Narty - skionline.pl
Jump to content

DarekJ

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by DarekJ

 1. Dziś rozmawiałem z jednym z rodziców dzieciaków trenujących w klubie. Faceta obeznanego, który właśnie kupił narty na przyszły sezon. Kupił to: https://www.fischersports.com/pl_pl/rc4-worldcup-sl-jr.-136?c=444 To są chyba te narty: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,16-17,fischer,rc4-worldcup-sl-jr,9369.html Rossignole (model HERO, junior pro)odrzuciłem, ponieważ dowiedziałem się, że wiązania zdarza się, że się rozpadają podczas jazdy-odkręca się śrubka trzymająca sprężynę i się but wypina w trakcie jazdy. Podziękuję. No i te: https://www.top-narty.pl/worldcup-rebels-i-sl-rd-team.htm Także między tymi dwoma będę wybierał chyba. O atomicach wiedzy żadnej nie mam, ludzie z otoczenia raczej nie używają, a wiadomości na stronie producenta nie przekonują. Słyszałem że Völkl mają dobre narty, ale chyba jednak nie dla ambitnych juniorów.
 2. W pierwszym poście jest przykładowy z treningu. Mogę wrzucić kilka zdjęć.
 3. Interesujące, tym bardziej że rokrocznie startuje już w zawodach sponsorowanych przez intersport. Nie przyszło mi to nawet do głowy. Spróbować warto. Dzięki!
 4. Bardzo wartościowy post! Na pewno dopytam, przyznam się, że sprawy wewnątrz klubowe to dla mnie nowość jeśli chodzi o kwestie finansowe. Niby klub wrzuca logo Rossi na plakietki, ale jak patrzyłem na ceny promowanego przez klub sklepu, to średnio są niskie. I na pewno nie są niższe od head. A i jedne i drugie są sporo droższe od ofert znajdowanych w sieci. Muszę dopytać, czy to dla zewnętrznego klienta czy ceny są uniwersalne. Dzięki wielkie za informacje i sugestie
 5. Świetny pomysł! I tak właśnie zrobię Dzięki wielkie!
 6. U mnie jakoś średnio taniej to wychodzi niestety. Zgadza się, córa zaczęła śmigać podwyższając o poziom swe osiągi po odpowiednim nawoskowaniu i naostrzeniu nart.
 7. Trenerzy wskazują przykładowe narty. A ja lubię wiedzieć więcej. Nie wiem czy to forum jest 'dla amatorów', nie zakładam, że jest, skoro jest podpięte do strony z opisem większości modeli nart dostępnych na rynku. I dlatego właśnie wydaje mi się, że jest to idealne miejsce by podpytać o narty dla juniorki. Jej styl jak widać było na filmiku, który tu wstawiłem jest agresywny. Potrzebuje nart precyzyjnych. Bardzo swobodnie się czuje w jakichkolwiek. Tyczki bierze bardzo agresywnie, niemal na nie najeźdżając(nie ma tam więcej miejsca niż szerokość dłoni, często mniej). Ma 135cm wzrostu, waży 31kg. Zawody obejmują slalom oraz gigant. Więc potrzebuje dwóch typów. Ogólnie, z długością problemu nie będzie, bo powiedziano mi, że przy slalomie 0.9 wzrostu, przy gigancie, 1.1 wzrostu. Jeździ w różnych warunkach, ale najwększy problem sprawiają jej oblodzone częsci stoku. Nie ześlizguje się, stara się jeździć na krawędziach od początku do końca zjazdu. Jeśli chodzi o technikę, potrafi jeździć slalomem na prawej narcie i na lewej narcie(pojedynczo). Szukam więc modeli nart wymagających, bo wiem, że jakichkolwiek by jej nie dano, da sobie radę.
 8. Jest różnica między kwestionowaniem a weryfikowaniem. Ja lubię czerpać z wielu źródeł. To pozwala mi zachować szczyptę obiektywizmu i zdrowy rozsądek. Możliwe, że to przychodzi z wiekiem. Nie zmienia to postaci rzeczy, że fajnie, iż na tym forum pokazali się i również normalni ludzie, bez aroganckich zapędów, którzy potrafili mnie ukierunkować. A propos ściemy, powyżej masz dokument. Odniesiesz się?
 9. Ogólnie, klub jest sponsorowany, więc nie wiem czy te modele są najlepsze, a skoro mam wydawać niemałe pieniądze na sprzęt, szukam najlepszego rozwiązania. Moja wiedza w zakresie sprzętu jest znikoma, a jak mi znajomy tutaj powiedział, narciarstwo to dziedzina sportu gdzie materiał odgrywa olbrzymią rolę. Moją córę trenują trenerzy w klubie, trenuje od czasu do czasu instruktor i trochę ja. Górę mamy pięć minut od domu, więc jesteśmy na zjeździe minimum 3-4 razy w tygodniu po 2-3 godziny. Do tej pory jeździła na tych nartach: https://www.skionline.pl/sprzet/narty,13-14,elan,morpheo-pro-qt,6736.html I właśnie na nich deklasuje rówieśników. Ma je od dwóch sezonów, więc narty są za krótkie. Na kantach zaczęła jeździć z początkiem tego sezonu. A jak jeździ widać nieco na filmiku na górze. Dzięki za dobre słowa!
 10. Tak, Anja na ostatnich zawodach w Bygdsiljum przytulała mi córę, bo mi się na stoku wywalała, miała problem z naciskiem na zewnętrzną nartę i traciła grip na oblodzonym stoku. Nazwała ją fighterem zawodów, a dziś miałem okazję jej za to podziękować gdy moja córa zajęła w swojej grupie wiekowej drugie miejsce. Wyłączając dziewczynkę o rok starszą, zajęła miejsce pierwsze. W szwedzkim klubie jak w każdym innym, rodzice wyposażają swoje dzieci. A ja przyznam się, nie podchodziłem aż tak poważnie do ekwipunku mojego dzieciaka, do momentu w którym nie zaczęła osiągać tak dobrych wyników. Na sprzęt trzeba zapracować, nie jestem szwedem który daje najlepsze rzeczy od razu. Dziwię się Waszemu podejściu, bo okazujecie na ten moment arogancję sięgającą zenitu i chyba jednak pytanie polaków o zdanie jest bardzo złym pomysłem. Zadałem pytanie by zweryfikować radę trenerów, bo lepiej sięgnąć do kilku źródeł niż do jednego, to jest chyba oczywiste. Te modele, które podałem, są polecone właśnie przez trenera z mojego klubu. W poście zdjęcie z dzisiejszej tabeli. Dla tych którzy napisali o jakiejś ściemie, moja córka nazywa się Lena Jaszewska.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...