Narty - skionline.pl
Jump to content

narciarz1

Members
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by narciarz1

 1. Mi jednak bliżej do Bikershop w Katowicach niż do Gliwic. Mam jeszcze informacje, że Tirol-Ski w Rudzie Śląskiej jest dobry, ale tam też mam dalej. O Bikershop na razie nie mam żadnych złych opinii. Oby tylko pomogło. Ja w każdym razie jestem dobrej myśli.
 2. 1. To są moje drugie buty. Te pierwsze nie były wygodne, ale akurat z kostkami były mniejsze problemy. 2. Poszukałem sam miejsce w którym wykonują odbarczanie. Zamierzam zrobić to w sklepie Bikershop. Proszę o opinie czy znacie miejsca gdzie zrobiliby to lepiej.
 3. Wydaje mi się, że buty nie są za wąskie. Zresztą próbowałem zapinać (szczególnie górne klamry) z różną siłą i ciągle kostki bolą. Wdaje mi się, że w miejscach, które przylegają do kostek są jakoś źle dopasowane do moich nóg. Inne modele też mierzyłem i nie pamiętam czy lepiej się w nich czułem i czy te co kupiłem wywoływały ból kostek od razu w czasie przymierzania. Być może się tym nie przejmowałem bo na początku lekko boli, ale bardzo pogarsza się jak buty są długo założone i na obciążeniach na trasie (muldy, carving, hamowanie). Mam nogi normalne. Niedawno nawet pokazywałem lekarzowi i spytałem czy mi się jakoś nie odkształciły. W odpowiedzi usłyszałem, że wszystko jest w porządku. Nie mam nadwagi i nie miałem jakichś poważnych kontuzji w miejscach, które bolą w tych butach narciarskich. Mam buty: DALBELL0 10 PROTON 9 27 TRANS/BLACK. Chyba takie: http://www.skionline.pl/sprzet/buty-narciarskie,09-10,dalbello,proton-9,2633.html (tylko kolor trochę inny). One maja jakieś takie wnętrze, że można je podgrzać w środku, założyć, chodzić po sklepie jakiś czas i same powinny się dopasować. Rok temu tak zrobiłem i chyba była jakaś poprawa, ale potem było gorzej. A może mam często powtarzać to dopasowanie? Czy odbarczanie to jest to samo co punkt 4? Czy zrobią mi to w zwykłym serwisie serwisie i czy wystarczy to zrobić 1 raz czy trzeba to powtarzać co jakiś czas? Rozważę czy iść z butami do sklepu lub serwisu. Proszę ustosunkować się czy mogłyby też pomóc jakieś specjalne skarpetki i czy maść Fastum dużo pomoże.
 4. Są ugniatane. Jeszcze zanim zacznę zjeżdżać. Jak tylko ubiorę buty i idę do wyciągu to już bolą. Czym dłużej mam je ubrane to bardziej bolą.
 5. Witam, Bardzo bolą mnie kostki nóg od butów narciarskich. Kiedy jeżdżę kilka dni są bardzo opuchnięte. Czy może ktoś doradzić w jaki sposób można zmniejszyć tę dolegliwość? Zamierzam używać maść Fastum. Zastanawiam się też czy nie kupić jakichś specjalnych skarpet, ale nie wiem jakie będą dla mnie dobre. Z góry dziękuję za pomoc.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...