skionline.pl WorldSkitest 06/07 wyślij link znajomemu wydrukuj

Zasady oceny nart w WorldSkitest / AustriaSkitest

2006.10.06
W celu uzyskania jak najbardziej obiektywnej oceny nart biorących udział w teście, wszystkie modele pokrywane są czarną folią maskującą. Dzięki temu, żaden z jurorów nie wie, jaką markę testuje w danej chwili, nie ulegając tym samym własnym uprzedzeniom do poszczególnych brandów.

Po każdym zjeździe, osoba testująca zobowiązana jest do wypełnienia specjalnej karty testowej i dokonania oceny nart w następujących kategoriach:

• długi skręt
• krótki skręt
• trzymanie krawędzi
• stabilność podczas jazdy
• łatwość prowadzenia


Narty testowe
Wszyscy wiodący producenci sprzętu narciarskiego dostarczają modele nart do testów z grupy Race, All Mountain, Allround, Ski Cross i Twin Tip, w kategorii damskie i męskie. Następnie wszystkie narty są pokrywane czarną folią maskującą.

Ocena
Po każdym zjeździe, jurorzy dokonują oceny danej pary nart w następujących kategoriach: długi skręt, krótki skręt, trzymanie krawędzi, stabilność podczas jazdy, łatwość prowadzenia. We wszystkich 5. kategoriach przyznawane są punkty od 1 do 10.

Trasa testowa
WorldSkiTest / AustriaSkiTest przeprowadzany jest na trasie dostępnej wyłącznie dla osób biorących udział w teście. Długość i topografia trasy pozwala na dokonanie rzetelnej oceny nart we wszystkich, wyżej wspomnianych kategoriach.

Zmiana nart
W specjalnie wydzielonej, dostępnej tylko dla uczestników testu strefie, jurorzy zmieniają narty. W dostosowaniu rozstawu i siły wypięcia wiązań pomaga grupa niezależnych serwisantów.

Ocena końcowa
Sumując oceny testerów w poszczególnych kategoriach dla każdej narty z osobna, układany jest ranking WorldSkiTest / AustriaSkiTest. Zestawiane są także wszystkie oceny przyznane przez danego jurora.

Wzór karty testowej
Wzór karty testowej

Tagi: #worldskitest

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Race kobiety
Race mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Skier Cross
Twin Tip
Dzieci GS
Złoto:Rossignol
Srebro:Atomic
Brąz:Elan
WorldSkitest 2006 cz. I
WorldSkitest 2006 cz. II