Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

tel997

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Informacje osobiste

  • Imię
    tel
  • Miejscowość
    łódź

Sprzęt narciarski

  • Buty marka
    nordica

Umiejętności

  • Styl jazdy
    rekreacja
  • Poziom umiejętności
    2
  • Dni na nartach
    0

tel997's Achievements

Nowy

Nowy (1/6)

0

Reputacja

  1. Srodek buta a srodek narty? Czy przesuniecie srodka buta w stosunku do srodka narty o 1 cm do tylu ma duze znaczenie? Poniewaz wiazania sa rozstawione maksymalnie srodek ciezkosci zestawu przesuniety jest o 1 cm do tylu. Czy warto wiercic nowe dziury w deskach by to skorygowac? pozdrawiam
  2. Szukam i znalezc nie moge, a potrzebuje bardzo plyte pasujaca pod wiazania SALOMONA C 509, taka jaka montuja do desek salomona seria VERSE, prosze o pomoc bo topnieje. Pozdrawiam
  3. Awaryjność bramek przy wyciagach? Bywajac tu i tam nigdy nie mialem z tym problemow, czasami zdarzylo mi sie ze podczas tygodnia zjazdow bramka skasowala mi o jeden czasami dwa wjazdy za duzo. Chacialem spytac grupowiczow czy maja podobne doswiadczenia w Polsce, i jak jest za granica? Pytam o to bo korzystam ze stoku gdzie nagminnie bramka kasuje mi dziennie 10-15% impulsow za duzo. Dramatem byloby gdyby tylko mnie, ale takich przypadkow jest bardzo duzo. Zal mi pewnej mlodej pani, bogu ducha winnej ktora nabija karnety i musi wysluchiwac krzykow i wyzwisk pod swoim adresem ze automat znow oszukal. Zwieczeniem jest gosc ktory z uporem maniaka wklada karte do czytnika 15 razy i slyszy odmowe a wyliczyl sobie ze ma jeszcze jeden wjazd a tu mu automacik poprzednio skasowal podwojnie. (sygnal kojarzy mi sie z bramkami w supermarketach, gdzie gdy nie zdejma ci zabezpieczenia przy kasie i zaczyna pikac bramka wszyscy wielkim wzrokiem w kolo patrza na ciebie jak na zlodzieja) Takich przypadkow ze ktos wycofuje sie z bramki kladac wszystkich za nim metoda domina na glebe jest bardzo duzo, stojac w kolejce gdzie stoi 30 osob sa to dwa trzy przypadki- to 10%. Nie ma nic gorszego jak wchodzisz cala rodzina na jeden karnet, dziecko zona i ty .... nie jedziesz bo wlasnie zjadlo ci jedno wejscie za duzo, .. albo wchodzisz wciskajac sie z dzieckiem na jeden impuls i wtedy wlasciciel sie wydrze, ze psuja mu bramki, ze dewastuja przejscia itd, wlasciciel powiedzial ze przeciez mozna podejsc poza bramka z boku wyciagu i poprosic o wjazd, tylko ze wtedy i tak trzeba sie wycofywac z kolejki "na raka" aby podejsc z drugiej strony. Dla mnie to jawne oszustwo, byc moze nie zamierzone, ale oszustwo. Pozostale informacje: karty chipowe ze stykami, lokalizacja wyciagu MALINKA. Pozdrawiam
  4. Jak zniechecic sie do snowboardu na MALINCE. Wybralem sie w sobote i niedziele na Malinke kolo Zgierza. Stok przygotowany choc podejscie do wyciagu tak oblodzone ze nie mozna do niego podejsc nawet na czterech, a wystarczylo by rzucic szufle sniegu raz na godzine, Ale da sie pojezdzic, ludzi duzo i 20-30 snowboadzistow. Do deskarzy nigdy nie nie mialem, zawsze kolorowi, wysportowani, grzeczni, uprzejmi, mozna pogadac, podzielic sie doswiadczeniem - ale nie tu. Kolejka do wyciagu, wszyscy cierpliwie czekaja, niektorzy "na czterech", ale nie deskarze, oni bez kolejki na sile przed wszystkimi, ty wjedziesz raz on 3 razy. Gorka na Malince mala ale aby zjechac trzeba dobrze kombinowac, bo srodkiem stoku szeroko wchodzi grupa deskarzy (ci co nie pchaja sie do kolejki na wyciag) nie robiac sobie nic z tego ze wlasnie zajmuja jedna/trzecia zjazdu. Druga/trzecia to ta grupa co wlasnie wjechala wyciagiem i siedzi "lezy" szeroko na stoku jakby nie mozna bylo z boku, a pozostali usypuja kolejna gorke ze sniegu na srodku stoku jakby tych czterech pozostalych jeszcze bylo malo. Srednio w jednej chwili ze stoku korzystalo okolo stu narciarzy i 15 snowboardzistow, a mialem wrarzenie ze jest odwrotnie. Dopelnieniem byl przejazd z krawdziowaniem deskarza po moich nartach gdy stalem z boku stoku zakladajac rekawiczki. Normalnie za takie zachowanie w Wisle, czy w Szczyrku kolesie dostali by BANA na stoku i polecieli z wielkim lomotem, w Zgierzu to sie toleruje, na zasadzie im wiecej klientow tym lepiej, ale pewnie do czasu gdy inni zaczna brac pod uwage swoje zdrowie czas i sprzet. Szkoda ze ta mala grupa kolesi robi tak zla opinie swoim zachowaniem calej nacji czy kulturze deskarzy, ktora zawsze lubilem i podziwialem. Jesli wachacie sie co wybrac deske czy narty i nie mozecie podjac decyzji zapraszam na MALINKE. Moj syn ktory sie wachal, od niedzieli jezdzi na nartach. Pozdrawiam
  5. Mam 90 Kg i nikt nie chce mi sprzedac nart. Tez mi sie podobaja S8, M8 i HCX ale w makro sie skonczyly, a ceny w innych sklepach troche wysokie, srednio o 300 pln. Pozdrawiam
  6. Waga - 90 Kg, umiejetnosci - kiedys podstawowe boazeria rok temu - pierwsze kroki na carvingach teraz - chec jazdy rekreacyjnej na carvingach Wchodze do kilku sklepow (salonow) i wybieram narty ktore mi sie podobaja: FISCHER Sceneo SL 140 S 100 SALOMON Verse 5 VOLKL energY 220 ATOMIC C6 i slysze ze te narty zbyt slabe dla mnie bo duzo waze. Co Wy na to, czy sa jeszcze jakie narty dla wagi ciezkiej (oczywiscie za cene do 900 moze 1200pln z wiazaniem). Pozdrawiam
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...