skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

W tym sezonie zapraszamy do Wisły

2013.12.15
Wisła cieńków fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Wisła cieńków fot. skionline.pl
Już trzeci sezon będzie funkcjonować Wiślański Skipass. Perła Beskidów jako jedna z pierwszych miejscowości może się pochwalić wprowadzeniem tego udogodnienia. Liczba stacji narciarskich, które obejmuje Wiślański Skipass, to 11. Stożek, Nowa Osada, Cieńków, Klepki, Beskid, Rowienki, Siglany i Sarajewo w Wiśle oraz Czantoria, Palenica i Poniwiec w Ustroniu. Zatem posiadając jeden karnet będzie można swobodnie pojeździć na nartach w obu miastach.
Szczegółowe informacje na temat skipassu można uzyskać na stronie www.wislanskiskipass.pl.

Ośrodki narciarskie w Wiśle stale się rozwijają i poprawiają swoją infrastrukturę. W mieście funkcjonuje 19 stacji narciarskich, na których znajdują się piękne i profesjonalnie przygotowane trasy, w większości oświetlone i ratrakowane, co sprzyja szusowaniu do późnych godzin wieczornych. Najważniejszymi inwestycjami w infrastrukturę narciarską przed sezonem zimowym, poczynionymi przez wiślańskich przedsiębiorców, są m.in.: budowa nowego wyciągu kanapowego w ośrodku Klepki, modernizacja trasy i oświetlenia oraz kupno nowego ratraka na Soszowie, wymiana Krasnala - wyciągu dla najmłodszych oraz stworzenie nowej odgrodzonej strefy dla dzieci wraz z przedszkolem, wyprofilowanie trasy na Stożku. Warto dodać, że w mieście funkcjonuje wiele przedszkoli narciarskich przy wyciągach, które cieszą się coraz większą popularnością oraz liczne szkoły narciarskie. Ponadto Wisła dysponuje znakomitymi trasami do narciarstwa śladowego na Kubalonce oraz w ośrodku "Jonidło", gdzie w tym roku miasto wybudowało nowe trasy dla biegaczy.

W trakcie budowy jest też kolejny wyciąg krzesełkowy (całoroczny) zlokalizowany w centrum miasta. Jego otwarcie planowane jest na wiosnę 2014r.

Prócz licznych ośrodków narciarskich oraz atrakcji turystycznych miasta, w sezonie zimowym turystów do wizyty w Wiśle zachęca bogaty kalendarz imprez. Do najważniejszych pozycji należą tutaj imprezy sportowe najwyższej rangi. Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich (26 grudnia), Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich (4-5 stycznia) czy wreszcie Puchar Świata w skokach narciarskich (16 stycznia) to pozycje obowiązkowe dla każdego kibica tej pięknej dyscypliny sportu. Kolejnymi ciekawymi imprezami będą: Salomon Nordic Sunday (25 stycznia), Narciarski Bieg Retro (1 lutego), Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w narciarstwie alpejskim (15 lutego), Puchar Radia Zet i Beskidzkiej 5 (22 lutego), Bieg po nowe życie z gwiazdami (1 marca), a niejako na deser Mistrzostwa Polski w skokach i kombinacji norweskiej (28-30 marca). Te imprezy poszerzają ofertę turystyczną Wisły i sprawiają, że prócz białego szaleństwa i aktywnego wypoczynku, turyści mogą skorzystać z rozrywki na najwyższym światowym poziomie. Dla najmłodszych natomiast miasto organizuje w trakcie ferii w każdą środę czyli cykl zajęć rekreacyjno-sportowych "Aktywne ferie w Wiśle".

Wszystkie szczegóły na temat imprez i aktualnych warunków narciarskich można znaleźć na stronie www.wisla.pl

Tagi: #polska #wisła #cieńków #klepki #stożek #nowa osada #siglany #poniwiec #czantoria

powrót

Zobacz
Wisła Klepki - budowa krzesła 10.11.2013
Wisła Klepki - budowa krzesła 10.11.2013
Wisła Klepki - budowa krzesła 10.11.2013
Cieńków przygotowany do nowego sezonu
Cieńków przygotowany do nowego sezonu
Cieńków przygotowany do nowego sezonu
Cieńków Wisła - nowe krzesło
Cieńków Wisła - nowe krzesło
Cieńków Wisła - nowe krzesło
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021