
Kurza Góra - największy ośrodek narciarski w północnej Polsce
Największy ośrodek narciarski w północnej Polsce dołącza do Grupy Pingwina i buduje najdłuższą trasę narciarską w tej części kraju. Blisko kilometrowa trasa zostanie uruchomiona już w sezonie 2018/19. Na Kurzej Górze powstaje również największy w Europie całoroczny kompleks zjeżdżalni tubingowych. Siedem zróżnicowanych zjazdów o łącznej długości ponad 700 metrów zostanie oddanych do użytku jeszcze w tym roku. Już od listopada klienci Kurzej Góry będą mogli kupić karnet 365, który będzie umożliwiał korzystanie z atrakcji zimowych i letnich na terenie wszystkich obiektów należących do Grupy Pingwina.
Kurza Góra to jedyna stacja narciarska z północnej Polski wchodząca w skład Grupy Pingwina. Dołączając do takich obiektów, jak Czarny Groń, Słotwiny Arena, Kasina SKI i Skolnity największy ośrodek narciarski w północnej Polsce będzie mógł realizować nowe inwestycje zwiększając atrakcyjność swojej oferty zimowej i letniej.

- Będąc członkiem Grupy Pingwina znacząco zwiększamy nasz potencjał. Inwestycje, które realizujemy w tym sezonie zimowym są dopiero początkiem planów związanych z rozwojem Kurzej Góry - mówi Piotr Tabiś z ośrodka narciarskiego Kurza Góra.

Kurza Góra - największy ośrodek narciarski w północnej Polsce
Kurza Góra - największy ośrodek narciarski w północnej Polsce

Obecnie trwa budowa najdłuższej, sztucznie naśnieżanej trasy narciarskiej w północnej Polsce. Ponad 900 metrowy zjazd będzie trzecią trasą znajdującą się na terenie obiektu. Ich łączna długość to dwa i pół kilometra. Trasa zostanie oddana do użytku w najbliższym sezonie zimowym. Do dyspozycji najmłodszych narciarzy oraz początkujących na Kurzej Górze znajduje się również szkółka narciarska prowadząca zajęcia na trasie szkoleniowej z wyciągiem taśmowym.

Właściciele obiektu jeszcze w tym roku planują uruchomić największy w Europie całoroczny kompleks zjeżdżalni tubingowych, który będzie się składał z siedmiu zróżnicowanych zjazdów o łącznej długości ponad 700 metrów. Jedną z jego największych atrakcji będzie zjazd połączony ze skokiem na poduszkę AIR BAG, a także dwie zjeżdżalnie tunelowe.

Ośrodki Grupy Pingwina
Ośrodki Grupy Pingwina

Grupa Pingwina wprowadza również karnet 365, który umożliwi narciarzom nielimitowane korzystanie z wyciągów w ośrodkach: Czarny Groń, Słotwiny Arena, Kasina SKI, Skolnity i Kurza Góra. Karnet będzie ważny przez 365 dni od daty jego zakupu. Będzie umożliwiał korzystanie
z wyciągów w sezonie zimowym oraz z atrakcji letnich, w tym m.in. Bike Parku Kasina, Parku Linowego w Czarnym Groniu, Kompleksu zjeżdżalni tubingowych na Kurzej Górze i Wieży Widokowej w Słotwinach.

Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #polska #czarny groń #kasina #słotwiny #skolnity #kurza góra #grupa pingwina

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020