skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Zima na Liptowie będzie korzystniejsza

2023.11.15
Zima na Liptowie będzie korzystniejsza
Kliknij, aby powiększyć.
Zima na Liptowie będzie korzystniejsza
W pierwszą sobotę grudnia rozpocznie się sezon zimowy na Liptowie w Jasnej, poniżej szczytu Chopoka. Jednak dzięki Liptov Region Card obowiązują już nowe zniżki, dzięki którym zaoszczędzą turyści, a teraz także pracownicy branży turystycznej. Od początku listopada wprowadzono 52 rabaty, większość w wysokości od 5% do 50%. Jednak z pewnością ucieszą Cię także 100% zniżki na wybrane wystawy, a zwłaszcza na przejazd skibusem do Jasnej.
Nadszedł czas, kiedy trzeba pomyśleć o tym, gdzie wybrać się tej zimy na aktywny wypoczynek, świetną jazdę na nartach i różnorodne przeżycia. Liptów to zdecydowanie właściwy wybór. Na małym obszarze oferuje szeroką gamę opcji programu wakacyjnego dla każdego. „Liptowska Karta Regionu już od wielu lat oferuje szereg różnorodnych zniżek i korzyści dla gości Liptowa. Wielu jego lojalnych gości korzysta z karty od lat. Oprócz karty plastikowej wiele osób korzysta także z jej wersji online, dostępnej w aplikacji Liptów – Niskie Tatry. Większość zniżek obowiązujących od 1 listopada wynosi od 5 do 50 procent, ale mamy też zniżki w wysokości 100 procent na niektóre wystawy lub na nasze skibusy do ośrodka Jasna” – powiedziała dyrektor regionalnego biura turystyki organizacja REGION LIPTOV, Darina Bartková. Każdemu gościowi zatrzymującemu się na więcej niż 2 noce przysługuje karta bezpłatna, a jej ważność nie jest ograniczona. Karte można także kupić w centrach informacyjnych, albo wygodnie online.„Na zimę przygotowaliśmy dla naszych gości aż 52 zniżki w 8 kategoriach, a mianowicie transport, ośrodki narciarskie, aquaparki i relaks, rodziny z dziećmi, sport i przeżycia, kultura i historia, gdzie zjeść i wypić, a także jako wskazówki dotyczące zniżek w wypożyczalniach i sklepach. Posiadaczom karty przysługuje aż do 30% zniżki na karnety narciarskie w ośrodku narciarskim Demänová i Opalisko. Ucieszą Cię także zniżki do aquaparków Bešeňová, Tatralandia w Liptowskim Mikulaszu, Gothal w Liptowskiej Osadzie, Uzdrowisko Lúčky lub do kilku centrów wellness. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i konsumpcja w wielu restauracjach i schroniskach są również korzystniejsze. Zniżki znajdziesz na naszej stronie internetowej oraz w poręcznej broszurze, która jest jednocześnie przewodnikiem po regionie” – dodała Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji turystycznej LIPTOV REGION.

Gospodarze zalecają korzystanie z tzw. karty samoakceptacyjnej dla kart rabatowych. To proste, wchodząc do atrakcji, wczasowicz skanuje umieszczony w widocznym miejscu kod QR lub wchodzi w link, podaje 6-cyfrowy numer swojej karty i klika, aby wybrać usługę, z której chce skorzystać. Następnie przy kasie wystarczy potwierdzić akceptację i skorzystać z rabatu.

Zbliża się sezon narciarski, w Jasnej i Wysokich Tatrach zaczęto naśnieżać stoki


Przedsprzedaż karnetów narciarskich rozpoczęła się w październiku, naśnieżanie rozpoczęło się w połowie listopada. Sezon narciarski już widać.Ośrodki narciarskie skorzystały z ochłodzenia, a armatki śnieżne zaczęły produkować pierwsze stosy śniegu. „Zaczęliśmy w Jasnej w niedzielne popołudnie, naśnieżaliśmy północną i południową stronę Chopoka od wysokości około 1300 m, działało nawet 180 punktów naśnieżania. Fajnie, że wcześniej spadł naturalny śnieg, miejscami nawet 30 cm na większych wysokościach, a to super, bo liczy się każdy centymetr. Mamy podstawy i kontynuujemy przygotowania do światowego sezonu w Jasnej” – powiedział dyrektor ośrodka w Jasnej Jiří Trumpeš.

Szczególna uwaga zostanie poświęcona stokowi narciarskiemu w Jasnej, gdzie odbędą się zawody Pucharu Świata w terminie 20 i 21 stycznia 2024. „Od początku naśnieżamy tam z większą zawartością wody, aby podłoże było jak najbardziej zwarte i można było dalej nad nim pracować. Dzięki temu, że ochłodzenie pozwoliło na rozpoczęcie naśnieżania nieco wcześniej niż w poprzednich sezonach, wierzę, że przygotujemy idealne warunki dla najlepszych na świecie” – dodał kierownik stoków narciarskich Maroš Kupčo.

Tatralandia
Tatralandia

Rozpoczęli także naśnieżanie w Tatrach Wysokich. „Zaczęliśmy naśnieżać w poniedziałek o północy, warunki pozwoliły na rozpoczęcie naśnieżania od Skalnatego Plesa w kierunku Startu jako pierwszej filii” – poinformował dyrektor ośrodka Vysoké Tatry Dušan Slavkovský.

„Naśnieżali około 8 godzin i działało 50 punktów naśnieżania.” Naśnieżanie we wszystkich ośrodkach będzie kontynuowane zgodnie z aktualnymi warunkami pogodowymi.

Ośrodki narciarskie poinformowały, że otwarcie sezonu narciarskiego 23/24 zaplanowane zostało na 2. grudnia w Jasnej, 9. grudnia w Szczyrbskim Jeziorze oraz 16. grudnia w Tatrzańskiej Łomnicy. Przedsprzedaż karnetów narciarskich rozpoczęła się 30 października w serwisie gopass.travel, gdzie narciarze mogą zakupić karnety na poszczególne dni sezonu w elastycznych cenach. Najkorzystniejszą jazdę na nartach dla aktywnych narciarzy w dalszym ciągu gwarantuje Smart sezonówka PREMIUM, która oferuje ponad 200 km tras narciarskich w 10 ośrodkach w 4 krajach. Dla wszystkich gości ośrodków górskich Jasna i Wysokie Tatry, przebywających w hotelach TMR, przygotowano atrakcyjną ofertę - na każdą noc pobytu otrzymują karnety narciarskie/bilety na kolejkę linową oraz wstęp do aquaparków Tatralandia i Bešeňová.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #gdzie na narty #liptov #słowacja #jasna #chopok #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com