skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Siglany
Wisła

Siglany to mały, ale dość lubiany przez narciarzy stok, położony ponad linią kolejową i zabudowaniami dzielnicy Kopydło. Powodem może być szeroka , jednostajnie niemalże opadająca trasa zjazdowa, w górnej części prowadząca przecinką, a niżej rozległym otwartym terenem – świetne miejsce zarówno do rozpoczęcia przygody z nartami, ale także do ćwiczeń ze stopniowym zwiększaniem prędkości i nacisku nart na podłoże. Zwłaszcza, że odkąd sąsiednie tereny (Stożek, Nowa Osada, Klepki i Cienków) wyposażyły się w koleje krzesełkowe, na Siglanach pozostali stali bywalcy, a tłoczno jest tu naprawdę tylko przy okazji większych imprez na stoku.

Ośrodek położony jest na wschodnich skłonach Kobylej (802 m n.p.m.), która spod Małego Stożka opada nad Dziechcinkę i Kopydło. Działają tu dwa wyciągi talerzykowe – dłuższy, półkilometrowy, w górnej części biegnący szeroką przecinką i krótszy o połowę wyciąg dla początkujących i dzieci. Trasa zjazdowa ma u góry szerokość 35-50 metrów i jest nieco stromsza, natomiast niżej do dyspozycji narciarzy jest cala przestrzeń pomiędzy wyciągami. Trasy są oświetlone i nasnieżane, a spod górnej stacji kolejki krzesełkowej rozciąga się ładny widok na masyw Kozińcow, Baraniej Góry i Czupla.

Przy dolnej stacji znaleźć można całkiem spory bezpłatny parking, wypożyczalnię sprzętu, serwis i szkółkę narciarską. Jest też przyjemna knajpka z kominkiem, przy którym można się ogrzać po godzinach spędzonych na stoku. W sumie jest to bardzo przyjemne miejsce (choć niezbyt urozmaicone, dobre dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy, gdzie dzięki niewielkim kolejkom można czerpać zaskakująco dużo (jak na ilość tras i wyciągów) przyjemności z jazdy.

Ośrodek objęty jest wspólnym karnetem o nazwie „Wiślański Skipass”, obejmującego łącznie 11 stacji i wyciągów narciarskich z ternu Wisły i Ustronia.
czytaj więcej
38. miejsce Wśród małych stacji narciarskich w rankingu 17/18 skionline.pl
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 1 tak
Ilość tras zjazdowych:2 szt.
Długość tras zjazdowych:0.9 km
- trasy łatwe0.9 km
Wysokość: 501 - 596 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2018.12.01 do 2019.03.31
Wyciągi czynne od 08:00 do 21:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
Po nartach - apres ski
kuligi:
psie zaprzęgi:
rakiety śnieżne:
spacery zimowe:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Wyciąg Narciarski SKI SIGLANY
Adres:ul. Siglanów, 43-460 Wisła
Telefon:+48 785 046 071
WWW:www.siglany.wisla.pl
Zobacz
W tym sezonie zapraszamy do Wisły
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019