skionline.plstacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Stare Miasto w Innsbrucku- 500 lat tradycji

2019.01.02
Stare Miasto w Innsbrucku- 500 lat tradycji fot. Innsbruck Tourism
Otoczone górami, położone nad rzeką Inn miasto ma wiele do zaoferowania. Jego rangę ponad 500 lat temu podniósł znacząco cesarz Maxymilian I, który przeniósł tu swój dwór i ok. 1500 roku okrył dach wykuszu jednej z kamienic ( zwany Złotym Dachem) pozłacanymi miedzianymi dachówkami ( jest ich 2657). Z tego miejsca obserwował potyczki rycerskie podczas turniejów. Dziś Innsbruck to gotyckie arkady, zrelaksowany styl życia w ulicznych kawiarniach, barokowe fantazyjne różowo-białe stiuki w Helblinghaus i spektakularna katedrze Św. Jakuba, w której znajduje się obraz Marii Cranacha Starszego. Ze szczytu Wieży Miejskiej możemy podziwiać najpiękniejszy widok na Innsbruck od ponad 600 lat.

Śladami Habsburgów. Pałac Cesarski oraz Kościół Dworski


Ślady Habsburgów można znaleźć wszędzie w Innsbrucku. W kościele dworskim, znanym również jako Schwarz-Mander-Kirche (Kościół Czarnych Mężczyzn) znajdują się 28 okazów z brązu, które otaczają pusty grób cesarza Maksymiliana I. Jest to jeden z największych grobów cesarskich w Europie. Cesarzowa Maria Teresa zleciła przebudowę barokowego pałacu. Powstały Pałac cesarski (Hofburg), dorównuje wielkością i przepychem najważniejszym pałacom w Austrii: wiedeńskiemu pałacowi Hofburg oraz pałacowi Schönbrunn.

Innsbruck - stare miasto
Innsbruck - stare miasto

Zamek Ambras


Na wzgórzu na południe od Innsbrucka wznosi się zamek Ambras, zbudowany przez arcyksięcia Habsburga Ferdynanda II, jako dowód miłości do swojej żony Filipy Welser. Komnata Sztuki i osobliwości z dziwnymi, cennymi , wspaniałymi eksponatami odkrywa przed nami świat epoki Renesansu. Szczególnym miejscem zamku jest wspaniała Sala Hiszpańska, rozbrzmiewająca w lecie muzyką koncertów z serii ‘Castle Ambras Concerts’.

Aleja Marii Teresy


Wspaniała aleja wzdłuż której znajdują się barokowe i klasycystyczne pałace. To główna ulica miasta, można tu miło spędzić czas na zakupach w zachwycających architekturą Galerii w Ratuszu oraz galerii Kaufhaus Tyrol. Biało-złota kolumna Anny wznosi się majestatycznie, na południu Łuk Triumfalny wyznacza koniec tej imponującej ulicy.

Innsbruck - Zamek Ambras
Innsbruck - Zamek Ambras

Muzeum tyrolskiej sztuki ludowej


Muzeum pozwoli nam cofnąć się w czasie i zobaczyć jak kiedyś wyglądało ciężkie życie w górach. Można tu również obejrzeć ciekawą i bogatą kolekcję strojów ludowych.

Świat Kryształów Swarovskiego


Świat Kryształów Swarovskiego w Wattens (około 15 km na wschód od Innsbrucka) przenosi nas do magicznego królestwa. Błyszczące komnaty cudów zaprojektowane przez międzynarodowych artystów ukazują magiczny świat, która trwa nie tylko we wnętrzach ale również w ogrodach. Dzieci uwielbiają wieżę zabaw, plac zabaw i labirynt. Można również odkryć skarby Swarovskiego w sklepie firmowy na Starym Mieście.

Świat Kryształów Swarovskiego
Świat Kryształów Swarovskiego

Alpenzoo Innsbruck


Niedźwiedź i sóweczka, orzeł przedni i żółw błotny, koziorożec i wydra. Obserwowanie dzikiej przyrody w ich naturalnym środowisku jest ekscytujące, nie ma na świecie drugiego takiego zoo, w którym można podziwiać tak wiele dzikich zwierząt krajobrazu alpejskiego.

Bergisel Innsbruck


Skocznia narciarska Bergisel zaprojektowana przez Zahę Hadid jest corocznym miejscem wielu wydarzeń. Wspaniały budynek o nieprzeciętnej architekturze mieści również Muzeum Panorama Tirol, w którym znajduje się olbrzymi obraz (płótno ma 1000m2) ze scenami z XIX wieku.

Więcej na temat atrakcji, które można należy zobaczyć w Innsbrucku znajdziecie tutaj

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #innsbruck #narty #tyrol

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021