skionline.pl stacje wiadomości wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

Wydarzenia i imprezy w Innsbrucku - zima 2018-19

2019.01.21
Wydarzenia i imprezy w Innsbrucku - zima 2018-19
Kliknij, aby powiększyć.
Wydarzenia i imprezy w Innsbrucku - zima 2018-19
Innsbruck jest nazywany stolicą Alp nie tylko przez swoją wielkość i położenie, ale także ze względu na wielką ilość i rozmaitość wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych, które mają miejsce w mieści i jego okolicach. W tym sezonie najważniejszym wydarzeniem są Mistrzostwa Świata w Narciarstwie klasycznym w pobliskim Seefeld, dla którego Innsbruck jest naturalnym zapleczem. Ale imprez i ciekawych eventów jest znacznie więcej - oto najważniejsze z nich, które czekają nas jeszcze tej zimy:

Lightshow Max 500


Data: 20 listopada 2018 - 20 stycznia 2019 r. - Innsbruck
W roku 2019 mija 500 lat od śmierci cesarza Maksymiliana I, będzie to rok pełen wydarzeń i uroczystości. Świętowanie rozpoczęło się w listopadzie premierą świetlnego pokazu ‘Lightshow Max 500’ stworzonego specjalnie dla Innsbrucka. Miejscem projekcji jest sławny Pałac Cesarski (Hofburg). Trzy ściany pałacu przekształcają się w ogromny ekran o powierzchni ponad 1300 m2, dzięki siedmiu specjalnym projektorom i wsparciu dźwiękowemu, stworzono wyjątkowy rodzajowi kina na wolnym powietrzu. Imponujące efekty w formacie XXL przedstawiają sceny oparte na wydarzeniach historycznych przekazując życie i dzieło cesarza w bardzo nowoczesny, zabawny, a czasem zaskakujący sposób. Burzliwa i pełna humoru podróż w czasie zabiera gości na średniowieczne turnieje, wesela, festiwale dworskie, polowania i wspinaczki w Tyrolu, obszarze bliskim sercu cesarza. Przez cały rok będzie wiele innych wydarzeń upamiętniających cesarza Maksymiliana, który był często nazywany "ostatnim rycerzem i pierwszym strzelcem".
Więcej informacji: www.innsbruck.info/max500BMW IBSF Bob and Skeleton World Cup 2018/19


Data: 14-20 stycznia 2019 r. na olimpijskim torze bobslejowym Igls
Już w połowie stycznia nieustraszeni bobsleiści będą pędzili w dół z prędkością ponad 100 km na godzinę. 14 stromych zakrętów do pokonania - w Igls kibice mogą na żywo doświadczyć tej adrenaliny. Jedyny bobslejowy tor w Austrii został stworzony na potrzeby Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1976 roku, można tu wykonywać wszystkie trzy dyscypliny. Tor w Igls zapewnia widzom niezapomniane wrażenia sportowe nie tylko w obszarze startowym, ale także na całym przebiegu trasy.
Więcej informacji: www.ibsf.org

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym FIS 2019 Seefeld


Data: 19 lutego - 3 marca 2019 r. Innsbruck i Seefeld
Jak już wspomniano - w tym sezonie najważniejsza imprezą są Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym FIS 2019. Puchar Świata to12 dni i 21 zawodów - około 700 zawodników z 60 krajów ponownie będzie rywalizować o upragnione medale podczas Mistrzostw Świata, które odbędą się po raz pierwszy od 1985 roku w Tyrolu, a Seefeld i Innsbruck będą centrum wszystkich wydarzeń. Najlepsi na świecie zawodnicy w skokach narciarskich, biegach narciarskich i kombinacji będą rywalizować w tej wyjątkowej imprezie, co czyni ją absolutną atrakcją nadchodzącej zimy. Innsbruck i Tyrol po raz trzeci w ciągu kilku miesięcy będą organizatorem sportowych zmagań na najwyższym światowym poziomie, ostatnie mistrzostwa miały miejsce jesienią 2018 i były to Climbing and Road World Championships 2018.
Więcej informacji: www.seefeld.com/seefeld2019

Wydarzenia i imprezy w Innsbrucku - zima 2018-19
Wydarzenia i imprezy w Innsbrucku - zima 2018-19

Mistrzostwa Freestyle Snowboard


Data: 14-16 marca 2019 r. - KPark Kühtai
Wyjątkowe występy, legendarne imprezy i niezapomniane chwile to znak rozpoznawczy Freestyle Snowboard Championships. W 2019 roku Mistrzostwa Austrii i Niemiec znów odbędą się w KPK w Kühtai. W trzech dyscyplinach Slopestyle, Big Air i Halfpipe, zaangażowani zawodnicy zaprezentują swoje imponujące triki i zaprezentują pokaz freestyle snowboardingu na najwyższym poziomie. KPark jest jedynym Snow and Fun parkiem w Alpach, który może nosić miano olimpijskiego ( organizowano tu zawody Freestyle w ramach Olimpiady Młodzieży w Innsbrucku w 2012 roku). Park zarządzany przez załogę Schneestern ma 4 obszary - Strefa FreeStyle, SnowCross, SuperPipe i KidsPark.
Więcej informacji: www.powdern.com

Podbij Alpy


Data: 8-10 marca 2019 r. - Axamer Lizum i Innsbruck
Jubileuszowa edycja "Conquer the Alps" to sportowe wyzwania na górze połączone wyjątkowymi imprezami w mieście. Świętowanie dziesiątej edycji uświetnią dwie absolutne gwiazdy niemieckiej sceny muzycznej. Raper Samy deluxe rozgrzeje publiczność swoimi wersami, w sobotę Paul Kalkbrenner sprawi, że serca będą bić szybciej za sprawą jego elektronicznej muzyki.
Więcej informacji: www.conquerjourney.com

Tyrolski Festiwal Wielkanocny


Data: 5-21 kwietnia 2019 r. Innsbruck
Najlepszym słowem oddającym główną ideę Wielkanocnego Festiwalu jest "hołd złożony sztuce". Wielowymiarowy festiwal jest miejscem wymiany intelektualnej i kulturalnej i ma na celu promowanie większej tolerancji i szacunku. Różne formy sztuki - muzyka, performance, taniec, publiczne czytanie, dyskusje i film - spotykają się w trakcie festiwalu. Trudny program łączy stare i nowe od wszystkich epok i kultur. Miejsca wydarzeń są tak różnorodne, jak program, są to kościoły, teatry, uniwersytet oraz starym magazyn soli.
Więcej informacji: www.osterfestival.at

Więcej informacji o Innsbrucku znajdziecie na stronie: www.innsbruck.info/pl

Tagi: #ośrodki narciarskie #austria #innsbruck #narty #tyrol

Powrót

Top Residence Kurz Top Residence Kurz

Val Senales, Maso Corto
Południowy Tyrol, Włochy

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2019