skionline.pl WorldSkitest 06/07 wyślij link znajomemu wydrukuj

Jakość przede wszystkim - AustriaSkitest / WorldSkitest 2006 wytycza nowe standardy

2006.10.06
Uczestnicy testu 2006 fot. J.Ciszak-skionline.pl
Miłośnicy białego szaleństwa, amatorzy i zawodnicy światowej klasy spotkali się końcem marca w austriackim Schladming, by wnikliwie sprawdzić, na czym jeździć będziemy w sezonie 2006/2007. Dziś, mając w rękach wyniki AustriaSkiTest / WorldSkiTest, można obiektywnie przyznać, że… wygrał klient! A to dlatego, że w nadchodzącym sezonie zimowym w sklepach znajdziemy całą gamę nart, zaprojektowanych z myślą o dużych i małych, początkujących i wytrawnych narciarzach. Mówiąc krótko, branża nie śpi i zaskoczy nas naprawdę bogatą ofertą.
Wszechstronność i różnorodność to dwa określenia, które najczęściej przewijały się dyskusjach na temat najnowszych kolekcji nart i… krótka, acz treściwa odpowiedź producentów na żądania obecnych i przyszłych klientów. Analizując wyniki WorldSkiTest’u, znajdziemy bojowego race-carver’a, nartę rekreacyjną, sprzęt "do zadań specjalnych" i kuszące wzrok dzieła sztuki. Tak więc zwycięża indywidualizm i oryginalny styl! A że zima zbliża się ogromnymi krokami, czas na odkurzenie sprzętu, lub zakup nowego. Zanim jednak uszczuplimy portfel o "parę" złotych, warto prześledzić wyniki WorlSkiTest’u i zapoznać się z opinią ekspertów.

Tegoroczny test nart odbył się w Schladming, alpejskim kurorcie znanym z organizacji zawodów Alpejskiego Pucharu Świata. Rozgrywany na zboczach Planai nocny slalom, to jedna z największych atrakcji sezonu, którą co rok obserwują tysiące fanów narciarstwa. W przeciwieństwie do zeszłorocznego testu, tym razem pogoda i warunki były doskonałe. Spadło trochę świeżego śniegu, a rano temperatura była wystarczająco niska, by przygotować naprawdę twardy stok. W ciągu dnia, śnieg robił się nieco miększy, tak więc testerzy mieli okazję sprawdzić sprzęt w różnych warunkach.

Franz Klammer, Gerhard Brüggler, Geli Hiesel, Wolfgang Eder, Carolyn Aigner, Andreas Linger fot. J.Ciszak-skionline.pl
Franz Klammer, Gerhard Brüggler, Geli Hiesel, Wolfgang Eder, Carolyn Aigner, Andreas Linger fot. J.Ciszak-skionline.pl


Już sama organizacje testu to zadanie niezwykle ekscytujące. 12. wiodących producentów nart dostarcza najnowsze "wynalazki" na nadchodzący sezon, które następnie pokrywane są czarna folią. "Narty są naprawdę dobrze zamaskowane i nie wiadomo, jaką markę testuje się w danej chwili", podkreśla Hans Knauss. Wszystkie narty poddawane są surowej ocenie narciarzy hobbistów, amatorów i zawodników, a wyniki… mówią właściwie same za siebie: "Każda narta jest na swój sposób dobra, lecz zwycięzca w danej kategorii to nie koniecznie najlepszy wybór dla każdego narciarza na stoku", wyjaśnia Franz Klammer. Poprzez wnikliwą analizę wyników testu i na podstawie opinii testerów, można dopasować sprzęt dla siebie, który będzie adekwatny do naszych umiejętności i indywidualnego stylu jazdy. "Oczekiwania i potrzeby narciarzy są naprawdę bardzo różne. Zresztą tak samo, jak różny jest sprzęt, który testujemy", podkreśla Wolfgang Eder, organizator imprezy. "Różnice są naprawdę kolosalne. Żeby je dostrzec i zrozumieć charakter poszczególnych nart, trzeba je po prostu przetestować", komentuje Fritz Strobl, Mistrz Olimpijski w Zjeździe z 2002 roku.

"Postęp i rozwój nowych technologii w przemyśle narciarskim jest niezwykle szybki. Co sezon, na rynku pojawiają się zupełnie nowe modele nart", mówi Klammer. "Niektóre z nich to prawdziwie groźna broń", dodaje jeden z najpopularniejszych alpejczyków i patron WorldSkiTest’u.

Franz Klammer fot. J.Ciszak-skionline.pl
Franz Klammer fot. J.Ciszak-skionline.pl


Prócz Franz’a, na stoku pojawiły się również inne gwiazdy - Michaela Kirchgasser, Hans Knauss, Hannes Trinkl i Urska Hrovat. Gościem Wolfganga Eder i Gerharda Brüggler, organizatorów testu był także Mistrz Olimpijski w saneczkarstwie - Andreas Linger.

"W tym roku wyniki testu są wyjątkowo przejrzyste. Jakość jest absolutnym wymogiem, nie wspominając już o komforcie. Innymi słowy, wymagania klientów rosną, a postęp nie ustaje. Początkiem każdego sezonu na rynek wchodzą ciut lepsze narty. A jakie są trendy? Spójrzmy na wyniki testu… W kategorii Men’s Race, w tym roku po raz pierwszy testowano narty gigantowe. Nie przypadkowo… na stoki wracają bowiem dłuższe narty, a krótkie slalomki powoli odchodzą do lamusa", mówi Gerhard Brüggler.

Życzymy miłej lektury, celnego wyboru przy zakupie sprzętu i udanego sezonu narciarskiego!


Fritz Strobl fot. J.Ciszak-skionline.pl
Fritz Strobl fot. J.Ciszak-skionline.pl

Tagi: #worldskitest

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Race kobiety
Race mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Skier Cross
Twin Tip
Dzieci GS
Złoto:Rossignol
Srebro:Atomic
Brąz:Elan
WorldSkitest 2006 cz. I
WorldSkitest 2006 cz. II
Sponsor
Partnerzy
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020