skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Sezon niski spędź narciarsko na wysokim poziomie

2019.03.01
Sezon niski spędź narciarsko na wysokim poziomie
Kliknij, aby powiększyć.
Sezon niski spędź narciarsko na wysokim poziomie
Podobno ludzie w miastach nie wierzą już w zimę. Nic dziwnego. Gdy we Wrocławiu, położonym niecałe 120 km od Resortu, przez prawie cały styczeń można było o śniegu tylko pomarzyć, w tym czasie na Czarnej Górze padało prawie codziennie. A dzięki ujemnym temperaturom, system naśnieżania mógł wystartować już w połowie listopada. Systematyczna praca zespołu Snow Crew, odpowiedzialnego za tworzenie i opiekę nad śniegiem, wsparcie matki natury i doświadczenia z poprzednich sezonów podpowiadają, że o bezpieczeństwo śniegowe na marzec nie ma się co martwić. A co to oznacza? Że można pojeździć w marcowym słońcu, które pojawia się częściej i na dłużej, na najlepszej jakości sztruksie. I to w cenach sezonu niskiego!

Wszystkie oblicza nart


Czarna Góra to góra narciarskich możliwości. To szczególnie ważne, gdy na wyjazd wybierasz się z drugą połówką czy w grupie ze znajomymi i każdy jeździ na innym poziomie i lubi w szusowaniu coś innego. Nowicjusze mogą tu uczyć się jazdy indywidualnie lub w grupie, zawsze pod okiem licencjonowanego instruktora. Dla wyjadaczy zaś są trasy niebieskie, czerwone a nawet czarna ściana dla amatorów mocnych wrażeń. Dla nich zresztą jest też Helly Hansen Master League Czarna Góra, którego finał odbywa się właśnie w marcu. Trening na tyczkach i amatorskie zawody w slalomie gigancie - fajnie by było przywieźć z urlopu Puchar Czarnej Góry, prawda?

Ale i to wciąż nie wszystko. Wyjazd najszybszą 6-osobową koleją linową w Polsce daje dostęp nie tylko do wysztruksowanych tras, ale także do pełnego puchu świata freeride’u. W miejscach, gdzie latem las przecinają downhillowe trasy rowerowe, zimą nieraz pojawiają się ślady szerokich nart i desek.

Narty czy slitboard to też świetne rozwiązanie dla tych, którzy lubią na nartach wybrać się na przygodę. Skitouring, bo o nim mowa, to sport piękny, choć wymagający odpowiedniego sprzętu, przygotowania i wiedzy. Tych, którzy złapali bakcyla, nie trzeba przekonywać. Tym, którzy szukają czegoś dla siebie, mamy dobre wieści. Wypożyczalnie na Czarnej Górze oferują nowoczesny sprzęt, a okolica daje wybór zarówno tur dla początkujących, jak i wytrawnych skitourowców. Jeśli stawia się dopiero pierwsze kroki na fokach, warto wybrać trasę na Śnieżnik. Charakteryzuje ją łagodny, jak na możliwości tych gór, profil i spektakularne widoki.

Szusuj więcej - płać mniej. Narciarski marzec w Czarna Góra Resort
Szusuj więcej - płać mniej. Narciarski marzec w Czarna Góra Resort

Wędrując nie sposób nie zwrócić uwagi na dwa charakterystyczne równoległe ślady. To dobra wieść dla kolejnej grupy narciarskich pasjonatów - a dokładniej tych, którzy na nartach biegają. Okolice Czarnej Góra to mekka dla narciarzy biegowych. Zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie, przygotowano tu dla nich ponad 200 km wyratrakowanych i świetnie oznaczonych tras.
A że to nie Tatry, to w góry można zabrać ze sobą psa. A jeżeli to tego jest to pies zaprzyjaźniony z uprzężą, to można spróbować skijoringu, czyli psiego zaprzęgu złożonego z narciarza i psa. Oczywiście można iść też po prostu na spacer. I odetchnąć czystym powietrzem.

Niespodzianka


A co Wy na to, żeby sezon niski zaczął się tydzień wcześniej. Tydzień białego szaleństwa z karnetem gratis znajdziecie w ofercie hoteli Czarna Góra Resort. Ferie się kończą, ale zima trwa! Do zobaczenia na Czarnej Górze.

Więcej informacji na stronie: www.czarnagora.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #polska #czarna góra #resort #free ski #wiosna na nartach #

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com