skionline.plstacje wiadomości Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Jasna Chopok - otwarcie sezonu 1 grudnia

2018.10.30
Jasna Chopok - otwarcie sezonu 1 grudnia
Kliknij, aby powiększyć.
Jasna Chopok - otwarcie sezonu 1 grudnia
W ośrodku Jasna Niskie Tatry na stokach Chopoka będziesz mógł w sezonie zimowym 2018/2019 rozkoszować się narciarstwem na światowym poziomie i przeżyć wiele niepowtarzalnych chwil. Największy ośrodek narciarski posiadający doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych na Słowacji oferuje nieskończenie wiele atrakcji zimowych, możliwości zabawy, nowoczesne kolejki linowe oraz mnóstwo eventów.
Sieć doskonale przygotowanych nartostrad dzięki nowoczesnemu systemowi naśnieżania gwarantuje jazdę na nartach przez co najmniej 5 miesięcy w roku, po północnej i południowej stronie Chopoka. Ośrodek oferuje bogate możliwości jazdy po wszystkich rodzajach tras, od niebieskich - łatwych tras zjazdowych aż po trudne - czarne. 23 kolejki linowe i wyciągi o przepustowości 28 000 osób na godzinę, wśród nich nowoczesna kolej linowo-torowa Twinliner, 24 osobowa kolej gondolowa Funitel odporna na wiatr i 15 osobowa gondola łącząca północną i południową stronę Chopoka oferują miłośnikom szusowania maksymalną wygodę w poszukiwaniu niezapomnianych zimowych przeżyć.

Wspaniałymi widokami, na drugim najwyższym szczycie Tatr Niskich, przywita narciarzy królowa restauracji górskich - panoramiczna Rotunda z tarasem słonecznym i możliwością zakwaterowania się na Chopoku na wysokości 2 004 m n.p.m.
W ośrodku będącym przystankiem na trasie Freeride World Tour wszyscy amatorzy szalonej jazdy znajdą coś dla siebie dzięki dwunastu dużym strefom freeride‘owym. Jasná Tatry Niskie jest jednym z niewielu ośrodków, w których można dotrzeć do stref kolejkami gondolowymi, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość tego miejsca. Odnowiony DC snowpark został stworzony zarówno z myślą o początkujących, jak i wprawnych miłośników białego szaleństwa. Pełna niespodzianek trasa Fun Zone z łatwymi przeszkodami śniegowymi, które są odpowiednie dla wszystkich małych i dużych figlujących narciarzy lub poranny Fresh Track dla wszystkich fascynatów tego sportu, którzy jako pierwsi chcą pojeździć na przygotowanym stoku.

Oficjalny początek sezonu w ośrodku Jasna Niskie Tatry połączony z imprezą muzyczną Winter Music Opening zaplanowano na sobotę 1 grudnia 2018.

Jasna Chopok - otwarcie sezonu 1 grudnia
Jasna Chopok - otwarcie sezonu 1 grudnia

Zima w ośrodku


Najważniejsza gondola w ośrodku o nazwie Funitel należy do najnowszych technologii na świecie. Ciekawostką jest zamontowanie kabiny na dwóch linach, co oprócz większego bezpieczeństwa transportu, pozwala na kursowanie kolejki nawet przy silnym wietrze. System pozwala na jazdę kolejką nawet przy prędkości wiatru osiągającej 120 km/godz. Droga na szczyt poprowadzi ze stacji Priehyba (końcowa stacja 6-osobowej kanapy), a goście ośrodka wjadą na szczyt Chopoku w ciągu 6 i pół minuty. Zdolność przewozowa gondoli wynosi 2 480 os./godz., każda z 22 kabin pokona dystans ponad 2 000 metrów i różnicę wzniesień 655 metrów. W porównaniu z kanapami, prędkość transportu wzrosła do 7 m/s. Po północnej stronie Chopoka narciarze dostaną się do dolnej stacji kolejki Funitel samoobsługową kolejką Twinliner. Jest to ukośna winda zapewniająca transport narciarzy, snowboardzistów, a latem także turystów pieszych z miejsca zwanego Biela Púť (Koliesko) na Priehybę. Na trasie o dł. prawie 350 m kursuje jeden wagon, który pomieści 50 osób. Kabina kolejki Twinliner jeździ po szynach i ciągnięta jest przez linę holowniczą.

Jasna Chopok - otwarcie sezonu 1 grudnia
Jasna Chopok - otwarcie sezonu 1 grudnia

Do kompleksowego połączenia Chopoku Północ i Chopoku Południe należy również 15-osobowa gondola w miejscu Kosodrevina - Chopok Południe. Ze względu na rozwiązania techniczne, kolejka ta jest bardzo podobna do ulubionej gondoli Grand Jet na Otupnym. Gondola prowadząca na wierzchołek Chopoku od strony południowej jest jednak większa, ponieważ pomieści aż 15 osób. Zdolność przewozowa gondoli wynosi 2 800 os./godz., a kolejki z Krúpovej na szczyt Chopoka pokonują łącznie 920 metrów wysokości.

www.jasna.sk/pl

skionline.pl
Tagi: #ośrodki narciarskie #słowacja #jasna #chopok #otwarcie sezonu #funitel #tatry #gopass

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Booking.com