skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Narty w Austrii tylko po kwarantannie?

2020.12.03
Narty w Austrii tylko po kwarantannie?
Kliknij, aby powiększyć.
Narty w Austrii tylko po kwarantannie?
Najważniejsze informacje związane z sezonem zimowym 2020/21 w Austrii. 2 grudnia na konferencji prasowej austriacki rząd federalny przedstawił plany związane z poluzowaniem obostrzeń. Przepisy wchodzą w życie 7 grudnia, po zakończeniu pełnego lockdownu. W ramach odmrażania gospodarki otwarte zostaną placówki handlowe, usługowe, muzea, biblioteki oraz szkoły. Ośrodki sportowe operujące na powietrzu, w tym stacje narciarskie, zostaną uruchomione 24 grudnia. Właściciele hoteli oraz placówek gastronomicznych na ponowne otwarcie muszą poczekać do 7 stycznia, przy założeniu, że do tego czasu statystyki zachorowań nie wzrosną.
W okresie od 19 grudnia 2020 do 10 stycznia 2021 możliwość wjazdu do Austrii zostanie ograniczona. Ograniczenia będą obowiązywały obywateli krajów, w których średnia liczba zachorowań z ostatnich 14 dni będzie przekraczała ponad 100 osób na 100 000 mieszkańców. Podróżni z tych krajów, chcąc wjechać do Austrii, będą musieli odbyć 10-dniową kwarantannę, a po 5 dniach pobytu wykonać test.

Nowe rozporządzenie dotyczące przeciwdziałania epidemii COVID-19. Podsumowanie konferencji prasowej z 2.12.2020.

Hotele i baza noclegowa

Pozostaje zamknięta. Wyjątkiem pozostają podróże służbowe, których nie da się odwołać. Od 7 stycznia, zależnie od rozwoju sytuacji i statystyk, hotele i baza noclegowa prawdopodobnie zostanie ponownie uruchomiona.

Kolejki górskie i wyciągi

Koleje linowe, wyciągi krzesełkowe i orczykowe do 23 grudnia pozostają zamknięte dla sportowców amatorów. Otwarcie nastąpi 24 grudnia. Miejsca w wagonikach kolejek gondolowych i kabinowych zostaną zredukowane do 50%. Podczas oczekiwania i przejazdu obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa.

Przekraczanie granic

Dla krajów wysokiego ryzyka zostaną wprowadzone ograniczenia wjazdu, które obowiązywać będą od 19.12.2020r do 10.01.2021r.

Obywatele krajów o średniej ilości przypadków zachorowań z ostatnich 14 dni, przypadającej na 100 000 mieszkańców, wynoszącej powyżej 100, będą musieli odbyć 10-dniową kwarantannę. Po 5 dniach będzie możliwe wykonanie testu PCR, który - w razie negatywnego wyniku - zwolni z dalszego odbywania kwarantanny. Z odbywania kwarantanny zwolnieni są również przyjeżdżający w celach służbowych oraz przejeżdżający przez Austrię tranzytem. Test PCR jest odpłatny.


Gastronomia i restauracje (również te, w ośrodkach narciarskich)

Zakłady gastronomiczne i restauracje pozostają zamknięte do 7.01.2021r. Odbiór własny możliwy w godzinach 6.00-19.00. Sprzedaż alkoholu na wynos jest zakazana. Dostawy do domu mogą funkcjonować bez ograniczeń czasowych. Od 7 stycznia, zależnie od rozwoju sytuacji i statystyk, gastronomia prawdopodobnie zostanie ponownie uruchomiona.

Sport

Wszystkie sporty kontaktowe i drużynowe (piłka nożna itp.) pozostają zakazane, halowe ośrodki sportowe również zostają zamknięte. Od 24 grudnia zostaną natomiast uruchomione ośrodki sportowe działające na otwartym terenie. Tym samym, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będzie można uprawiać sporty indywidualne, takie jak: narciarstwo biegowe, zjazdowe, łyżwiarstwo itp.

Wydarzenia i imprezy

Wszystkie wydarzenia pozostają odwołane (również wesela, imprezy urodzinowe, jarmarki przedświąteczne itp.). Informacje na temat poluzowania przepisów związanych z wydarzeniami kulturalnymi zostaną ogłoszone w ciągu 10-14 dni.

Handel i usługi

Handel i usługi zostaną otwarte 7.12.2020r. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz limit jednej osoby na 10 m2.

Przebywanie w miejscach publicznych

W miejscach publicznych, wszyscy, prócz domowników zamieszkujących jedno gospodarstwo domowe, mają obowiązek zachować metrowy dystans.

W przypadku spotkań odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach użyteczności publicznej obowiązuje dodatkowo nakaz zakrywania ust i nosa.


Ograniczenia w poruszaniu się

Aktualne ograniczenia związane z wychodzeniem z domu obowiązują do 17 grudnia 2020.

Ograniczenie wychodzenia z domu w godzinach 20.00 - 6.00 pozostaje w mocy. Wieczorem i w nocy z domu wychodzić można tylko:

• w przypadku zagrożenia własnego zdrowia, życia lub zagrożenia związanego z utratą mienia
• w celu udzielania pomocy osobom jej wymagającym, w tym z powodów rodzinnych
• by zaspokoić podstawowe potrzeby bytowe
• do pracy lub w celach edukacyjnych
• gdy wymaga tego nasz stan psychiczny i fizyczny

Dystans społeczny w dalszym ciągu powinien być zachowywany. Kontakty międzyludzkie powinny zostać ograniczone do minimum.

W ciągu dnia można raz dziennie spotkać się z domownikami z innego gospodarstwa domowego (maksymalnie 6 dorosłych i 6 dzieci). W okresie świąteczno-noworocznym spotkania powinny zostać ograniczone do maksimum 10 osób.


skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #austria #kwarantanna #tyrol #alpy #zima #ferie

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com