skionline.pl stacje Włochy Veneto wyślij link znajomemu dodaj opinię

Marmolada

Kliknij, aby powiększyć.
Marmolada, ten najwyższy szczyt południowo - wschodnich Alp, zwany często "królową Dolomitów", to idealny wręcz teren narciarski położony na granicy regionów Trentino i Veneto. Północne zbocza masywu Marmolady pokryte są lodowcem i na znajdujących się tam doskonałych trasach zjazdowych szusować można przez okrągły rok. Atrakcyjność ośrodka podnoszą dodatkowo połączenia z terenami narciarskimi Arabby i Sella Rondy.

Bezpośredni dostęp do stoków narciarskich posiadają miejscowości: Rocca Pietore (1 143 m n.p.m.), Sottoguda (1 252 m n.p.m.) i Malga Ciapela (1 446 m n.p.m.); pozostałe - Bosco Verde, Caprile i Saviner - posiadają sprawne (i darmowe dla posiadaczy karnetów) połączenie dzięki regularnie kursującym skibusom.

Teren narciarski Marmolada składa się z tras o średnim poziomie trudności. Najdłuższy zjazd (Pista Bellunese) liczy 12 km długości i wiedzie z Punta Rocca (3 269 m n.p.m.) na Passo Fedaia (2 057 m n.p.m.). Ciekawostką jest trasa upamiętniająca I wojnę światową, gdzie przy okazji obejrzeć można fortyfikacje wojenne wybudowane przez żołnierzy niemieckich i włoskich w okresie 1914-18.

Niekwestionowaną atrakcją Marmolady jest heliskiing: lot helikopterem nad masywem, potem wysiadka i zjazd trasą o długości 12 km.

Znajdzie się jednak również coś dla początkujących: szkółka narciarstwa i snowboardu w Malga Ciapela oraz trasy na przełęczy Passo Padon.

Nieco uboższy charakter ma oferta dla narciarzy biegowych. Polecić można jednak dziesięciokilometrową trasę Pista Panoramica, z której roztaczają się niesamowite widoki na skalne iglice Marmolady. W Malga Ciapela można umówić się na lekcje narciarstwa biegowego.

Bogaty jest wachlarz sportowych atrakcji w rejonie: wspinaczki po lodzie, przejażdżki saniami i skuterami śnieżnymi, zjazdy z zapalonymi pochodniami. Na spacerowiczów czeka 2, 5 km zimowych szlaków turystycznych w Marmolada/Serrai di Sottoguda.

Życie nocne nie jest tu szczególnie urozmaicone. Spragnionym tego rodzaju atrakcji należy raczej polecić leżące nieopodal: Cortinę, Corvarę czy Canazeę.
Nie brakuje jednak typowych dla rejonów górskich chat narciarskich i gospód, w których można posmakować lokalnych specjałów.
czytaj więcej
Informacje o ośrodku
wyciągi dywanowe wyciągi orczykowe wyciągi krzesełkowe koleje gondolowe koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 1 2 tak
Długość tras zjazdowych:20 km
- trasy łatwe4 km
- trasy średnie14 km
- trasy trudne2 km
Wysokość: 1446 - 3265 m n.p.m.
Sezon narciarski od grudnia do kwietnia
Mapa tras narciarskich
Mapa tras narciarskich ośrodka Marmolada
Dla narciarzy
jazda poza trasami:dostępnenarciarstwo tourowe:dostępne
heli-skiing:dostępnebramki automatyczne:dostępne
Po nartach - apres ski
lodowisko:dostępnerakiety śnieżne:dostępne
spacery zimowe:dostępnebasen:dostępne
sauna:dostępnecentrum fitness:dostępne
karczmy i restauracje:dostępnebary i chaty narciarskie:dostępne
Hotele w ośrodku narciarskim Marmolada
Booking.com
Kontakt
Ośrodek:Funivie della Marmolada
Adres:I-Malga Ciapela Włochy
Telefon:+39 0437 522
WWW:www.marmolada.com
Marmolada
Zobacz
Sellaronda - w stronę Marmolady
Sellaronda - w stronę Marmolady
Sellaronda - w stronę Marmolady
Marmolada - narty w Dolomitach
Marmolada - narty w Dolomitach
Marmolada - narty w Dolomitach
Urlop w niezwykłej scenerii: Dolomity latem
Dolomity: darmowe szusowanie w wiosennym słońcu
DolomitiSuperski: tańsze karnety
Booking.com