skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Nowości w Ischgl w sezonie 2017/2018

2017.09.22
Nowości w Ischgl w sezonie 2017/2018
Kliknij, aby powiększyć.
Nowości w Ischgl w sezonie 2017/2018
Jak co roku, uchodzący za jeden z najbardziej imprezowych ośrodków w Alpach, dokłada wszelkich starań, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją narciarską ofertę. Tym razem w austriackim Ischgl pojawi się nowoczesna 6-osobowa kanapa i nowy zbiornik wodny, dodatkowo zostanie zmodernizowana restauracja Alp Triada. Początek sezonu zaplanowano na 23 listopada 2017.
Ischgl, położone w tyrolskiej dolinie Paznaun, wraz z mieszczącym się po szwajcarskiej stronie Samnaun, tworzy nowoczesny kompleks Silvretta Arena - niezwykle rozległe i urozmaicone tereny, zdominowane przez stoki dla doświadczonych narciarzy. Spośród 238 kilometrów tras aż 80% oznaczono kolorem czerwonym i czarnym. Nie zmienia to jednak faktu, że początkujący amatorzy sportów zimowych mają tu do dyspozycji blisko 50 kilometrów łagodniejszych tras, głównie w rejonie Idalp i Alp Triada. Bardziej zaawansowanym polecamy m.in. prawie 11-kilometrowy zjazd z Greitspitze (2872 m n.p.m.) do samego Ischgl (1365 m n.p.n.) oraz wyprawę słynnym "szlakiem przemytników" (Schmugglerrunde), wyróżnionym przez portal skiresort.de jako najlepsza pętla narciarska 2017 roku. Dodatkową motywacją do pokonania tej niemal 60-kilometrowej trasy (w tym 23 kilometry podróży kolejami) może być fakt, że wśród osób, które przemierzą szlak z bezpłatną aplikacją na telefon, zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.
Więcej o ośrodku Ischgl pisaliśmy w marcu


Trochę historii


W ubiegłym sezonie zimowym w Ischgl do użytku została oddana 8-osobowa kolej krzesełkowa Filmjoch B2, wprowadzono nowe oznakowania tras i zmodernizowano system naśnieżania. Obecnie trwają prace nad budową 6-osobowej kanapy Palinkopf D1 firmy Doppelmayr, która po dwudziestu latach zastąpi 4-osobową kolej w górnej części ośrodka. Trasy narciarskie w rejonie Palinkopf stały się popularne z początkiem lat 70., kiedy powstał tam pierwszy orczyk. W roku 1985 w miejsce wyciągu zbudowano dwuosobowe krzesełka, które w sezonie 1996/1997 zastąpiono wspomnianą wcześniej 4-osobową koleją.

Nowa kolej Palinkopf
Nowa kolej Palinkopf

Komfortowa podróż


Dolna stacja nowej kolei znajdzie się w pobliżu restauracji Schwarzwand (2413 m n.p.m.), górna natomiast 440 metrów wyżej, na szczycie Palinkopf (2853 m n.p.m.). Podróż 6-osobowym krzesłem potrwa niecałe sześć minut, a w ciągu godziny z transportu będzie mogło skorzystać nawet 2800 osób. Wygodne, podgrzewane kanapy zostaną wyposażone w osłony przeciwwietrzne, pasażerowie docenią również szerokie, ergonomiczne siedziska i stosunkowo cichą pracę urządzenia. Większy komfort zapewni narciarzom m.in. zastosowanie technologii "D-Line". Projektanci postanowili nawiązać do tradycyjnych koncertów "Top of the Mountain", zamieszczając na tylnej części oparcia kanap wizerunki gwiazd światowego formatu, które do tej pory wystąpiły w Ischgl. Co ciekawe, stara 4-osobowa kolej trafi do jednego z ośrodków w Finlandii.

Nowa kolej Palinkopf
Nowa kolej Palinkopf

Pozostałe inwestycje


Oprócz kolei krzesełkowej Palinkopf D1, w Ischgl powstanie nowy zbiornik na wodę do systemu sztucznego naśnieżania. Jak dotąd ważną rolę odgrywało jezioro Idalp o pojemności 32 tys. m³, jednak z przyczyn geologicznych nie uzyskało stosownego zezwolenia na kolejny sezon. Jego funkcję przejmie pobliski zbiornik Viderböden o pojemności 52 tys. m³. Koszt inwestycji wyniesie około 4,5 mln euro. Latem zostanie również zmodernizowana restauracja Alp Triada (2263 m n.p.m.).


Koncerty "Top of the Mountain"


W nadchodzącym sezonie do Ischgl przyjadą największe gwiazdy niemieckojęzycznej sceny muzycznej. Podczas inauguracyjnego koncertu 25 listopada wystąpi Andrea Berg, 1 kwietnia na wysokości 2320 m n.p.m. zaśpiewa Max Giesinger, a gościem honorowym koncertu kończącego sezon 30 kwietnia będzie popularna Helene Fischer. Więcej informacji o wokalistach i cenach biletów można znaleźć pod adresem: www.ischgl.com


Skipassy w sezonie 2017/2018


Trasy w Ischgl zostaną otwarte wyjątkowo wcześnie, bo już 23 listopada 2017. Cena jednodniowego skipassu wyniesie 53,00 euro dla osób dorosłych i 30,50 euro dla dzieci w wieku poniżej 17 lat. Do ukończenia 8 roku życia dzieci pod opieką rodziców otrzymają bezpłatny karnet. Silvretta Skipass zakupiony na okres co najmniej dwóch dni jest ważny w ośrodkach Ischgl/Samnaun, Galtür, Kappl i See. Sezon w Ischgl potrwa do 1 maja 2018.

Zobacz ceny skipassów w sezonie 2017/2018

Więcej informacji o ośrodku można znaleźć tutaj: www.ischgl.com

Tagi: #ośrodki narciarskie #ischgl #tyrol #austria #alpy #nowy sezon #samnaun

Powrót

Ganischgerhof Mountain Resort & Spa Ganischgerhof Mountain Resort & Spa

Deutschnofen-Obereggen-Eggen
Południowy Tyrol, Włochy

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Köflerhof Köflerhof

St. Leonhard im Pitztal
Tyrol, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


UntervernatschUntervernatsch

39020 Schnalstal
Południowy Tyrol, Włochy
Hotel Salzburger Hof Hotel Salzburger Hof

5652 Dienten am Hochkönig
Kraj Salzburski, Austria
Hotel Monzoni Hotel Monzoni

38035 Passo San Pellegrino
Trentino, Włochy
7 noclegów - od 1286,00 € za osobę
7 noclegów - od 389,00 € za osobę
5 noclegów - od 1064,00 € za osobę
3 noclegi - od 382,00 € za osobę
7 noclegów - od 1996,00 € za dom
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.