skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

W Jasnej i Wysokich Tatrach - karnety jak bilety lotnicze!

2018.10.31
W Jasnej i Wysokich Tatrach - karnety jak bilety lotnicze!
Kliknij, aby powiększyć.
W Jasnej i Wysokich Tatrach - karnety jak bilety lotnicze!
Zakup karnetów przez Internet to już powoli standard w większości ośrodków narciarskich w całej Europie. Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy, a także czasu - wszakże nie trzeba stać w kolejkach do kasy - powoduje, że taka forma zakupu skipassów staje się coraz popularniejsza. GoPass, który znamy od kilku lat z ośrodków zarządzanych przez TMR oferuje ponadto spore zniżki przy zakupie w sklepie online. W nadchodzącym sezonie narciarzy czeka jednak w tej materii prawdziwa rewolucja. Skipassy będzie można bowiem kupować jak… bilety lotnicze! O co chodzi? Wyjaśniamy poniżej.
Sezon zimowy 2018/19 wprowadza do ośrodków TMR istotną i rewolucyjną zmianę w postaci nowoczesnej wyceny skipassów za pomocą nowej funkcjonalności strony GoPass. Ceny skipassów nie będą stałe, ale dynamicznie wyświetlane online na podstawie realnej ilości sprzedanych biletów i obciążenia ośrodka w danym terminie. Brzmi to dość skomplikowanie, ale zasada jest dość prosta. Porównanie do sprzedaży biletów lotniczych jest tutaj jak najbardziej na miejscu - zasada działania bowiem jest podobna.

Każdy, kto podróżuje samolotem dobrze wie, że od dawna już biletów lotniczych nie kupuje się na lotnisku. Każdy też wie, że kupując bilet lotniczy z dużym wyprzedzeniem, oszczędzić można sporo pieniędzy. Na tym fundamencie oparty jest cały rozwój tzw. tanich linii lotniczych. Dlaczego by więc nie móc kupować w ten sam sposób karnetów narciarskich? Pomysł wydaje się tak prosty i oczywisty, że aż trudno oprzeć się zdziwieniu, że nikt tego jeszcze do teraz nie stosuje…

Nie stosuje - ale do tego sezonu. Od tego roku bowiem będzie można zakupić na tej zasadzie karnety do trzech słowackich ośrodków narciarskich - Jasnej (Chopok), Tatrzańskiej Łomnicy i Szczyrbskiego Jeziora. Umożliwi to nowa funkcjonalność znanej karty GoPass. Na www.gopass.sk będzie odbywać się żywy proces, w którym program przeliczy na bieżąco ceny, a jego celem jest równomierne rozłożenie narciarzy w ośrodkach przez cały sezon. Dlatego ceny skipassów w popularnych terminach będą wyższe, a spadną w przypadku niższej liczby chętnych.


Aktualna cena skipassu będzie zależeć nie tylko od obłożenia ośrodka, ale także od terminu (sezon niski i wysoki). Rabaty sięgać mogą nawet do 30%! W związku z tym, że zainteresowanie narciarzy w sezonie zmienia się w zależności od terminu, należy wcześniej zaplanować wyjazd na narty, żeby otrzymać jak najlepszą cenę. Zgodnie z zasadą znana z biletów lotniczych - "im wcześniej kupujesz, tym mniej płacisz". W ten sposób szansę otrzymują klienci, którzy potrafią wcześniej zaplanować swój czas i za to zostaną nagrodzeni niższymi cenami niż standardowe ceny za konkretny 1-dniowy skipass dostępny w tradycyjnej kasie.

Ci narciarze, którzy nie boją się kupować skipassów online, mogą upolować bilety na tzw. pierwszy śnieg lub na wiosenne narty już od 9 EUR, na Boże Narodzenie od 27 EUR, a na Sylwestra od 38 EUR. Skipassy online na najbardziej oblegane terminy będzie można więc kupić o wiele taniej niż w zeszłym sezonie.

Co ważne, jeśli zmienią Ci się plany - nie ma problemu. Wpłacone pieniądze nie przepadną, a wyjazd można przesunąć na inny termin, z tym tylko, że jeśli przesuniemy go na termin bardziej obciążony być może konieczna będzie dopłata. Na pewno będzie tak, że odkładając zakup skipassu na ostatnią chwilę, lub kupując go już w ośrodku, zapłacimy najwięcej.

Warto jeszcze w tym miejscu tylko dodać, że taka polityka cenowa nie tylko pozawala cieszyć się niższymi cenami skipassów, ale także pozwala lepiej zorganizować pracę ośrodków narciarskich. Wiadomo wszakże, że bardziej równomiernie rozłożony ruch narciarzy zdecydowanie poprawia komfort samej jazdy, a także komfort korzystania z całej infrastruktury - restauracji, parkingów, wypożyczalni. Słowacy tym samy udowadniają kolejny raz, że są mistrzami w zarządzaniu ośrodkami narciarskimi, nie bojąc się przy tym sięgać po innowacyjne rozwiązania.

Niecierpliwie czekamy już więc, kiedy taki sam system zakupu karnetów będzie możliwy także w Szczyrku. Są szanse, że będzie to możliwe już od następnego sezonu.

pk/skionline.pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #słowacja #jasna #chopok #flexi #skipass #tatry #gopass

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com