skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Aktualne informacje dla wyjeżdżających za granicę (14.06.2021 10:00)

2021.06.14
Zamykają ośrodki narciarskie! Aktualne informacje dla narciarzy (17.12.2020 15:10)
Kliknij, aby powiększyć.
Zamykają ośrodki narciarskie! Aktualne informacje dla narciarzy (17.12.2020 15:10)
Od 14 czerwca 2021 roku Polska została uznana jako kraj o niskim ryzyku zakażenia Covid-19 w Czechach i na Słowacji. W związku z tym osoby przekraczające granicę z Czechami z krajów o niskim stopniu ryzyka epidemicznego nie dotyczą żadne obostrzenia: nie trzeba wypełniać formularza przyjazdowego ani wykonywać testu na obecność Covid-19.
Sytuacja związana w otwarciem ośrodków narciarskich w Polsce i zagranicą jest bardzo dynamiczna. Zebraliśmy dla Was aktualne informacje, z których dowiecie się gdzie, kiedy i na jakich warunkach możecie wyjechać na narty do ośrodków narciarskich w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Dane staramy się aktualizować jak najszybciej.
Jeżeli masz najnowsze informacje dotyczące funkcjonowania ośrodków narciarskich napisz do nas - skionline@skionline.pl.


POLSKA


akt. 17.03.2021 godz. 15:30

- Ośrodki narciarskie
Od 20.03.2021 wszystkie stoki narciarskie będą zamknięte!
obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

- Hotele
Od 20.03.2021 hotele będą zamknięte (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych - dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);

Gastronomia
Restauracje, bary pozostają zamknięte. Dozwolone jest wydawanie posiłków na wynos.AUSTRIA


akt. 6.11.2021 godz. 13:00
Austria jest jednym z wielu krajów europejskich, w których obserwuje się obecnie coraz większą liczbę przypadków. Austria udowodniła już latem, że odpowiedzialna turystyka jest możliwa podczas pandemii. Austria podejmuje teraz wszelkie niezbędne środki także w zimie. W związku z tym, od poniedziałku, 8 listopada, będą obowiązywać bardziej dalekosiężne przepisy dotyczące ochrony.

- Tam, gdzie wcześniej stosowano 3-G, od poniedziałku obowiązywać będzie zasada 2-G ("zaszczepione, wyleczone") , w tym: obiekty noclegowe, restauracje, obiekty rekreacyjne i sportowe, instytucje kultury, kolejki linowe, w przypadku korzystania z usług przyjaznych dla ciała (np. fryzjer) oraz na imprezy od 25 osób.
- Wszelkiego rodzaju testy (zarówno testy PCR, jak i testy antygenowe) nie są już dozwolone jako dowód pozwalający na korzystanie z infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.
- Używanie masek FFP-2 jest obowiązkowe w sklepach i muzeach, w gondolach i kolejach linowych.
- Ważność śświadectwa szczepień jest zmniejszona do 9 miesięcy po pełnym szczepieniu (poprzednio 12 miesięcy). Następnie potrzebna jest kolejna dawka (zwykle trzecia) dla ważnego certyfikatu.
- W okresie przejściowym trwającym cztery tygodnie pierwsze szczepienie w połączeniu z testem PCR służy jako dowód wjazdu.
- Dzieci poniżej 12 roku życia są obecnie zwolnione z obowiązku przedstawienia dowodu wjazdu.

CZECHY


akt. 14.06.2020 godz. 10:00

Polska od 14 czerwca 2021 zmieniła kolor w czeskim semaforze na zielony (kraj o niskim ryzyku zakażenia Covid-19).

Na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę krajów według stopnia ryzyka epidemicznego. Od poniedziałku 14 czerwca do zielonej kategorii została włączona Polska, Rumunia i Monako.

Osób przekraczających granicę z Czechami z krajów o niskim stopniu ryzyka epidemicznego nie dotyczą żadne obostrzenia: nie trzeba wypełniać formularza przyjazdowego ani wykonywać testu na obecność Covid-19.

Na terenie Czech obowiązują obostrzenia zgodne z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, z którymi można zapoznać się tutaj.

FRANCJA


akt. 2.12.2020 godz. 10:00

Ośrodki narciarskie
Ośrodki narciarskie pozostają zamknięte. Planowane jest otwarcie hoteli w okresie świątecznym. Niestety wyciągi narciarskie pozostaną zamknięte do stycznia.


NIEMCY


akt. 2.12.2020 godz. 10:00
Wszystkie ośrodki narciarskie pozostają nieczynne co najmniej do 10 stycznia. W okresie świątecznym dopuszcza się korzystanie z usług noclegowych w hotelach w celu odwiedzenia bliskiej rodziny.


SŁOWACJA


akt. 14.06.2021 godz. 10:30

Od dnia 14 czerwca 2021 roku nie podlegają kwarantannie (po uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej: https://korona.gov.sk/ehranica/ lub https://korona.gov.sk/en/ehranica/) obywatele polscy wjeżdżający do Republiki Słowackiej, którzy w ciągu ostatnich 14 dni odwiedzili wyłącznie państwa oznaczone kolorem zielonym (m.in. Polskę), jeśli spełniają jeden z poniższych warunków:
a) posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19 nie starszym niż 72 h,
b) wjeżdżają z Austrii, Czech, Polski lub Węgier i posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego na COVID-19 nie starszego niż 24 h, wykonanym w jednym z tych krajów lub na Słowacji,
c) posiadają dokument potwierdzający fakt, że w ciągu ostatnich 180 dni przebyli zachorowanie na COVID-19,
d) nie ukończyli 18 lat,
e) posiadają dokument potwierdzający fakt, że zostali zaszczepieni pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19 (AstraZeneca, Johnson&Johnson, Moderna lub Pfizer/BioNTech) i od daty tego szczepienia minęło co najmniej 21 dni.
Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Aktualne warunki narciarskie na Słowacji

Hotele
Hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne są otwarte. Posiłki podawane są do pokoi lub na zewnętrze tarasy.

Gastronomia
Restauracje, bary pozostają zamknięte. Dozwolone jest wydawanie posiłków na wynos.

Dojazd i kwarantanna
Przy wjeździe na Słowacje konieczne jest posiadanie zaświadczenia o negatywnym wyniku testu nie starszym niż 72 godziny


SZWAJCARIA


akt. 12.03.2020 godz. 07:00

Ośrodki narciarskie
W dniu 10. marca opublikowana została przez Min. Zdrowia Szwajcarii nowa lista krajów wysokiego ryzyka. Niestety jest na tej liście Polska. Od 22 marca wjeżdżając do Szwajcarii jesteśmy zobowiązani do poddania się kwarantannie.

Hotele
Hotele, pensjonaty są otwarte pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego.


WŁOCHY


akt. 15.02.2021 godz. 8:30

Ośrodki narciarskie
Rząd włoski 14. lutego podjął decyzję, że wszystkie stacje narciarskie w całych Włoszech będą zamknięte do 5 marca. Hotele mogą być otwarte. Przypomnijmy, że jeszcze w piątek ogłoszono, że otwarte będą regiony narciarskie w Lombardii i Trentino. Pod koniec piątku ogłoszono zamknięcie Trentino. Obecnie nie ma możliwości jeżdżenia na nartach we Włoszech

Hotele
Hotele mogą być otwarte

Gastronomia
Restauracje, bary pozostają zamknięte. Dozwolone jest wydawanie posiłków na wynos.
skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #gdzie na narty #narty #otwarte ośrodki #koronawirus #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com