skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Soelden, czyli najlepszy hot spot Austrii

2011.09.15
Soelden fot. skionline.pl
Kliknij, aby powiększyć.
Soelden fot. skionline.pl
Nowoczesna kolej linowa Gaislachkoglbahn z trzema futurystycznymi stacjami została oddana do użytku w zeszłym roku. Wykonane ze stali i szkła konstrukcje są niezwykle efektowne. Korzystający ze stacji w ciągu dnia turyści mogą podziwiać alpejską panoramę, w nocy budynek dolnej stacji mieni się kolorami tworząc imponujące widowisko świetlne.
Do stacji pośredniej, 8-osobowe gondole wywożą amatorów białego szaleństwa z wys. 1363 m na 2174 m n.p.m. zaledwie w 7 min. Dalszą część trasy, aż na szczyt pokonamy 28-osobową gondolą w ok. 6 min.

Tuż przy górnej stacji znajduje się słynna platforma widokowa, z której rozpościera się widok na trzy trzytysięczniki w dolinie Oetztal: Gaislachkogl, Tiefenbachkogl i Schwarze Schneid, czyli BIG3. Przez wielkie, panoramiczne okno o powierzchni 190 m² w stacji pośredniej także można podziwiać olśniewające alpejskie pejzaże. Wszystkie trzy, nowoczesne stacje dysponują systemem wind i schodów ruchomych gwarantującym wyjątkową wygodę przebywającym tu turystom.

Lodowce oferują bardzo zróżnicowane stoki. Początkujący i średnio zaawansowani narciarze mogą trenować na szerokich trasach na Tieffenbach. Dla doświadczonych amatorów narciarstwa nie zabraknie tras trudnych, wymagających dużych umiejętności i dobrej techniki. Trasa zjazdowa na lodowcu Rettenbach co roku, w ostatni weekend października, gości najlepszych zawodników Alpejskiego Pucharu Świata.

Kolej Gaislachkoglbahn
Kliknij, aby powiększyć.
Kolej Gaislachkoglbahn
Ciekawostką jest tunel wykuty w skale o długości 165 m, umożliwiający przejazd na nartach z lodowca Rettenbach na Tiefenbach. Interesująca jest również trasa nr 33, wydrążona w lodzie, łącząca oba lodowce w "drodze powrotnej". Tiefenbach polecamy amatorom fun carvingu - szeroka i bezpieczna trasa nr 38 doskonale nadaje się do wycinania zakrętów. W sumie region dysponuje 150 km tras narciarskich; najdłuższy zjazd ma długość 15 km, a różnica wysokości wynosi prawie 2000 m.

Soelden zyskał miano "hot spotu" nie tylko ze względu na łatwy dostęp do lodowców, na których znajduje się sieć szerokich i doskonale przygotowanych tras, ale także z uwagi na niezliczoną ilość restauracji, barów pod gołym niebem i dyskotek. Miasteczko tętni życiem do późnych godzin nocnych, a od rana na lodowcach również nie brakuje rozrywki. Początkiem października rozpoczyna się tu cykl imprez z cyklu "Maxxx Mountain Gletscherstart" z muzyką na żywo, testami nart i snowboardów. W każdą sobotę października turyści bawią się u podnóża lodowca podczas Gletscher Soelden Party.

AM / skionline.plSölden (2 675 - 3 250 m n.p.m.)

Trasy: niebieskie - 69 km, czerwone - 51 km, czarne - 28 km
Łącznie: 148 km
Wyciągi: 9 orczyków, 18 wyciągi krzesełkowe, 6 gondole

Ceny skipassów 11/12: 6-dniowy skipass dla osoby dorosłej - EUR 208,50; dla dziecka - EUR 125,50.
Więcej...

Zobacz galerie »

skionline.pl

powrót

Zobacz
Hannibal Show -Soelden
Hannibal Show -Soelden
Hannibal Show -Soelden
Soelden - lodowce
Soelden - lodowce
Soelden - lodowce
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com