skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Skolnity - "dach Wisły" w Grupie Pingwina

2018.11.02
Skolnity - "dach Wisły" w Grupie Pingwina
Kliknij, aby powiększyć.
Skolnity - "dach Wisły" w Grupie Pingwina
W samym sercu Wisły na bazie czteroletniej Kolei Linowej Skolnity Ski & Bike powstaje zmodernizowana stacja narciarska Grupy Pingwina. Skolnity w dalszym ciągu będzie całoroczną atrakcją miasta jednak dzięki "wejściu" do Grupy Pingwina otworzą się przed nią nowe horyzonty, a jej rozwój znacznie przyspieszy. Skolnity w okresie zimowym będzie prężnie działającą stacją narciarską, a w okresie letnim postawimy jeszcze większy nacisk na wypoczynek i rekreację.

Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle


Stacja narciarska Skolnity jest położona w centrum Wisły. Lokalizacja jest bardzo charakterystyczna ponieważ obiekt znajduje się naprzeciwko rynku, obok kompleksu skoczni narciarskich Centrum. Dolna stacja kolei linowej usytuowana jest niespełna 700 metrów od dworca PKP Wisła-Uzdrowisko, a około 1 kilometra od dworca PKS. Jest to najdogodniejsza lokalizacja spośród wszystkich stacji narciarskich w Wiśle. Nie bezpodstawnie Skolnity jest nazywany "Dachem Wisły" bowiem górna stacja kolei położona jest na wysokości 660 m.n.p.m. Wyjeżdżając krzesełkiem do góry zostajemy uraczeni zapierającym dech w piersiach widokiem miasta, które świetnie prezentuje się o każdej porze roku. Cały kompleks zlokalizowany jest na północno-wschodnim stoku Góry Skolnity (wys.770 m.n.p.m.). Dzięki położeniu szanse na dobre warunki są znacznie większe niż w przypadku południowych, nasłonecznionych stoków. Jest to jedyna stacja narciarska, którą doskonale widać z głównego deptaka Wisły.

Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle
Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle

Wisła - Perła Beskidów


Miasto Wisła leży w województwie śląskim w Beskidzie Śląskim. Jest miejscowością wypoczynkową, turystyczną i sportową. Od wielu lat Wisła przez cały rok cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z Polski i z zagranicy. Niezależnie czy sympatię utrzymuje dzięki rzece Wiśle, Adamowi Małyszowi, Piotrowi Żyle czy bogatej ofercie hotelarskiej ciągle się rozwija i zyskuje zaufanie nowych turystów. Na przestrzeni ostatnich lat Wisła stała się jednym z najbardziej lubianych przez narciarzy kierunków. Bogata oferta stacji narciarskich sprawia, że turysta spragniony białego szaleństwa ma możliwość wyboru i porównania. Wisła i okolice to tereny bardzo atrakcyjne turystycznie, a także rowerowo. Przebiega przez nią Główny Szlak Beskidzki, krzyżują się także szlaki z Republiką Czeską. Bliskie sąsiedztwo z Czechami pozytywnie wpływa na międzynarodową współpracę i projekty unijne.

Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle
Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle

Infrastruktura


Oferta wyciągów narciarskich obejmuje obecnie: 4 osobową kolej linową firmy Leitner o długości 800 metrów, 2 trasy narciarskie (1100 metrów i 980 metrów) oraz orczyk dla dzieci (80 metrów). Na terenie obiektu mieszczą się dwa parkingi, z których można podjechać darmowymi busami pod samą dolną stację kolei linowej. Bezpłatny bus można także zamówić pod hotel.

Kolej linowa oraz cała infrastruktura powstała w 2014 roku. Stacja posiada dwie różniące się stopniem trudności trasy (niebieska trasa określana jest mianem trasy rodzinnej, natomiast trasa czerwona jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych narciarzy - odbywają się na niej zawody, jest rekomendowana przez Macieja Bydlińskiego i Karolinę Chrapek). Trasy zostały poprowadzone zakrętami przez las, co sprawia, że jazda jest urozmaicona. Obydwie trasy posiadają oświetlenie i system naśnieżania.

Przy górnej stacji kolei przygotowana została darmowa "ośla łączka" z orczykiem przeznaczonym do nauki. Dodatkowym udogodnieniem dla rodzin z małymi dziećmi jest fakt, że krzesełka wyposażone są w system Kid-stop zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem.

Dużym zainteresowaniem narciarzy, a także turystów pieszych odwiedzających stację w sezonie letnim, cieszą się tarasy widokowe na górnej stacji kolei. Z tarasów rozpościera się widok na całe miasto, świetnie sprawdzają się jako strefa relaksu i miejsca eventowe.
Przy górnej stacji kolei znajduje się skrzyżowanie szlaków turystycznych w kierunku Soszowa, Czantorii i Stożka.

Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle
Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle

Na Terenie ośrodka Skolnity znajdują się:
· Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
· Parkingi
· Szkoła narciarska
· Ski bar
· Widoki Pizza (pizzeria z piecem opalanym drewnem)
Latem:
· Folwark zwierzęcy (pierwsze w Wiśle alpaki)
· Strefa relaksu
· Paintball
· Strzelnica
· Park linowy
· Uchwyty do przewozu rowerów (na kolei linowej)

Wydarzenia:
· Sylwester na stoku - wspaniały widok na rozświetloną Wisłę
· Zawody narciarskie i snowboardowe
· Przedszkole narciarskie
· Noc zbójników beskidzkich
· Plenery rzeźbiarskie
· Festiwal sera
· Noc świętojańska
· Ogniska


Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #polska #czarny groń #kasina #słotwiny #skolnity #kurza góra #grupa pingwina

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Alpin Panorama Hotel Hubertus Alpin Panorama Hotel Hubertus

Valdora
Południowy Tyrol, Włochy

Villa Hubertus Villa Hubertus

Olang
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

6450 Sölden
Tyrol, Austria
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019