skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Nowości w Ischgl w sezonie 2017/2018

2017.09.22
Nowości w Ischgl w sezonie 2017/2018
Kliknij, aby powiększyć.
Nowości w Ischgl w sezonie 2017/2018
Jak co roku, uchodzący za jeden z najbardziej imprezowych ośrodków w Alpach, dokłada wszelkich starań, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją narciarską ofertę. Tym razem w austriackim Ischgl pojawi się nowoczesna 6-osobowa kanapa i nowy zbiornik wodny, dodatkowo zostanie zmodernizowana restauracja Alp Triada. Początek sezonu zaplanowano na 23 listopada 2017.
Ischgl, położone w tyrolskiej dolinie Paznaun, wraz z mieszczącym się po szwajcarskiej stronie Samnaun, tworzy nowoczesny kompleks Silvretta Arena - niezwykle rozległe i urozmaicone tereny, zdominowane przez stoki dla doświadczonych narciarzy. Spośród 238 kilometrów tras aż 80% oznaczono kolorem czerwonym i czarnym. Nie zmienia to jednak faktu, że początkujący amatorzy sportów zimowych mają tu do dyspozycji blisko 50 kilometrów łagodniejszych tras, głównie w rejonie Idalp i Alp Triada. Bardziej zaawansowanym polecamy m.in. prawie 11-kilometrowy zjazd z Greitspitze (2872 m n.p.m.) do samego Ischgl (1365 m n.p.n.) oraz wyprawę słynnym "szlakiem przemytników" (Schmugglerrunde), wyróżnionym przez portal skiresort.de jako najlepsza pętla narciarska 2017 roku. Dodatkową motywacją do pokonania tej niemal 60-kilometrowej trasy (w tym 23 kilometry podróży kolejami) może być fakt, że wśród osób, które przemierzą szlak z bezpłatną aplikacją na telefon, zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.
Więcej o ośrodku Ischgl pisaliśmy w marcu


Trochę historii


W ubiegłym sezonie zimowym w Ischgl do użytku została oddana 8-osobowa kolej krzesełkowa Filmjoch B2, wprowadzono nowe oznakowania tras i zmodernizowano system naśnieżania. Obecnie trwają prace nad budową 6-osobowej kanapy Palinkopf D1 firmy Doppelmayr, która po dwudziestu latach zastąpi 4-osobową kolej w górnej części ośrodka. Trasy narciarskie w rejonie Palinkopf stały się popularne z początkiem lat 70., kiedy powstał tam pierwszy orczyk. W roku 1985 w miejsce wyciągu zbudowano dwuosobowe krzesełka, które w sezonie 1996/1997 zastąpiono wspomnianą wcześniej 4-osobową koleją.

Nowa kolej Palinkopf
Nowa kolej Palinkopf

Komfortowa podróż


Dolna stacja nowej kolei znajdzie się w pobliżu restauracji Schwarzwand (2413 m n.p.m.), górna natomiast 440 metrów wyżej, na szczycie Palinkopf (2853 m n.p.m.). Podróż 6-osobowym krzesłem potrwa niecałe sześć minut, a w ciągu godziny z transportu będzie mogło skorzystać nawet 2800 osób. Wygodne, podgrzewane kanapy zostaną wyposażone w osłony przeciwwietrzne, pasażerowie docenią również szerokie, ergonomiczne siedziska i stosunkowo cichą pracę urządzenia. Większy komfort zapewni narciarzom m.in. zastosowanie technologii "D-Line". Projektanci postanowili nawiązać do tradycyjnych koncertów "Top of the Mountain", zamieszczając na tylnej części oparcia kanap wizerunki gwiazd światowego formatu, które do tej pory wystąpiły w Ischgl. Co ciekawe, stara 4-osobowa kolej trafi do jednego z ośrodków w Finlandii.

Nowa kolej Palinkopf
Nowa kolej Palinkopf

Pozostałe inwestycje


Oprócz kolei krzesełkowej Palinkopf D1, w Ischgl powstanie nowy zbiornik na wodę do systemu sztucznego naśnieżania. Jak dotąd ważną rolę odgrywało jezioro Idalp o pojemności 32 tys. m³, jednak z przyczyn geologicznych nie uzyskało stosownego zezwolenia na kolejny sezon. Jego funkcję przejmie pobliski zbiornik Viderböden o pojemności 52 tys. m³. Koszt inwestycji wyniesie około 4,5 mln euro. Latem zostanie również zmodernizowana restauracja Alp Triada (2263 m n.p.m.).


Koncerty "Top of the Mountain"


W nadchodzącym sezonie do Ischgl przyjadą największe gwiazdy niemieckojęzycznej sceny muzycznej. Podczas inauguracyjnego koncertu 25 listopada wystąpi Andrea Berg, 1 kwietnia na wysokości 2320 m n.p.m. zaśpiewa Max Giesinger, a gościem honorowym koncertu kończącego sezon 30 kwietnia będzie popularna Helene Fischer. Więcej informacji o wokalistach i cenach biletów można znaleźć pod adresem: www.ischgl.com


Skipassy w sezonie 2017/2018


Trasy w Ischgl zostaną otwarte wyjątkowo wcześnie, bo już 23 listopada 2017. Cena jednodniowego skipassu wyniesie 53,00 euro dla osób dorosłych i 30,50 euro dla dzieci w wieku poniżej 17 lat. Do ukończenia 8 roku życia dzieci pod opieką rodziców otrzymają bezpłatny karnet. Silvretta Skipass zakupiony na okres co najmniej dwóch dni jest ważny w ośrodkach Ischgl/Samnaun, Galtür, Kappl i See. Sezon w Ischgl potrwa do 1 maja 2018.

Zobacz ceny skipassów w sezonie 2017/2018

Więcej informacji o ośrodku można znaleźć tutaj: www.ischgl.com

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #ischgl #tyrol #austria #alpy #nowy sezon #samnaun

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com