skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Z Gór(y) na Mazury - nowe inwestycje na polskich stokach

2018.10.27
Z Gór(y) na Mazury - nowe inwestycje na polskich stokach
Kliknij, aby powiększyć.
Z Gór(y) na Mazury - nowe inwestycje na polskich stokach
Grupa Pingwina, właściciel 3 wyciągów narciarskich w Polsce, poszerza inwestycje w branży narciarskiej i dołącza do Grupy dwie nowe stacje - największy ośrodek narciarski w Polsce północnej, Kurza Góra w Kurzętniku i ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle. Konsolidacja 5 spółek z branży narciarskiej wzmocni pozycję tych ośrodków na zimowej mapie Polski, zwiększy ich konkurencyjność i poszerzy ofertę. Obecnie Grupa Pingwina posiada ponad 17 kilometrów tras narciarskich, które są naśnieżane przez 88 armat i największą fabrykę śniegu w Europie. Grupa finalizuje duże inwestycje, które rozszerzą ofertę dla narciarzy już w tym sezonie zimowym. Obejmują one nowe wyciągi, nowe trasy i rozbudowę zaplecza.
Grupa Pingwina, właściciel 3 ośrodków narciarskich w Polsce: Czarnego Gronia w Rzykach, Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju i Kasina Ski w Kasinie Wielkiej (woj. małopolskie), jako współwłaściciel dołącza do Grupy dwie nowe stacje narciarskie: Kurza Góra w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie) i Skolnity w Wiśle (woj. śląskie).

Kurza Góra to największy ośrodek narciarski w Polsce północnej, w którym trwa obecnie budowa najdłuższej trasy narciarskiej w tej części kraju. Zostanie ona uruchomiona już w tegorocznym sezonie narciarskim. Na Kurzej Górze powstaje również największy kompleks zjeżdżalni tubingowych w Europie. Łącznie tubing będzie składał się z pięciu zróżnicowanych tras o łącznej długości blisko 700 m, w tym jednej ze zjazdem kończącym się skokiem na poduszkę AIRBAG. W najbliższych planach są zmiany w systemie naśnieżania, który dzięki nowym inwestycjom będzie obsługiwany przez 26 armat oraz największą fabrykę śniegu w Europie.

Kurza Góra
Kurza Góra

Ośrodek Skolnity z Wisły - stacja narciarska w Beskidzie Śląskim, zlokalizowana jest w samym centrum Wisły, obok małej skoczni treningowej. Oprócz tras narciarskich posiada w swojej ofercie liczne atrakcje letnie. W tym sezonie planujemy przebudowę drogi, powiększenie parkingów i poprawę zaplecza gastronomicznego.

Skolnity, Wisła
Skolnity, Wisła

"Ośrodki narciarskie należące do Grupy to obiekty dla całych rodzin, stawiające przede wszystkim na jakość stosowanych rozwiązań. Nowe stacje, które do nas dołączają idealnie wpasowują się w jej strategię. W tym roku w obrębie całej Grupy zaplanowaliśmy szereg inwestycji, które mamy nadzieję, spotkają się z pozytywnym odbiorem naszych klientów. To, na czym nam również zależy - to, aby nasze ośrodki oferowały atrakcje dla turystów w ciągu całego roku. Przykładowo już w 2019 roku uruchomimy Wieżę widokową w koronach drzew w Krynicy Zdroju oraz Moped Retro - Muzeum Motorowerów w Kasinie Wielkiej" - mówi Sławomir Rusinek, założyciel i współwłaściciel Grupy Pingwina.

Ośrodki Grupy Pingwina
Ośrodki Grupy Pingwina

Obecnie Grupa posiada ponad 17 kilometrów tras narciarskich, które są naśnieżane przez 88 armat i największą fabrykę śniegu w Europie. Grupa Pingwina to także 13 nowoczesnych ratraków i ponad 36,5 tys. litrów wody do naśnieżania. To także ponad 270 lamp na stokach ułatwiających jazdę wieczorną po ratrakowaniu w godzinach od 18,00 do 21,00. Na terenie obiektów należących do Grupy znajdują się również dwa snowparki, pięć tras szkoleniowych, a także największy park rowerowy w Polsce (Bike Park Kasina).

Słotwiny Arena w Krynicy
Słotwiny Arena w Krynicy

W bieżącym roku Grupa prowadziła szereg inwestycji, aby przygotować się do sezonu zimowego. Na terenie Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju zostaje uruchomiona nowa, sześcioosobowa, wyprzęgana kolej "Słotwinka" firmy Doppelmayr, której przepustowość będzie wynosić 3 000 narciarzy na godzinę. Będzie to już druga kolej krzesełkowa na terenie obiektu, która będzie obsługiwać ponad 6,5 kilometrów tras znajdujących się w Krynicy Zdroju. Na dzieci lub początkujących narciarzy już tej zimy czeka nowa taśma Sunkids na Kubusiowym Placu. Tak, jak w poprzednich sezonach, również w tym roku, będzie prowadzony darmowy dowóz klientów z terenu Krynicy Zdrój na stacje Słotwiny Arena. Na narciarzy czeka nowoczesna wypożyczalnia, serwis z maszyną Raichman i przechowalnia na 600 par nart. W najbliższym czasie obok Wieży Widokowej planowana jest także budowa snowparku.

Kasina Wielka
Kasina Wielka

W Kasinie Wielkiej zainwestowano w nowy system naśnieżania Technoalpin, dzięki czemu stacja w tym sezonie będzie w stanie naśnieżyć swoje trasy w 120 godzin, czyli 2 razy szybciej, niż w ubiegłym roku. Poszerzona została również trasa pod wyciągiem z nowym połączeniem z głównym stokiem, a w miejsce starego wyciągu dla początkujących została postawiona taśma Sunkids.

Czarny Groń
Czarny Groń

W Czarnym Groniu została oddana do dyspozycji nowa taśma dla początkujących. Do dyspozycji narciarzy oraz turystów odwiedzających stację są: Hotel**** & SPA Czarny Groń, liczne obiekty gastronomiczne, wypożyczalnie i serwis sprzętu, przedszkole narciarskie, szkółki narciarskie i atrakcje letnie.

Karnet 365
Karnet 365

FreeSki hotele
FreeSki hotele

W bieżącym sezonie Grupa Pingwina będzie kontynuować sprzedaż karnetu 365, który umożliwia narciarzom nielimitowane korzystanie z wszystkich wyciągów. Karnet jest ważny cały rok i pozwala także na korzystanie z atrakcji letnich na terenie obiektów, w tym m.in. Bike Parku Kasina, Parku Linowego w Czarnym Groniu, kompleksu zjeżdżalni tubingowych na Kurzej Górze, czy Wieży Widokowej w Słotwinach Arenie. Od trzech lat realizowany jest też projekt Freeskihotele, czyli oferta noclegu z karnetem na stok za darmo. Obejmuje on coraz więcej hoteli i pensjonatów na terenie Małopolski. Po konsolidacji z nowymi stacjami, również klienci obiektów noclegowych na Warmii i Mazurach oraz w Wiśle otrzymają możliwość korzystania z tej atrakcyjnej oferty, a właściciele hoteli i pensjonatów dodatkową promocję.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #polska #czarny groń #kasina #słotwiny #skolnity #kurza góra #grupa pingwina

powrót

Zobacz
Kasina Ski - dobre warunki na narty
Kasina Ski - dobre warunki na narty
Kasina Ski - dobre warunki na narty
Słotwiny Arena w Krynicy - warunki 01.2017
Słotwiny Arena w Krynicy - warunki 01.2017
Słotwiny Arena w Krynicy - warunki 01.2017
Czarny Groń - styczeń 2017
Czarny Groń - styczeń 2017
Czarny Groń - styczeń 2017
Skolnity w zimowej odsłonie
Skolnity w zimowej odsłonie
Skolnity w zimowej odsłonie
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com