Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bernardyn

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    2
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O Bernardyn

  • Urodziny 15.05.1981

Informacje osobiste

  • Imię
    Bartosz
  • Miejscowość
    Poznań

Sprzęt narciarski

  • Narty marka
    Rossignol
  • Buty marka
    salomon

Bernardyn's Achievements

Nowy

Nowy (1/6)

3

Reputacja

  1. I tak i nie. Wszystko zależy od tego jak poważny jest uraz i w jakim stanie znajduje się poszkodowany. Przy prostych złamaniach kończyn wystarczy karetka, gdzie koszt transportu z Alp to kwota 5-9.000zł a nawet i 12.000zł jeśli konieczna jest asysta lekarza. Natomiast transport samolotem należy również rozdzielić na ten samolotem rejsowym na strecherze(nosze montowane dla Pacjenta na czas lotu) w lżejszych urazach to koszt właśnie jak wspomnieliście około 50.000 zł oraz ambulans lotniczy, gdzie koszt jest indywidualnie przeliczany, ale tu już cena to od 80.000 zł-130.000zł. Zatem ubezpieczenie powinno brać pod uwagę najwyższą opcję moim zdaniem.
  2. Najważniejsze to karta EKUZ a zaraz potem ubezpieczenie dodatkowe. Wszystkim jadącym na narty polecam załatwienie karty EKUZ-ubezpieczenie NFZ-każdy w swoim rejonowym oddziale(w przypadku braku rodzina może dosłać skan do szpitala). Pod linkiem informacje: https://www.ekuz.nfz.gov.pl/aktualnosci/sezon-narciarski-2016 Niestety EKUZ nie pokrywa, prywatnych lecznic oraz transportu medycznego, choć jeżeli leczenie po za granicami RP będzie wyższe to wtedy NFZ rozpatruje wniosek Pacjenta(Rodziny) i ewentualnie pokrywa koszty repatriacji do kraju. Problem pojawia się, gdy szpital w którym przebywa poszkodowany nie chce oszacować kosztów zwiazanych z leczeniem i pobytem pacjenta co się zdarza i wtedy NFZ odrzuca wniosek. Ubezpieczenie prywatne- tutaj należy zwracać uwagę na wysokość ubezpieczenia i jego treść ponieważ jak samo leczenie można pokryć z EKUZ to koszty specjalistycznej akcji ratowniczej(poszukiwania etc) oraz transportu do kraju już nie. W umowie należy zwrócić uwagę na zapis dotyczący transportu medycznego. Często bywa tak, że w umowie jest formułka mówiąca o tym, że jak stan pacjenta pozwala na transport to firma ubezpieczeniowa transportuje poszkodowanego pomimo zaleceń lekarskich mówiących, iz należy pacjenta operować natychmiast celem dojścia do pełnej sprawności. Dla ubezpieczalni jest to tańsze rozwiązanie bo nie ponosi kosztów a w kraju pacjent objęty jest ubezpieczeniem NFZ. Dodatkowo transport przed wskazaną operacją niesie ryzyko poważnych komplikacji. Dlatego uczulam na to by nie pozwolic się transportować jeżeli lekarz doradza operację w miejscowym szpitalu. W przypadku transportu medycznego proszę zwracać uwagę na to czy: -firma transportująca jest podmiotem leczniczym i posiada ubezpieczenie obowiązkowe od czynności medycznych(nawet podanie tlenu jest taką czynnością) -zespół karetki transportowej jedzie z noclegiem( Alpy) W razie pytań chętnie pomogę.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...