skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Wisła Skolnity - nowa stacja narciarska wkrótce otwarcie - Video

2014.12.02
Wisła Skolnity - nowa stacja narciarska wkrótce otwarcie
Już od tegorocznego lata informowaliśmy o powstaniu w Wiśle nowej stacji narciarskiej. Zlokalizowana będzie w samym centrum kurortu, na stokach Skolnitego Wierchu, który użyczy jej swojej nazwy. Dziś prace przy budowie dobiegają końca, jest więc szansa, że jeszcze w tym roku (a więc w okresie świąteczno-noworocznym) pierwsi narciarze wyruszą tu na trasy. Przed ukończeniem inwestycji redakcja skionline.pl spotkała się z właścicielem stacji - Januszem Tyszkowskim, by zasięgnąć więcej informacji o ośrodku "z pierwszej ręki".
Już w lecie przygotowano tu szerokie przecinki i rozpoczęto budowę wyciągu. Będzie to 4-osobowe krzesło produkcji firmy Leitner, o długości ok. 800 metrów i przepustowości ok. 2000 osób na godzinę. Do dyspozycji narciarzy będą tu dwie trasy zjazdowe - łatwa niebieska, przeznaczona dla początkujących, a także czerwona, dla nieco bardziej zaawansowanych. Trasy będą mieść ok. 30-40 metrów szerokości, a ich długość sięgnie ok. 1 km, przy czym ich ciekawa konfiguracja powinna dawać dużo satysfakcji z jazdy.- Początki naszego zainteresowania tym terem sięgają czasów, kiedy postawiliśmy w centrum Wisły park linowy, wówczas jeden z pierwszych w Polsce. Sprawdziliśmy, że góra nadaje się do urządzenia tu ośrodka narciarskiego, z trasami sięgającymi jednego kilometra długości, zaczęliśmy więc próbować "wymyślić coś ze stokiem" - opowiada nam Janusz Tyszkowski. - Udało się po dziewięciu latach, po różnych przepychankach urzędowo-gospodarczych - dodaje z uśmiechem.

- Ośrodek powstał od podstaw - wcześniej nie było tu ani żadnej trasy, a nie wyciągu orczykowego. Pierwsza wycinka zaczęła się w ubiegłym roku, obecnie narciarze będą mieć do dyspozycji trasę czerwoną o długości około 950 metrów, która schodzi ciekawymi zakrętami, przeznaczona dla bardziej zaawansowanych narciarzy, a także trasę niebieską, długą na 1100 metrów, przeznaczoną dla początkujących. Na górnej stacji planujemy zorganizować przedszkole narciarskie, a na dole postawić także dwa małe, 100-metrowe wyciągi - uzupełnia Tyszkowski.

Wisła Skolnity - nowa stacja narciarska wkrótce otwarcie
Wisła Skolnity - nowa stacja narciarska wkrótce otwarcie

Pewne wątpliwości narciarzy wzbudza kwestia parkowania. Oprócz parkingów miejskich znajdujących się w centrum miasta, gospodarz ośrodka zapewnił, że będą też dwa parkingi bezpłatne dla klientów ośrodka narciarskiego. - Trzeba podkreślić, że do tej pory w zimie centrum Wisły często było puste, a parkingi nawet nie odśnieżane - tłumaczy Tyszkowski. Mamy nadzieję troszeczkę ich tu zatrzymać. Zapewne będzie to korzystne nie tylko dla stacji, ale i dla całego kurortu.

Wisła Skolnity - nowa stacja narciarska wkrótce otwarcie
Wisła Skolnity - nowa stacja narciarska wkrótce otwarcie

Jeśli chodzi o stan prac, to obecnie położona jest już cała instalacja zaśnieżania, w tym tygodniu powinno nastąpić zasypanie rur i kabli i prace nad ostatecznym wyrównaniem stoku. Również w tym tygodniu powinny zacząć być wieszane krzesła na linach. Potem przyjdzie czas na odbiory, ale jeżeli wszystko pójdzie dobrze, stacja powinna ruszyć w okolicach 19-20 grudnia. Jeżeli warunki pogodowe będą sprzyjające, czytelnicy skionline.pl na pewno mogą liczyć na fotorelację z nowego ośrodka na narciarskiej mapie Polski. Już dziś zapraszamy!

pk/skionline.pl

Tagi: #polska #wisła #skolnity #nowe inwestycje

Powrót

Zobacz
Wisła budowa stacji Skolnity 30.09.2014
Wisła budowa stacji Skolnity 30.09.2014
Wisła budowa stacji Skolnity 30.09.2014
Wisła budowa stacji Skolnity 29.06.2014
Wisła budowa stacji Skolnity 29.06.2014
Wisła budowa stacji Skolnity 29.06.2014
Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Bergland Hotel Sölden Bergland Hotel Sölden

Sölden
Tyrol, Austria

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
7 noclegów - 7,00 za osobę
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019