Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fischer WorldCup


admin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy bylibyście uprzejmi wyjaśnić mi jakie są różnice pomiędzy nartami:

Fischer WorldCup SL

a

Fischer WorldCup SC

To co udało mi się samemu odkryć to to, że pierwsza z wymienionych należy do grupy WorldCup a druga do Race. Czy oznacza to, że te z grupy Race są mniej twarde itp ?

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy bylibyście uprzejmi wyjaśnić mi jakie są różnice pomiędzy nartami:

Fischer WorldCup SL

a

Fischer WorldCup SC

To co udało mi się samemu odkryć to to, że pierwsza z wymienionych należy do grupy WorldCup a druga do Race. Czy oznacza to, że te z grupy Race są mniej twarde itp ?

Dzięki za info.

To dobrze Ci się udało ustalić:D

A różnice są między tymi nartami spore, przede wszystkim w użytych materiałach, takich jak poszycie ślizgu, rodzaj zastosowanej stali na krawędziach, grubość krawędzi, rodzaj płyty, również talia jest nieco inna, twardość i elastyczność głównie części dziobowej.

Sl to narta komórkowa mało dostępna w obrocie detalicznym, a SC to jej ucywilizowany odpowiednik ogólnodostępny w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez dorzuce pytanie:

jak jest z roznica w grubosciach krawedzi? ktora narta ma grubsza? i czy konstrukcja wewnterzna tych nart jest podobna?

Różnica w grubości krawędzi jest spora(x2). W SC są grubsze, a w SL cieńsze, za to w SL są z lepszej stali: łatwiej naostrzyć, większa efektywność tego naostrzenia i zdecydowanie większa żywotność tegoż naostrzenia.

A co w środku?

Czy to samo?

...tego nie wiem i w sumie nie bardzo mnie to interesuje, po co mi to wiedzieć?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

to że narta jest "komórką" nie definiuje "dziura" tylko jej parametry zgodne ze specyfikacją FIS narta komórkowa (Fischer SL) jest nartą zawodniczą (slalomową) natomiast WC SC jej sklepowym odpowiednikiem w produkcji masowej z modyfikacjami.

O specyfikacji na ten sezon było tutaj :

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=9022

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że narta jest "komórką" nie definiuje "dziura" tylko jej parametry zgodne ze specyfikacją FIS narta komórkowa (Fischer SL) jest nartą zawodniczą (slalomową) natomiast WC SC jej sklepowym odpowiednikiem w produkcji masowej z modyfikacjami.

No właśnie.

Bez względu na rocznik i dziurę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w grubości krawędzi jest spora(x2). W SC są grubsze, a w SL cieńsze, za to w SL są z lepszej stali: łatwiej naostrzyć, większa efektywność tego naostrzenia i zdecydowanie większa żywotność tegoż naostrzenia.

czy wie ktos jaka jest minimalna dopuszczalna grubosc krawedzi (o ile cos takiego istnieje) bo moje w SL wydaja mi sie ciennniutkie a ciezko mi sie z nimi rozstawac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wie ktos jaka jest minimalna dopuszczalna grubosc krawedzi (o ile cos takiego istnieje) bo moje w SL wydaja mi sie ciennniutkie a ciezko mi sie z nimi rozstawac :(

:Ddobre

A tak poważnie to jak da się jeszcze w ogóle naostrzyć te narty, to w czym problem, nie bój się nie zatrzyma Cię policja na stoku i nie wlepi mandatu za za cienkie krawędzie:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne marki tak mają!:)

W końcu cena przy zakupie jest atrakcyjna a to z czegoś musi wynikać.

Przecież nikt prezentu nie zrobi klientowi.

Najlepiej jak podejdziesz do profesjonalnego serwisu i uzyskasz fachową informację co można jeszcze z tymi krawędziami zrobić w tych nartach.

Czy nadają się do ostrzenia czy na aledrogo jako super okazja.:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...