skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Najszybsza 8-os. kolej krzesełkowa na świecie w SkiWelt Brixen im Thale

2015.09.22
Najszybsza 8-os. kolej krzesełkowa na świecie
Kliknij, aby powiększyć.
Najszybsza 8-os. kolej krzesełkowa na świecie
Największy połączony region narciarski w Austrii - SkiWelt Wilder Kaiser Brixenthal - nie zwalnia tempa i na nadchodzący sezon szykuje prawdziwą atrakcję. Jedną z najnowszych inwestycji jest 8-os. wyciąg krzesełkowy Jochbahn, poruszający się z zawrotną prędkością 6m/s. Będzie on nie tylko szybszy, ale i dwukrotnie dłuższy od dotychczasowego, co znacznie uatrakcyjni ofertę narciarską ośrodka.

Krótsza podróż, dłuższa trasa


Dolna stacja nowej kolei krzesełkowej buduje się już na wysokości gospody Nieding, dzięki czemu narciarze będą mogli pokonywać dłuższą trasę niż do tej pory. Zastosowana technika skróci czas podróży i pozwoli na transport 3000 osób w ciągu jednej godziny. Konstruktorzy zadbali o komfort podczas jazdy - krzesełka zostaną wyposażone w podgrzewane siedzenia oraz osłony od wiatru.

Prace budowlane


Podczas budowy kolei konieczne było rozebranie wyciągu orczykowego Holzalm. Po zakończeniu prac obecne trasy narciarskie zostaną połączone z nowym zjazdem do kolei Jochbahn. Na południowej stronie budynku stacji, gdzie będą składowane krzesełka, zostaną zamontowane kolektory słoneczne o powierzchni 180 m².

Najszybsza 8-os. kolej krzesełkowa na świecie
Najszybsza 8-os. kolej krzesełkowa na świecie

Najszybsza 8-os. kolej krzesełkowa na świecie
Najszybsza 8-os. kolej krzesełkowa na świecie

Narciarze górą, auta dołem


Tuż przy gospodzie Nieding trasa w spektakularny sposób poprowadzi ponad drogą dojazdową. Tunel zwiększy bezpieczeństwo wśród narciarzy, umożliwiając bezkolizyjną jazdę. Nowy wyciąg Jochbahn urozmaici bogatą ofertę ośrodka, stwarzając tym samym nowe możliwości zarówno dla doświadczonych sportowców, jak i rodzin z dziećmi. Otwarcie planowane jest na początek sezonu zimowego 15/16.bf/skionline.pl

Tagi: #austria #tyrol #skiwelt #brixental #wilder kaiser #nowa gondola

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020