skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Słowackie ośrodki narciarskie otwarte dla polskich narciarzy także w czasie Sylwestra

2020.12.28
Słowackie ośrodki narciarskie otwarte dla polskich narciarzy także w czasie Sylwestra
Kliknij, aby powiększyć.
Słowackie ośrodki narciarskie otwarte dla polskich narciarzy także w czasie Sylwestra
Słowacja jest jednym z niewielu krajów Europy Środkowej, w którym podczas świąt można jeździć na nartach i bezpiecznie korzystać z noclegów w górskich hotelach, pensjonatach czy apartamentach. W hotelach są jeszcze wolne miejsca i oferują zakwaterowanie w niskich cenach także na Sylwestra, ośrodki i kolejki linowe są czynne, a stoki narciarskie oferują świetne warunki dla miłośników białego szaleństwa. Polakom wystarczy negatywny wynik testu PCR na koronawirusa, aby przejechać przez granicę i zakwaterować się w hotelu.
W Jasnej i w Tatrach Wysokich pokrywa śnieżna na stokach wynosi od 30 do 80 cm, a łącznie można obecnie korzystać z 24 km tras narciarskich. Co powinieneś wiedzieć, zanim zdecydujesz się na wyjazd? Zebraliśmy najważniejsze informacje w siedmiu punktach:

1. Zarezerwuj pobyt w sieci TMR hotels ze skipassem - do wyboru najkorzystniejsze pakiety ze skipassami w cenie pobytu lub zarezerwuj nocleg i upoluj skipassy po najkorzystniejszych cenach w przedsprzedaży na www.regiontatry.sk i www.visitliptov.sk.

2. Wjazd do kraju - wjazd na Słowację dla osób przyjeżdżających z krajów Unii Europejskiej jest możliwy tylko po okazaniu zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na COVID-19, nie starszym niż 72 godziny. Ważność zaświadczenia rozpoczyna bieg w dniu wydania potwierdzenia o wykonaniu testu - taka jest interpretacja strony słowackiej.

3. Noclegi w górskich hotelach - zgodnie z decyzją władz słowackich w hotelowej recepcji należy przedstawić zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19, nie starsze niż 72 godz. Obowiązek ten nie dotyczy dzieci poniżej 10 roku życia. Jeżeli wybierzesz sieć TMR hotels w Jasnej lub Tatrach Wysokich, w przypadku dłuższego pobytu dodatkowy test antygenowy wykonasz priorytetowo i bez żadnych opłat w punkcie pobrań wymazów zorganizowanym przez TMR. Hotele górskie oferują obecnie wyżywienie w formie room service (do pokoju) lub take away (na wynos), a hotelowe centra wellness są zamknięte.

4. Jazda na nartach - ośrodki narciarskie wdrożyły szereg środków zapobiegawczych. Przy zakupie skipassów bezpośrednio w ośrodku sprawdzane jest zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na COVID-19 (nie dotyczy dzieci poniżej 10 lat). Prowadzone są wyrywkowe kontrole osób korzystających z kolejek i wyciągów. W celu zapewnienia odpowiedniego dystansu w miejscach dla wsiadających przygotowano specjalne korytarze. Podczas korzystania z wyciągów i kolejek konieczne jest zakrycie dróg oddechowych. W.

5. Apres-ski - dyskoteki, kluby i bary są obecnie zamknięte.

6. Usługi w ośrodkach narciarskich - otwarte są centra obsługi klienta i wypożyczalnie nart; nauka jazdy organizowana przez szkółki narciarskie odbywa się wyłącznie indywidualnie. Usługi gastronomiczne na stokach są dostępne tylko w formie sprzedaży przez okienko.

7. Skibusy - podczas transportu skibusami konieczne jest zasłonięcie ust i nosa za pomocą maseczki lub w inny sposób oraz stosowanie się do restrykcji związanych z zachowaniem dystansu podczas oczekiwania i przejazdu.

Dobrze wiedzieć:
Ośrodek JASNÁ CHOPOK - Największy ośrodek narciarski na Słowacji - Jasna latem zamienia się w idealne miejsce na wycieczki dla całej rodziny. Na Chopok (2024 m n.p.m.) można dotrzeć nowoczesnymi kolejkami linowymi, a dalej wyruszyć na wycieczkę po grani lub na letni spacer. Ośrodek Jasna oferuje wiele tras do uprawiania turystyki pieszej i trekkingu o różnym stopniu trudności, od trudniejszych, które wymagają pewnego stopnia przygotowania, po łatwe, przeznaczone dla rodzin z dziećmi lub początkujących..
Więcej informacji na www.jasna.sk i www.visitliptov.sk .

Ośrodek Tatry Wysokie - Jazda na nartach w najwyższych górach Słowacji oferuje wyjątkowe przeżycia na idealnych stokach bezpośrednio pod szczytami Tatr. Znajdują się tu popularne kurorty Tatrzańska Łomnica, Jezioro Szczyrbskie i Stary Smokowiec.
Więcej informacji na www.vt.sk i www.regiontatry.sk.

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #narty #słowacja #sylwetra #zima #ferie2021 #chopok #jasna #wysokie tatry

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com