skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nowa kolej linowa w austriackim SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

2015.08.27
Nowa kolej linowa w austriackim SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental
Kliknij, aby powiększyć.
Nowa kolej linowa w austriackim SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental
Od przyszłego sezonu zimowego region narciarski SkiWelt wzbogaci się o nowoczesną sześcioosobową kolej linową, która zastąpi dotychczasową - Schernthann-Doppelsessellift z lat 70. ubiegłego wieku. Podgrzewane siedzenia, niebieskie osłony, automatycznie zamykany pałąk zabezpieczający oraz automatyczna platforma, ułatwiająca dzieciom wsiadanie na krzesełko, zdecydowanie podwyższą komfort podróży.
O regionie narciarskim SkiWelt pisaliśmy już w styczniowym artykule: SkiWelt - w poszukiwaniu innego świata (narciarskiego) . Ten największy połączony region w Austrii stawia na ciągły rozwój, o czym świadczą ostatnie inwestycje.

Z myślą o dzieciach


Nowa kanapa z pewnością ucieszy rodziny z dziećmi z uwagi na automatyczny podest. Dzięki niemu mali sportowcy będą mogli z większą swobodą wsiadać na dolnym peronie. Wszystko to za sprawą specjalnego czujnika, który rozpozna wzrost dziecka i dostosuje wysokość platformy do jego potrzeb.


Szybko, cicho i przyjemnie


Kolejną nowością będą niebieskie osłony, gwarantujące narciarzom błękitne niebo i przyjemną temperaturę również przy gorszej pogodzie. Dzięki zwiększonej prędkości kolej będzie w stanie przetransportować nawet 2400 narciarzy w czasie jednej godziny. Dotychczasowa przepustowość wynosiła ponad 1000 osób na godzinę. Nowoczesna technika sprawi, że krzesełka będą ciche i ekologiczne.


Dalsze zmiany


Kolej zostanie otwarta początkiem sezonu zimowego 2015/2016. W ośrodku Skiwelt powstanie również nowa trasa narciarska, łącząca Schernthannlift z szeroką trasą Foisching, polecaną głównie początkującym narciarzom. W Hopfgarten planowane są już kolejne inwestycje dotyczące modernizacji kas przy dolnej stacji, systemu naśnieżania oraz przygotowywania tras.


Zobacz całą mapę tras narciarskich w regionie SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental.

Dzięki nowym kolejom Schernthannbahn w Hopfgarten, Jochban w Brixen i Hartkaiserbahn w Ellmau, region SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental umocni swoją pozycję wśród najnowocześniejszych ośrodków narciarskich, a zainwestowane 51 milionów euro zapewni narciarzom jeszcze większy komfort podczas pobytu w największym połączonym regionie narciarskim w Austrii.

Sprawdź ceny skipassów w sezonie 15/16

bf/skionline.pl

Tagi: #austria #narty w alpach #skiwelt #kolej linowa #wilder kaiser brixental

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021