skionline.pl stacje Włochy Południowy Tyrol wyślij link znajomemu dodaj opinię

Maso Corto / Alpin Arena Senales
Val Senales / Schnalstal

Z Neckermann Podróże w Maso Corto - 10. edycja Skiopening
Z Neckermann Podróże w Maso Corto - 10. edycja Skiopening2017.12.23
Podobnie jak przed rokiem, drugi tydzień grudnia spędziliśmy w Alpach Południowych - tym razem w gościnnym Maso Corto. Na zaproszenie Necckermann Podróże, jednego z wiodących biur podróży, w ofercie którego znajdują się wyjazdy narciarskie, mieliśmy okazję wziąć udział w dziesiątej edycji Skiopening. Samo miejsce naszego pobytu polskim narciarzom znane jest doskonale, podobnie jak i główna gwiazda Skiopening’u - Adam Małysz. Podobnie jak przed rokiem - było wesoło, serdecznie, a pod względem narciarskim - bardzo udanie. Zapraszamy na krótką relację z tego bardzo ciekawego wydarzenia.
Rozpocznij sezon z Adamem Małyszem i Neckermann Podróże w Maso Corto
Rozpocznij sezon z Adamem Małyszem i Neckermann Podróże w Maso Corto
2017.11.07
Sezon zbliża się dużymi krokami - warto więc zastanowić się, jak go rozpocząć. Neckermann Podróże zaprasza na dziesiątą edycję Skiopening - imprezy, która już na stałe wpisała się do kalendarza grudniowych imprez narciarskich. Tym razem zimę powitamy w Maso Corto - znanym i lubianym przez Polaków ośrodku w Południowym Tyrolu, a gościem specjalnym wydarzenia będzie - tak jak w ubiegłym roku - Adam Małysz. Napisaliśmy "powitamy" - nie zabraknie nas bowiem 10-17 grudnia w Maso Corto: będziemy Wam relacjonować najciekawsze wydarzenia Skiopening 2017.
Nowa gondola w Maso Corto
Nowa gondola w Maso Corto
2017.09.26
Od najbliższego sezonu zimowego, w jakże popularnym wśród polskich narciarzy Maso Corto, będzie podróżować się o wiele przyjemniej. W lecie rozpoczęła się budowa nowej gondoli Lazaun marki Doppelmayr AG, która wiedzie na szczyt góry o tej samej nazwie. Nowa kolej zastąpiła wysłużony wyciąg krzesełkowy, który zbudowany został w 1978 roku.
Jeśli w tym sezonie nie byłeś na nartach  - zrób to teraz!
Jeśli w tym sezonie nie byłeś na nartach - zrób to teraz!
2017.03.09
Większość osób planuje urlop zimowy w środku zimy, zwracając uwagę na dwie rzeczy: termin ferii szkolnych oraz optymalne warunki narciarskie. Teoretycznie w styczniu i lutym śnieg jest najlepszy, a temperatura do jeżdżenia optymalna. Jeżeli jednak tej zimy nie byłeś jeszcze na nartach - pomysłem wartym rozważania jest zaplanowanie wyjazdu na przełomie pór roku. Równie dobrze przygotowane trasy jak w sezonie, a dodatkowo wiosenne słońce i niższe ceny - to główne plusy, jakich możesz spodziewać się w południowotyrolskich ośrodkach nawet do końca kwietnia!
Jeśli majówka - to tylko na lodowcach fot. Hintertux
Jeśli majówka - to tylko na lodowcach
2016.04.08
Nic tak nie poprawia humoru narciarza jak myśl, że kiedy u nas wiosna w natarciu, w wyższych partiach Alp zima trwa na całego. Pod wieloma względami jest to najlepsza pora na wyjazd - długi dzień, sprzyjająca temperatura nawet na dużej wysokości, zazwyczaj bardzo dobre warunki, a przy tym nierzadko tańsze karnety. Dlatego nie dziwi fakt, że jak co roku, wielu narciarzy z Polski wybierze się na majówkę właśnie na lodowce, przeważnie do Austrii i Włoch. Przed zbliżającym się długim weekendem, przygotowaliśmy dla Was krótką "ściągawkę" na ten temat.
Sezon zimowy 15/16 w Południowym Tyrolu
Sezon zimowy 15/16 w Południowym Tyrolu - informacje, daty, promocje
2015.11.13
Zawsze zachęcamy do wyjazdów na narty nie tylko w okresie ferii zimowych. Nie wynika to wyłącznie z ilości turystów, która w szczycie sezonu mogą być naprawdę duża, lecz także z różnych promocji czy eventów, często odbywających się na początku lub końcu zimy. Zarówno dla osób preferujących wyjazdy w styczniu i lutym, jak i tych unikających okresu ferii, przygotowaliśmy zestawienie informacji o początkach sezonu w różnych południowotyrolskich ośrodkach, o promocjach oraz okazjach na weekendowe wyjazdy.
Narty w Dolomitach po szczycie sezonu
Narty w Dolomitach po szczycie sezonu fot. skionline.pl2014.03.21
Zima powoli się kończy, szczególnie w Polsce. Jednak nie wszyscy zdążyli pojechać już na narty lub jednorazowy wyjazd im nie wystarczy. W niektórych miejscach sezon narciarski trwa w najlepsze i będzie tak jeszcze co najmniej do drugiej połowy kwietnia. Świetna pogoda we włoskich Dolomitach i obfite opady śniegu w ostatnich miesiącach, sprawiają, że ośrodki w Południowym Tyrolu położone w wyższej partii gór gwarantują bardzo dobre warunki. Szczególnie polecamy: Klausberg i Speikboden, Kronplatz, Solda, Maso Corto oraz Obereggen.
Maso Corto miejsce na jesienne narty
Maso Corto miejsce na jesienne narty2013.11.17
Nie czekając na zimę wybrałem się w miejsce, gdzie po raz ostatni byłem kilka lat temu, gdzie na nartach jeździłem, tylko latem, gdzie śnieg jest pewny. Maso Corto w Południowym Tyrolu, bo o tej miejscówce mowa, to nie wielka, licząca kilka hoteli, parę sklepów, no i oczywiście wyciągi miejscowość wbita między kilka 3-tysięczników na końcu doliny Senales.
Prosto z Południowego Tyrolu / Südtirol News
Kronplatz/Plan de Corones2012.11.29
Ośrodek Kronplatz/Plan de Corones został okrzyknięty najlepszym ośrodkiem narciarski we Włoszech. Jest to wynik badań "Best ski resort 2012", które przepro-wadziła agencja Mountain Management, zajmująca się m.in. kontrolą jakości tere-nach narciarskich. Tegoroczne badania przeprowadzono pośród 41 864 miłośników sportów zimowych w 55 regionów narciarskich w Austrii, Szwajcarii, Niemczech, Francji i we Włoszech.
Ötzi, najstarszy 20-latek na świecie!
Rekonstrukcja Kennis © Südtiroler Archäologiemuseum fot. Ochsenreiter2011.02.28
Rok 2011 w Południowym Tyrolu będzie rokiem Ötzi’ego - Człowieka Lodu. Odnaleziony dwadzieścia lat temu na lodowcu po włoskiej stronie doliny Ötztal, do dziś stanowi ewenement i sensację na skalę światową. Region świętuje 20. urodziny swojej największej "gwiazdy" jubileuszową wystawą Ötzi 20 oraz limitowaną serią wina Pinot Ötzi.
Zimowy magazyn "Południowy Tyrol" już w kioskach
2010.09.02
Lato powoli się kończy i wielu z nas zaczyna zastanawiać się nad wyborem wakacji zimowych. Nasz zimowy magazyn "Południowy Tyrol" umili wam oczekiwanie na zimę, a podczas lektury mamy nadzieje przekonać was, że Południowy Tyrol idealnie nadaje się na spędzenie waszych zimowych wakacji.
Najlepsze jedzenie dla prawdziwych smakoszy
2010.03.11
Zimą Południowy Tyrol to nie tylko doskonale przygotowane trasy narciarskie, idealne warunki śniegowe i słoneczna pogoda, ale również wykwintne jedzenie. Bez zdejmowania nart można dotrzeć do schronisk położonych bezpośrednio przy stokach i skosztować dań kuchni regionalnej, łączącej smaki włoskie, tyrolskie i ladyńskie. Dobrze wie o tym Tomasz Prange-Barczyński, redaktor naczelny Magazynu WINO.
poprzednie1 - 12 z 33następne
Booking.com