skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nowoczesna gondola Hartkaiserbahn w SkiWelt Ellmau

2015.09.20
Nowa gondola Hartkaiserbahn
W regionie narciarskim SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental powstanie nowa kolej linowa, która zastąpi legendarną kolej terenowo-linową z lat 70. ubiegłego wieku. Duża gondola pomieści w kabinie 10 osób, podwoi przepustowość oraz zapewni narciarzom komfortową podróż.

Spektakularna rozbiórka


Od budowy starej Hartkaiserbahn minęło już 45 lat. Wówczas była ona najnowocześniejszą koleją tego typu w Alpach. Teraz nadszedł czas na nowy rozdział w historii ośrodka. W kwietniu rozpoczęły się prace demontażowe - przy pomocy dźwigu podniesiono wagony z szyn, a do doliny zostało zwiezione 960 ton stali.

Komfort przede wszystkim


Nowa gondola w ciągu godziny wywiezie nawet 3200 osób z Ellmau na wysokość 1530m n.p.m. Narciarze będą mogli się dosiąść również na stacji pośredniej, a samo wsiadanie do kabiny stanie się bardzo wygodne dzięki długiej strefie na peronie, co z pewnością docenią rodziny z małymi dziećmi. Niskopodłogowe gondole, przystosowane dla niepełnosprawnych, będą posiadały podgrzewane siedzenia oraz dostęp do Internetu.

Dolna stacja Hartkaiserbahn fot. SkiWelt
Dolna stacja Hartkaiserbahn fot. SkiWelt

Inne udogodnienia


Przy górnej stacji powstanie "Erlebniseldorado Hartkaiser" z restauracją dla najmłodszych, szkołą narciarską oraz przechowalnią nart, a rodzice będą mogli skorzystać z profesjonalnej opieki animatorów dla swoich dzieci. Również dolna stacja zostanie rozbudowana, w budynku znajdzie się sklep sportowy, ogrzewana przechowalnia nart o powierzchni 1500m², restauracja, lokal apres ski, biura i mieszkania zakładowe. Dla narciarzy zostanie oddany do użytku garaż podziemny z ponad 150 miejscami parkingowymi.

Stara kolej Hartkaiserbahn fot. J.Ciszak
Stara kolej Hartkaiserbahn fot. J.Ciszak

Nowa Hartkaiserbahn będzie jedną z najnowocześniejszych kolei linowych na świecie. Jej otwarcie planowane jest na początek sezonu zimowego 15/16.

Sprawdź ceny skipassów w sezonie 15/16

Tagi: #austria #tyrol #skiwelt #brixental #wilder kaiser #nowa gondola

powrót

Zobacz
SkiWelt - czyli tam i z powrotem
SkiWelt - czyli tam i z powrotem
SkiWelt - czyli tam i z powrotem
SkiWelt największy, połączony region w Austrii
SkiWelt największy, połączony region w Austrii
SkiWelt największy, połączony region w Austrii
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021