skionline.pl stacje Polska Beskid Śląski wyślij link znajomemu dodaj opinię

Siglany
Wisła

Siglany to mały, ale dość lubiany przez narciarzy stok, położony ponad linią kolejową i zabudowaniami dzielnicy Kopydło. Powodem może być szeroka , jednostajnie niemalże opadająca trasa zjazdowa, w górnej części prowadząca przecinką, a niżej rozległym otwartym terenem – świetne miejsce zarówno do rozpoczęcia przygody z nartami, ale także do ćwiczeń ze stopniowym zwiększaniem prędkości i nacisku nart na podłoże. Zwłaszcza, że odkąd sąsiednie tereny (Stożek, Nowa Osada, Klepki i Cienków) wyposażyły się w koleje krzesełkowe, na Siglanach pozostali stali bywalcy, a tłoczno jest tu naprawdę tylko przy okazji większych imprez na stoku.

Ośrodek położony jest na wschodnich skłonach Kobylej (802 m n.p.m.), która spod Małego Stożka opada nad Dziechcinkę i Kopydło. Działają tu dwa wyciągi talerzykowe – dłuższy, półkilometrowy, w górnej części biegnący szeroką przecinką i krótszy o połowę wyciąg dla początkujących i dzieci. Trasa zjazdowa ma u góry szerokość 35-50 metrów i jest nieco stromsza, natomiast niżej do dyspozycji narciarzy jest cala przestrzeń pomiędzy wyciągami. Trasy są oświetlone i nasnieżane, a spod górnej stacji kolejki krzesełkowej rozciąga się ładny widok na masyw Kozińcow, Baraniej Góry i Czupla.

Przy dolnej stacji znaleźć można całkiem spory bezpłatny parking, wypożyczalnię sprzętu, serwis i szkółkę narciarską. Jest też przyjemna knajpka z kominkiem, przy którym można się ogrzać po godzinach spędzonych na stoku. W sumie jest to bardzo przyjemne miejsce (choć niezbyt urozmaicone, dobre dla rodzin z dziećmi i początkujących narciarzy, gdzie dzięki niewielkim kolejkom można czerpać zaskakująco dużo (jak na ilość tras i wyciągów) przyjemności z jazdy.

Ośrodek objęty jest wspólnym karnetem o nazwie „Wiślański Skipass”, obejmującego łącznie 11 stacji i wyciągów narciarskich z ternu Wisły i Ustronia.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 1 tak
Ilość tras zjazdowych:2 szt.
Długość tras zjazdowych:0.9 km
- trasy łatwe0.9 km
Wysokość: 501 - 596 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2022.12.03 do kwietnia
Wyciągi czynne od 08:00 do 21:00
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Wisła Siglany
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:dostępnestok dla dzieci:dostępne
oświetlony stok:dostępnebramki automatyczne:dostępne
wyciąg dla dzieci:dostępne
Po nartach - apres ski
kuligi:dostępnepsie zaprzęgi:dostępne
rakiety śnieżne:dostępnespacery zimowe:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Siglany
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Wyciąg Narciarski SKI SIGLANY
Adres:ul. Siglanów, 43-460 Wisła
Telefon:+48 785 046 071
WWW:www.siglany.wisla.pl
Wisła Siglany
Zobacz
Na narty w marcu - dlaczego warto szusować poza sezonem?
W tym sezonie zapraszamy do Wisły

KUP KARNET narciarski
Booking.com