Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Head SuperShape Speed


lukas88lag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako nowy członek społeczności skionline, chciałbym się pochwalić dzisiaj to nabytymi nartami Head SuperShape Speed sezon 07/08. Troszkę to niegrzeczne z mojej strony. "Cham" się nawet nie przedstawił a już się bedzie chwalił. Z góry przepraszam;)

A więc tak, swoje poszukiwania rozpocząłem jakies pare tygodni temu i po moich Streetracerach 09 nic innego nie miałem w głowie tylko kolejne narty firmy Salomon. Myślałem jednak nad czymś szybszym. Wybór padł na: EQUIPE GC Race (170cm). Szukałem ich przez dość długo, jednak allegro nic nie mogło mi zaoferować o takiej długości, i w takim budżecie (600-700zł). W końcu chwyciłem się ostatniej deski ratunku, zostawłem allegro i udałem sie do sklepu w Rzeszowie (oczywiście z używanym sprzętem). CUD! Znalazłem piękne GC Race 170cm, w dośc dobrym stanie (szata graficzna troszkę pooobijana, ślizgi niezłe, krawędź też niczego sobie). Już mam kupować po targowniu doszliśmy do 500zł (z 650 chyba). Ale coś mnie podkusiło (widzę, że chłopak troszkę znał się na nartach, czego nie można o mnie za bardzo powiedzieć i zapytałem czy mógłby mi coś w podobnej cenie zaproponować).

Tak o to przyniósł HEAD SuperShape Speed 170cm (112-66-98 r=15,4) z sezonu 07/08 (dodam, że ja mam wzrostu oki 183cm - szczupła budowa ciałą ok. 70kg) w bardzo ładnym stanie (krawędź ok 2mm, ślizgi nie porysowane ani nie wypełniane, szata w ogólnie dobrym stanie). Cena 750zł więc targujemy;). Ogólnie stanęło na 550zł (argument kończący się sezon + parę innych zagrań).

Ogólnie myślę, że narta będzie spełniała moje oczekiwania, z drugiej strony jednak obawiam się o moją "technike" i o to czy sprostam tej narcie. Umiejętności ok.7 (nie wywracam się:P, ogólnie górek się nie boję, ale wiem, że niektóre rzeczy mógłbym poprawić np. płynne przechodzenie z krawędzi na krawędź).

Prosiłbym, aby jeżeli to możliwe wypowiedzieć się na temat tej narty (szczególnie proszę o to posiadczy tego, ów sprzętu;)). Obiektywizm przede wszystkim. narty już kupiłem, więc tak czy inaczej jej nie oddam a wasze spostrzeżenia mogą okazać się bardzo cenne:).

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2089&id_modelu=2650

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowane przez lukas88lag
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! nie bede drugi raz sie rozpisywal na temat tej narty:) mam taka same tylko dlugosc 177cm i z tego samego sezonu, zerknij tu:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=10303

to moj krótki opisik z testu Supershape'a:D

ogólnie polecam, narta pieknie sie prowadzi.. jesli Twoje umiejetnosci to 7 to mysle ze bez problemu na niej sobie poradzisz:)

w razie pytan, pisz:)

p.s.

witam na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to przyniósł HEAD SuperShape Speed 170cm (112-66-98 r=15,4) z sezonu 07/08

Faktycznie to dobry sprzedawca;), pozbył się narty gigantowej przeznaczonej dla niższej osoby;)

...dodam, że ja mam wzrostu oki 183cm...

A Ty uważaj żebyś sobie nie zrobił ała:eek:

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to dobry sprzedawca;), pozbył się narty gigantowej przeznaczonej dla niższej osoby;)

A Ty uważaj żebyś sobie nie zrobił ała:eek:

Co ty SB tak od razu z grubej rury!:D

To profesjonalny sprzedawca dla właściciela a nie dla klienta!:cool:

Edytowane przez SB
edycja mojego posta
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe:rolleyes:

Faktycznie to dobry sprzedawca;), pozbył się narty gigantowej przeznaczonej dla karzełka;)

No dobra:D, ale nie przesadzajcie, że to narta gigantowa, to raczej taki Race Carv. Promień 15,4m nie robi z niej narty gigantowej tak jak wy mówicie (nie jest to także model juniorski, aby był kierowany do konsumentów niższych czy też młodszych), nawet przy 177 chyba 16,5m (dodam, że najdłuższe jakie były produkowane w tym okresie to 184cm, co też nie wskazuje na narte gigantową, które to właśnie od ok.180cm a nawet więcej zaczynają być produkowane).

Narty profesjonalne czyli takie na jakich jeździ światowa czołówka, mówimy w dalszym ciągu o Gigancie (wiem, że popadamy z skarjności w skrajność - inna budowa i technologie) posiadają dużo, ale to dużo wieksze promienie ok. 26 lub nawet więcej metrów.

A to czy wybrałem za krótką (myślę, że nie, bo nie chce jej używać tylko i wyłącznie do jazdy na tzw. "kreche") się okaże. Nie wiem czy w tym tygodniu nie pojadę gdzieś na narty i wtedy się wypowiem o ile

A Ty uważaj żebyś sobie nie zrobił ała:eek:
dojadę cały do domu;)

Możliwe, że macie racje, ale jak to mówią "człowiek uczy się na błędach", uważam jednak, że ten "błąd" okaże się bardzo pozytywnym doświadczeniem i niekoniecznie rozczarowaniem:p.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe:rolleyes:

No dobra:D, ale nie przesadzajcie, że to narta gigantowa, to raczej taki Race Carv. Promień 15,4m nie robi z niej narty gigantowej tak jak wy mówicie

To jest narta gigantowa!

Tyle że to gigantka w wersji sklepowej, taka jest na obecną chwilę tendencja, że narty gigantowe sklepowe mają przy długości 180 promień ok 16-18m.

najdłuższe jakie były produkowane w tym okresie to 184cm

I jeśli chodzi o tą nartę to właśnie jest odpowiednia długość dla Ciebie:), od razu uprzedzam kolejne pytanie co z tymi co są więksi, a chcieli by tą nartę, odpowiedź jest prosta: mają pecha i to nie Twój(ani mój) problem:cool:

Narty profesjonalne czyli takie na jakich jeździ światowa czołówka, mówimy w dalszym ciągu o Gigancie (wiem, że popadamy z skarjności w skrajność - inna budowa i technologie) posiadają dużo, ale to dużo wieksze promienie ok. 26 lub nawet więcej metrów.

Zgadza się, to jest narta gigantowa komórkowa i jak byś takową zapiął na jakieś amatorskie zawody to się po prostu w bramkach nie zmieścisz:eek:

A to czy wybrałem za krótką (myślę, że nie, bo nie chce jej używać tylko i wyłącznie do jazdy na tzw. "kreche") się okaże.

Ale gigantki ani te sklepowe, ani te komórkowe nie służą do jazdy na krechę;), do jazdy na krechę to jeszcze inne narty są:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie zgadzamy ze sobą:P

Moim zdaniem (nie jestem ekspertem, a nawet znawcą;)) jest "nowa" grupa nart coś właśnie pomiędzy slalomką a gigantem i nimi są właśnie Race Carvingi (stosunkowo mocne taliowanie przy umiarkowanym promieniu skrętu do ok.16-17m, który pozwala na dość sprawne przemykanie a przy tym dobrze się sprawuje przy większych prędkościach).

Takie mam pytanie do Ciebie SB. Czy Salomona EQUIPE GC Race też zaliczamy do giganta? Moim zdaniem chyba nie, jest to poprostu "cywilna" (okrojona) wersja EQUIPE 2V Race (gigant).

Race Carvingi są to narty dośc uniwersalne, które łączą stabilność ale przy tym można wykonywać w nich dość krótkie skręty.

Dla uścislenia właśnie GC Race Salomona byl porównywany do SuperShape Speed Heada w SkiTescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się nie zgadzamy ze sobą:P

A to akurat chyba nie ze mną, bo to nie ja sobie tak wymyśliłem:p

Takie mam pytanie do Ciebie SB. Czy Salomona EQUIPE GC Race też ....

Niestety nie odpowiem Ci, nigdy się Salomonem nie interesowałem i szczerze powiem że nawet nie bardzo kojarzę nazwy modeli nart tej firmy:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się chłopcy znawcy od giganta rozpędzili.

Head supershape speed nie jest narta gigantową.

Kolega jeździ na 7 i należy założyć, że wie co robi.

Nigdzie nie napisał, że szykuje się na GS, a nawet jak wystartuje z tymi nartami to śmiechu nie wzbudzi.

A zakładając, że jeżdzi "a la race" i chciał wybrac cos pomiedzy slalomem a gigantem to co jest nie tak ??

Acha, 13 cm poniżej wzrostu, cóż to za wielkie zagrożenie dla życia :D

Acha, jeszcze jedna wada - nie kupił jej "ode mnie", wszyscy inni są źli i be.

Powodzenia z narta i z jazdą, jest szybka, jest elastyczna i potrafi dać sporo radości z jazdy.

Ale są mocniejsze sklepowe narty.

p.s. dobre 6 też wystarczy ;)

Edytowane przez juice
poziom jazdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juice jedyny, kóry mnie rozumie;)

Chciałem kupić narte dość uniwersalną z naciskiem na stabilność przy większych prędkościach. Hmm.. myślę (bo jeszcze nie jeździłem), że właśnie trafiłem na taką nartę jakiej szukałem. Co do tych 170cm, no może rzeczywiście jest troche krótka (ale czy ja wiem czy aż tak bardzo), z założenia "Race Carvingi" powinny być ciut dłuższe od slalomki (jeździłem na StreetRacer 09 165cm 12,3m) a przy tym troszkę krótsze od giganta, więc do wyboru miałem 177 bądź 170cm.

Dlaczego 170cm? Myślę, że twardość tej narty sprawi, że przy większych prędkościach (nie mówmy tutaj o prędkościach rzędu 110km/h) nie uświadczę efektu niestabilności a przy r=15,4m i odrobinie chęci połączonymi wraz z umiejętnościami (nie mówię, że moimi:D) można by na niej pojechać "trochę szerszy slalom".

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą nartę rzeźbiłem z 164 cm / r-14,1.

I bardzo mocno mi chodziło po głowie czy nie wziąć jej jako jednej narty tzw. środek. Jestem niższy o 10 cm.

Zrobiłem inaczej, ale to "tylko" sprawa gustu - wyboru jazdy.

A o takowych się ponoć nie dyskutuje tylko ma ;)

Acha, witaj na forum przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode

Nawiązując do tego co mówił SB. Coraz częściej zdaża się, że ludzie jeżdżą na króciótkich gigantkach po brodę. Nie gigantka, nie slalomka więc co ? Race carver. Nie mówię, że gigantka po brodę jest racecarverem, ani że slalomka na wzrost nim jest. Jest to osobna grupa nart i tyle. Co do Twojej narty Łukaszu. Ja bym wziął 177. Bardziej stabilna, może trochę twardsza, większy promień skrętu. Ale nie mówię, że tak którą wybrałeś jest zła. Niech każdy jeździ na narcie, którą uważa za stosowną. Niech to nawet będzie DH 150 cm jeśli komuś wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić narte dość uniwersalną z naciskiem na stabilność przy większych prędkościach.

Powinieneś wiedzieć że głównym czynnikiem odpowiadającym za stabilność narty jest jej długość w stosunku do wysokości narciarza.

Acha, jeszcze jedna wada - nie kupił jej "ode mnie", wszyscy inni są źli i be.

:confused:

Masz jakieś problemy z sobą, kompleksy...:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś wiedzieć że głównym czynnikiem odpowiadającym za stabilność narty jest jej długość w stosunku do wysokości narciarza.

No co Ty, więc jaką długość wybrałeś stawiając na stabilność ??

A może ma jeczcze znaczenie w tym całym" układzie" narciarz - narta, jaka to jest narta i jak się na niej jeździ ??

:confused:

Masz jakieś problemy z sobą, kompleksy...:cool:

Te jedynie słuszny moderator :D

Może byś tak łaskawie pilnował czystości wątku, czy to też zasady "dla innych" :confused:

Chcesz poujadać zakładaj stosowny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie jakoś ta narta nie zachwyciła znaczy się jej następca ispeed 09/10 w dł 180, długośc ok ale narta już nie, w sobote juice będziesz mógł pośmigać na gigantkach i na contactach, marcin bedzie miał jeszcze omeglassa (ja swoich nie biorę :D)

Powiem więcej, Ty jechałeś już na tzw. GS-ach, a on stoi trochę wyżej - przynajmniej w radiusie :D

Faktycznie nartka tak jakby trochę bez "jednego jaja", ale Ty też masz inne oczekiwania i wymagania, inny level :)

Wiesz już po ostatnim roku, że jak nie jesteście na rentalu to się niestety nie spasuję do dech. Za drobny jestem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, Ty jechałeś już na tzw. GS-ach, a on stoi trochę wyżej - przynajmniej w radiusie :D

Faktycznie nartka tak jakby trochę bez "jednego jaja", ale Ty też masz inne oczekiwania i wymagania, inny level :)

Wiesz już po ostatnim roku, że jak nie jesteście na rentalu to się niestety nie spasuję do dech. Za drobny jestem :o

na contactach jest płyta fluid podobnie działa jak rental, a na gs mam rentala :D, bartek ma na salomonach rentale a marcin ma skorupe 315 więc pewnie da się przestawić, wojtuś weźmie pewnie jakieś rentalowe blizzardy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na contactach jest płyta fluid podobnie działa jak rental, a na gs mam rentala :D, bartek ma na salomonach rentale a marcin ma skorupe 315 więc pewnie da się przestawić, wojtuś weźmie pewnie jakieś rentalowe blizzardy :D

Jesteś-cie Wielcy :)

Tak w kontynuacji off topa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bode dzięki za rade, bardzo możliwe, że masz racje.

SB wiem, że długość ma największy wpływ na stabilność, ale czy te 170cm to aż tak mało? Hmm.. no myślę, że nie jest znowu tak źle, a jak sie jeździ to się okaże. Ja znowu jestem "dośc" szczupły przy takim wzroście 70kg to niedużo, a waga też jest dość istotnym czynnikiem odpowiedzialnym za stabilność narty. Te 177cm, hmm.. nie wiem czy bym docisnął ją tak jak się należy.

Przejadę się, to się wypowiem, tak to czysto teoretyczna rozmowa.

Chociaż możecie (SB, Bode) mieć racje;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB wiem, że długość ma największy wpływ na stabilność, ale czy te 170cm to aż tak mało?

Nie największy, tylko główny, a to nie to samo, biorąc np. najdłuższą SLkę nie uzyskasz narty stabilnej przy dużych prędkościach.

Ja ostatnio 3 dni jeździłem na Atomach GSII(komórka) 183 cm, czyli dokładnie tyle ile mam wzrostu i było super:) i nie zszedł bym przy GS narcie czy GSo-pochodnej poniżej 180 i jak miał bym wybierać Supershapa pomiędzy 177 a 183 to wziął bym 184:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomiędzy 177 a 183 to wziął bym 184

to ciekawe:D (nie ma takiej opcji:p), taki żart wiem o co chodzi;)

Masz rację mój błąd z tym "największy", ale waga też jest istotna, a ja do "tęgich chłopów" nie należę:P

Zobaczymy, można powiedzieć, że ja szukałem szybkiej i stabilnej narty coś pomiędzy slalomką a gigantem, wybór padł na tego SuperShape'a Speed, a że taka długość no cóż zobaczymy w praktyce. Mam nadzieję, że nie będzie tak źle jak mnie tutaj "straszycie";), i że narta da mi dużo satysfakcji. Jak to mówią: "pojeździmy" zobaczymy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mowilem wczesniej mam tego samego Supershape'a i wlasnie o dlugosci 177cm, dolaczam do Lukasza, Bode i reszty ktorzy mowili ze jest to Race Carver a nie typowa Gigantka.. ja mam 189cm wzrostu, i byc moze narta jest ciut za krotka bo pewnie za chwile ktos mi to napisze ale jakbym wzial 184cm to gdzie ja bym na takich poszalal? na polskich stokach gdzie jest ciasno? taka narta potrzebuje przestrzeni a takie znajdziemy na stokach Austrii czy Włoch, tam jezdze dwa razy w roku wiec nie potrzebuje takiej dlugosci.. a z mojej 177cm jestem bardzo zadowolony, narta szybka skretna, pojedzie długie i krótkie skręty i jest narta pomiedzy SL a GS i zdania nie zmienie:D Lukasz bedziesz zadowolony z niej na 100%!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mowilem wczesniej mam tego samego Supershape'a i wlasnie o dlugosci 177cm, dolaczam do Lukasza, Bode i reszty ktorzy mowili ze jest to Race Carver a nie typowa Gigantka.. ja mam 189cm wzrostu, i byc moze narta jest ciut za krotka bo pewnie za chwile ktos mi to napisze ale jakbym wzial 184cm to gdzie ja bym na takich poszalal? na polskich stokach gdzie jest ciasno? taka narta potrzebuje przestrzeni a takie znajdziemy na stokach Austrii czy Włoch, tam jezdze dwa razy w roku wiec nie potrzebuje takiej dlugosci.. a z mojej 177cm jestem bardzo zadowolony, narta szybka skretna, pojedzie długie i krótkie skręty i jest narta pomiedzy SL a GS i zdania nie zmienie:D Lukasz bedziesz zadowolony z niej na 100%!

Oczywiście, że to race carv. Gigantka od Heada to Worldcup Ispeed (komórka ma jeszcze dopisek RD) :P Nie prawdą jest że na polskich stokach nie poszaleje. Ja mam gigantkę komórkową 21m promienia skrętu i jeżdżę na niej na stokach które mają po 500m długości i jest super. Taka krótsza narta o charakterystyce gigantowej to może być coś zbliżonego do ideału, jest bardziej uniwersalna niż gigantka i przyjemniejsza w prowadzeniu długich łuków niż slalomka. Jeszcze takiej pośredniej nie dosiadałem, ale za dwa dni jadę do Val Di Fiemme, koleżanka ma zeszłoroczne Worldcup Ispeed 170cm, może się zamieni na jeden dzień to opowiem jak wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Tak jak radziliście:p wymieniłem narty. Na początku byłem przeciwny temu, ale z głupa zadzwoniłem do tego komisu i zaptałem czy istniała by możliwość wymiany na dłuższe, okazało się, że bez najmniejszego problemu (chociaż jeżeli chodziło by o wymiane na krótsze to nie wiem czy by tak gładko poszło - teraz wśród ludzi panuje opinia, że im krótsze i bardziej taliowane tym lepsze). Tak i o to dziś odebrałem Head SupeShape Speed o długości 177cm (i nawet mi nie mówcie, że 184cm będa lepsze bo to nie gigantka!;)). Krawędź tak samo gruba i ślizgi także w bardzo dobrym stanie.

Co do testu. No czy ja wiem czy to będzie można nazwać testem. Jadę prawdopodbnie w czwartek do Laskowej - Kamionnej (Kamiennej? nie wiem jak to odmienia się). Miałem ochotę na trochę stromszą górkę, ale jade z dziewczyną, która co dopiero zaczyna przygodę z nartami. Chciała wyciągnąć do Karlikowa, ale z tego co słyszałem tam to już "zupełna równina". Jak wrocę cały postaram się coś napisać o tych nartach.

Pozdrawiam

Łukasz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...