skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Sezon narciarski się zbliża w Jasnej i Tatrach Wysokich rozpoczęło się naśnieżanie tras zjazdowych

2023.11.13
Jasna Chopok - naśnieżanie
Kliknij, aby powiększyć.
Jasna Chopok - naśnieżanie
Ośrodki narciarskie korzystają z ochłodzenia i armatki śnieżne zaczęły już produkcję pierwszych warstw śniegu. „W Jasnej zaczęliśmy w niedzielę po południu, zaśnieżaliśmy północną i południową stronę Chopoka od wysokości około 1300 m n.p.m., pracowało 180 punktów naśnieżania. Świetną wiadomością jest to, że wcześniej spadł naturalny śnieg, na wyższych wysokościach miejscami jest go nawet 30 cm. Jest to niezmiernie ważne, ponieważ liczy się każdy centymetr. Mamy już bazę i kontynuujemy przygotowania do światowego sezonu w Jasnej”, powiedział dyrektor ośrodka Jasná Jiří Trumpeš.
W październiku ruszyła przedsprzedaż karnetów narciarskich, w połowie listopada rozpoczęło się naśnieżanie. Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami.

W Jasnej szczególna uwaga zostanie zwrócona na stok, na którym w dniach 20-21 stycznia 2024 r. odbędą się zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. „Od samego początku naśnieżamy tam z większą ilością wody, aby baza była jak najbardziej zwarta, dzięki temu będziemy mogli dalej na niej pracować. Biorąc pod uwagę fakt, że ochłodzenie pozwoliło nam rozpocząć naśnieżanie nieco wcześniej niż w minionych sezonach, jestem przekonany, że przygotujemy idealne warunki dla najlepszych narciarzy na świecie” - dodał Maroš Kupčo, kierownik stoków narciarskich.W Tatrach Wysokich również rozpoczęto naśnieżanie. „Rozpoczęliśmy naśnieżanie o północy w nocy z niedzieli na poniedziałek, warunki pozwoliły nam rozpocząć naśnieżanie pierwszej nitki od Łomnickiego Stawu w dół do stacji Start”, poinformował dyrektor ośrodka Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.
„Zaśnieżaliśmy przez około 8 godzin, a w akcji było 50 armatek” - dodał Ján Kozubík, kierownik stoków narciarskich w Tatrzańskiej Łomnicy. Naśnieżanie we wszystkich ośrodkach będzie kontynuowane w zależności od aktualnych warunków pogodowych.Ośrodki narciarskie poinformowały, że zamierzają otworzyć sezon narciarski 2023/24 już na początku przyszłego miesiąca: 2 grudnia w Jasnej, 9 grudnia w Szczyrbskim Jeziorze i 16 grudnia w Tatrzańskiej Łomnicy. Przedsprzedaż karnetów narciarskich na stronie gopass.travel rozpoczęła się 30 października, narciarze mogą kupić karnety na pojedyncze dni sezonu w korzystnych cenach. Dla aktywnych narciarzy najlepszą jazdę na nartach nadal zapewnia Sprytna sezonówka PREMIUM, która oferuje ponad 200 km tras zjazdowych w 10 ośrodkach narciarskich w 4 krajach. Dla wszystkich gości ośrodków górskich Jasná i Vysoké Tatry nocujących w hotelach TMR przygotowano specjalny bonus — za każdą noc pobytu otrzymają oni karnet narciarski/bilet na kolejki linowe, a także wstęp do parków wodnych Tatralandia i Bešeňová.

Tatrzańska Łomnica - naśnieżanie
Tatrzańska Łomnica - naśnieżanie

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #jasna #chopok #słowacja #gdzie na narty

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com