skionline.pl stacje Włochy Veneto wyślij link znajomemu dodaj opinię

Marmolada

Kliknij, aby powiększyć.
Marmolada, ten najwyższy szczyt południowo - wschodnich Alp, zwany często "królową Dolomitów", to idealny wręcz teren narciarski położony na granicy regionów Trentino i Veneto. Północne zbocza masywu Marmolady pokryte są lodowcem i na znajdujących się tam doskonałych trasach zjazdowych szusować można przez okrągły rok. Atrakcyjność ośrodka podnoszą dodatkowo połączenia z terenami narciarskimi Arabby i Sella Rondy.

Bezpośredni dostęp do stoków narciarskich posiadają miejscowości: Rocca Pietore (1 143 m n.p.m.), Sottoguda (1 252 m n.p.m.) i Malga Ciapela (1 446 m n.p.m.); pozostałe - Bosco Verde, Caprile i Saviner - posiadają sprawne (i darmowe dla posiadaczy karnetów) połączenie dzięki regularnie kursującym skibusom.

Teren narciarski Marmolada składa się z tras o średnim poziomie trudności. Najdłuższy zjazd (Pista Bellunese) liczy 12 km długości i wiedzie z Punta Rocca (3 269 m n.p.m.) na Passo Fedaia (2 057 m n.p.m.). Ciekawostką jest trasa upamiętniająca I wojnę światową, gdzie przy okazji obejrzeć można fortyfikacje wojenne wybudowane przez żołnierzy niemieckich i włoskich w okresie 1914-18.

Niekwestionowaną atrakcją Marmolady jest heliskiing: lot helikopterem nad masywem, potem wysiadka i zjazd trasą o długości 12 km.

Znajdzie się jednak również coś dla początkujących: szkółka narciarstwa i snowboardu w Malga Ciapela oraz trasy na przełęczy Passo Padon.

Nieco uboższy charakter ma oferta dla narciarzy biegowych. Polecić można jednak dziesięciokilometrową trasę Pista Panoramica, z której roztaczają się niesamowite widoki na skalne iglice Marmolady. W Malga Ciapela można umówić się na lekcje narciarstwa biegowego.

Bogaty jest wachlarz sportowych atrakcji w rejonie: wspinaczki po lodzie, przejażdżki saniami i skuterami śnieżnymi, zjazdy z zapalonymi pochodniami. Na spacerowiczów czeka 2, 5 km zimowych szlaków turystycznych w Marmolada/Serrai di Sottoguda.

Życie nocne nie jest tu szczególnie urozmaicone. Spragnionym tego rodzaju atrakcji należy raczej polecić leżące nieopodal: Cortinę, Corvarę czy Canazeę.
Nie brakuje jednak typowych dla rejonów górskich chat narciarskich i gospód, w których można posmakować lokalnych specjałów.
czytaj więcej
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 1 2 tak
Długość tras zjazdowych:20 km
- trasy łatwe4 km
- trasy średnie14 km
- trasy trudne2 km
Wysokość: 1446 - 3265 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2020.11.28 do 2021.04.18
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
jazda poza trasami:narciarstwo tourowe:
heli-skiing:bramki automatyczne:
Po nartach - apres ski
lodowisko:rakiety śnieżne:
spacery zimowe:basen:
sauna:centrum fitness:
karczmy i restauracje:bary i chaty narciarskie:
Hotele w ośrodku
Booking.com
  Dzieci Młodzież Dorośli Seniorzy
1 dzień     41.00   58.00   52.00 
6 dni     204.00   292.00   263.00 

Powyższe ceny podane są w EUR i obowiązują od 2021.03.21 do 2021.04.18.

zobacz więcej

Kontakt
Ośrodek:Funivie della Marmolada
Adres:I-Malga Ciapela Włochy
Telefon:+39 0437 522
WWW:www.marmolada.com
Zobacz
Sellaronda - w stronę Marmolady
Sellaronda - w stronę Marmolady
Sellaronda - w stronę Marmolady
Marmolada - narty w Dolomitach
Marmolada - narty w Dolomitach
Marmolada - narty w Dolomitach
Urlop w niezwykłej scenerii: Dolomity latem
Dolomity: darmowe szusowanie w wiosennym słońcu
DolomitiSuperski: tańsze karnety
Booking.com
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021