skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Skolnity - "dach Wisły" w Grupie Pingwina

2018.11.02
Skolnity - "dach Wisły" w Grupie Pingwina
Kliknij, aby powiększyć.
Skolnity - "dach Wisły" w Grupie Pingwina
W samym sercu Wisły na bazie czteroletniej Kolei Linowej Skolnity Ski & Bike powstaje zmodernizowana stacja narciarska Grupy Pingwina. Skolnity w dalszym ciągu będzie całoroczną atrakcją miasta jednak dzięki "wejściu" do Grupy Pingwina otworzą się przed nią nowe horyzonty, a jej rozwój znacznie przyspieszy. Skolnity w okresie zimowym będzie prężnie działającą stacją narciarską, a w okresie letnim postawimy jeszcze większy nacisk na wypoczynek i rekreację.

Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle


Stacja narciarska Skolnity jest położona w centrum Wisły. Lokalizacja jest bardzo charakterystyczna ponieważ obiekt znajduje się naprzeciwko rynku, obok kompleksu skoczni narciarskich Centrum. Dolna stacja kolei linowej usytuowana jest niespełna 700 metrów od dworca PKP Wisła-Uzdrowisko, a około 1 kilometra od dworca PKS. Jest to najdogodniejsza lokalizacja spośród wszystkich stacji narciarskich w Wiśle. Nie bezpodstawnie Skolnity jest nazywany "Dachem Wisły" bowiem górna stacja kolei położona jest na wysokości 660 m.n.p.m. Wyjeżdżając krzesełkiem do góry zostajemy uraczeni zapierającym dech w piersiach widokiem miasta, które świetnie prezentuje się o każdej porze roku. Cały kompleks zlokalizowany jest na północno-wschodnim stoku Góry Skolnity (wys.770 m.n.p.m.). Dzięki położeniu szanse na dobre warunki są znacznie większe niż w przypadku południowych, nasłonecznionych stoków. Jest to jedyna stacja narciarska, którą doskonale widać z głównego deptaka Wisły.

Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle
Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle

Wisła - Perła Beskidów


Miasto Wisła leży w województwie śląskim w Beskidzie Śląskim. Jest miejscowością wypoczynkową, turystyczną i sportową. Od wielu lat Wisła przez cały rok cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z Polski i z zagranicy. Niezależnie czy sympatię utrzymuje dzięki rzece Wiśle, Adamowi Małyszowi, Piotrowi Żyle czy bogatej ofercie hotelarskiej ciągle się rozwija i zyskuje zaufanie nowych turystów. Na przestrzeni ostatnich lat Wisła stała się jednym z najbardziej lubianych przez narciarzy kierunków. Bogata oferta stacji narciarskich sprawia, że turysta spragniony białego szaleństwa ma możliwość wyboru i porównania. Wisła i okolice to tereny bardzo atrakcyjne turystycznie, a także rowerowo. Przebiega przez nią Główny Szlak Beskidzki, krzyżują się także szlaki z Republiką Czeską. Bliskie sąsiedztwo z Czechami pozytywnie wpływa na międzynarodową współpracę i projekty unijne.

Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle
Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle

Infrastruktura


Oferta wyciągów narciarskich obejmuje obecnie: 4 osobową kolej linową firmy Leitner o długości 800 metrów, 2 trasy narciarskie (1100 metrów i 980 metrów) oraz orczyk dla dzieci (80 metrów). Na terenie obiektu mieszczą się dwa parkingi, z których można podjechać darmowymi busami pod samą dolną stację kolei linowej. Bezpłatny bus można także zamówić pod hotel.

Kolej linowa oraz cała infrastruktura powstała w 2014 roku. Stacja posiada dwie różniące się stopniem trudności trasy (niebieska trasa określana jest mianem trasy rodzinnej, natomiast trasa czerwona jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych narciarzy - odbywają się na niej zawody, jest rekomendowana przez Macieja Bydlińskiego i Karolinę Chrapek). Trasy zostały poprowadzone zakrętami przez las, co sprawia, że jazda jest urozmaicona. Obydwie trasy posiadają oświetlenie i system naśnieżania.

Przy górnej stacji kolei przygotowana została darmowa "ośla łączka" z orczykiem przeznaczonym do nauki. Dodatkowym udogodnieniem dla rodzin z małymi dziećmi jest fakt, że krzesełka wyposażone są w system Kid-stop zabezpieczające dziecko przed wypadnięciem.

Dużym zainteresowaniem narciarzy, a także turystów pieszych odwiedzających stację w sezonie letnim, cieszą się tarasy widokowe na górnej stacji kolei. Z tarasów rozpościera się widok na całe miasto, świetnie sprawdzają się jako strefa relaksu i miejsca eventowe.
Przy górnej stacji kolei znajduje się skrzyżowanie szlaków turystycznych w kierunku Soszowa, Czantorii i Stożka.

Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle
Ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle

Na Terenie ośrodka Skolnity znajdują się:
· Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego
· Parkingi
· Szkoła narciarska
· Ski bar
· Widoki Pizza (pizzeria z piecem opalanym drewnem)
Latem:
· Folwark zwierzęcy (pierwsze w Wiśle alpaki)
· Strefa relaksu
· Paintball
· Strzelnica
· Park linowy
· Uchwyty do przewozu rowerów (na kolei linowej)

Wydarzenia:
· Sylwester na stoku - wspaniały widok na rozświetloną Wisłę
· Zawody narciarskie i snowboardowe
· Przedszkole narciarskie
· Noc zbójników beskidzkich
· Plenery rzeźbiarskie
· Festiwal sera
· Noc świętojańska
· Ogniska


Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #polska #czarny groń #kasina #słotwiny #skolnity #kurza góra #grupa pingwina

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021