skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

TMR inwestuje w Pilsko

2014.12.12
TMR inwestuje w Pilsko
TMR inwestuje w Pilsko
W czwartek 11 grudnia jako pierwsi poinformowaliśmy o planach inwestycyjnych słowackiej firmy Tatry Mountain Resorts, właściciel Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego, która postanowiła rozszerzyć swoja działalność na rynku polskim i podpisała list intencyjny oraz umowę operatorską z firmą CTE Sp. z o.o. właścicielem ON Pilsko w Korbielowie. Dzisiaj prezentujemy oficjalne stanowisko TMR jakie zamieszczone zostało na oficjalnej stronie spółki.
DEMIANOWSKA DOLINA (12 grudnia 2014 r.) - 11 grudnia 2014 r. spółka Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) zawarła umowę handlowo-marketingową w zakresie doradztwa na rzecz polskiego ośrodka narciarskiego Pilsko w Korbielowie. Swoje wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu ośrodkami narciarskimi w Tatrach Wysokich i Niskich TMR zamierza wykorzystać także poza granicami Słowacji, w Pilsku.

- Po akwizycji ośrodka narciarskiego Szczyrk nie unikaliśmy podejmowania kolejnych działań na polskim rynku. Wciąż jesteśmy zainteresowani modernizacją Śląskiego Wesołego Miasteczka pod Chorzowem, a teraz koncentrujemy się na Pilsku. Pilsko jest specyficzne ze względu na warunki naturalne, bliskość regionalną, lecz także na cechy łączące je z naszymi ośrodkami w Tatrach. Śnieg utrzymuje się tam od listopada do kwietnia, a liczba odwiedzających rośnie. Dzięki naszemu doświadczeniu w zarządzaniu ośrodkami górskimi takimi jak Jasna Tatry Niskie czy Tatrzańska Łomnica w Tatrach Wysokich, możemy podzielić się wiedzą w dziedzinie modernizacji, rozwoju czy strategii handlowo-marketingowej. W najbliższych miesiącach skupimy się dokładnym poznawaniu Pilska, zapewnienia efektywności i poszukiwaniu właściwej synergii. Nasze doradztwo w Polsce jest nastawione na wzmocnienie relacji partnerskich i budowanie wzajemnego zaufania - skomentował CEO i prezes zarządu TMR, Bohuš Hlavatý.

Serce Beskidu Żywieckiego - Pilsko - to drugi po Kasprowym Wierchu najwyżej położony ośrodek narciarski w Polsce na wysokości 1 550 m n.p.m., który posiada 20 km tras zjazdowych, 3 wyciągi krzesełkowe i 14 wyciągów orczykowych. Ośrodek wyróżnia się różnicą wysokości na trasach na poziomie 770 metrów i cieszy się dużą popularnością ze względu na trasę zjazdową nr 5 o długości 4,5 km. Na terenie ośrodka działa GOPR, snowpark, restauracje, szkółka narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnia nart.

Tatry Mountain Resorts, a.s. (TMR) jest największym podmiotem w dziedzinie turystyki w Europie Środkowej i Wschodniej, który posiada i prowadzi atrakcyjne ośrodki górskie oraz hotele. W Tatrach Niskich TMR posiada i zarządza ośrodkiem Jasná Nízke Tatry oraz hotalami Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko oraz Million Star Hotel. TMR jest również właścicielem Aquaparku Tatralandia. Jest to największy słowacki termalny park wodny czynny przez cały rok, który oprócz wodnej zabawy oferuje Tropical Paradise - specjalną tropikalną halę z wodą morską, a także zabawę w Fun Parku oraz zakwaterowanie w bungalowach i apartamentach Holiday Village Tatralandia. W Tatrach Wysokich spółka TMR posiada i prowadzi ośrodek Vysoké Tatry w miejcowościach Tatranská Lomnica, Starý Smokovec i Štrbské Pleso. TMR posiada i zarządza w Tatrach Wysokich hotelami: Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec oraz Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR posiada 19% akcji spółki Melida, a.s., która wynajmuje i zarządza ośrodkiem Špindlerův Mlýn w Czechach. TMR posiada w Polsce ośrodek narciarski w Szczyrku. TMR posiada też i wynajmuje hotele Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky i Bungalovy. Do końca roku 2013 zostało zainwestowane w rozwój i modernizację powyższych ośrodków prawie 190 mln €. Akcje spółki TMR można kupić na trzech europejskich Giełdach Papierów Wartościowych - w Bratysławie, Pradze i w Warszawie.

skionline.pl
Tagi: #polska #korbielów #pilsko #nowe inwestycje #jontek #buczynka #solisko #tmr

powrót

Zobacz
Śmigło nad Pilskiem, Korbielów - 2014.10.26
Śmigło nad Pilskiem, Korbielów - 2014.10.26
Śmigło nad Pilskiem, Korbielów - 2014.10.26
Pilsko, Korbielów 24.06.2014
Pilsko, Korbielów 24.06.2014
Pilsko, Korbielów 24.06.2014
Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com