skionline.pl WorldSkitest 2006 All Mountain mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Mężczyźni: kategoria AllMountain

Nie ważne, czy jesteś narciarskim tuzem, amatorem, czy początkującym – w tej grupie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Grupa Allmountain odbiega taliowaniem i konstrukcją od nart race’owych, ale posiada swoje mocne strony, szczególnie, gdy mowa o wytrzymałości i wszechstronnym zastosowaniu. W czasach, gdy sprzęt narciarski drożeje z sezonu na sezon, klienci szukają jednych nart, które sprawdzą się w różnych warunkach. Stąd właśnie pomysł na nową kategorię – AllMountain.
AllMountain, jak sama nazwa wskazuje, oznacza wszechstronne narty, które radzą sobie w każdych warunkach. Stworzono je z myślą o narciarzach, którzy od nart wymagają kompleksowych umiejętności. Charakteryzuje je łagodny charakter i stabilność, a ponadto gwarantują duży komfort jazdy, zarówno na twardych, oblodzonych trasach, jak i w głębokim śniegu. Biorąc pod uwagę wytrzymałość materiałów stosowanych do ich konstrukcji, AllMountain to dobra inwestycja na długie lata. Niemniej jednak, ze względu na duże różnice między poszczególnymi nartami, nawet w granicach tej samej kategorii, zanim dokonamy zakupu, warto prześledzić ich opis i zapoznać się z ogólną charakterystyką.
Narty z tej grupy to coś więcej niż „dobra alternatywa”, mówi Gerhard Brüggler, organizator WorldSkitest. I z pewnością nie myli się, biorąc pod uwagę wzrost sprzedaży i zainteresowanie tą grupą w ciągu ostatnich lat. „To coś naprawdę fajnego”, mówi Franz Klammer. “W tej grupie, każdy narciarz może odnaleźć narty dla siebie”, dodaje.
Mamy nadzieję, że poniższe opisy pomogą w zakupowych dylematach i dopasowaniu sprzętu do indywidualnych preferencji.
Testowaniem nart w kategorii Allmountain zajęli się: Franz Klammer, eksperci w dziedzinie narciarstwa - Hans Enn, Frank Wörndl i Michael Tritscher, Harry Walder (snowboard), Andreas Linger (saneczkarstwo), Peter Donabauer (Dyrektor ds. Turystyki Schladming), Gottfried Scharf (CEO austriackiego oddziału Ssang Yong) i wielu innych.
1.   Atomic M:11 B5 connected
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
38.9
2.   Salomon X-Wing Tornado
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
38.3
3.   Voelkl Völkl Allstar
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
38.2
4.   Dynastar Contact 10
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
36.2
4.   Head i.XRC 800 RF
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
36.2
6.   Elan Magfire 12
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
36.0
7.   Nordica Hot Rod Modified XBS Alu
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
35.2
7.   Blizzard IQon 7400 Lifestyle
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
35.2
9.   Fischer AMC 76 Titan
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
34.4
10.   Dynamic I-AM 1.1
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
33.7
11.   Rossignol Zenith Z3 Oversize
Ocena:
bardzo dobra
Punkty:
32.9
Race kobiety
Race mężczyźni
All Mountain mężczyźni
Allround kobiety
Skier Cross
Twin Tip
Dzieci GS
Złoto:Rossignol
Srebro:Blizzard
Brąz:Nordica
WorldSkitest 2006 cz. I
WorldSkitest 2006 cz. II
Sponsor
Partnerzy
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020