Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dobór nart - prosba o porade


marcinpsk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;-)

1. Mężczyzna

2. Wiek- 32 lat

3. Waga - 90 kg

4. Wzrost - 178 cm

5. 1.5 sezonu - w sumie ok 10 dni

6. 4-5 (chyba... pługiem nie jezdze, ale na krawedziach to tylko dlugim skretem raczej, krotkim to na razie jak wyjdzie)

7. Nordica (flex 60-70)

8. Szukam nart raczej na trasy, lubie raczej krótki do sredniego skret.

Obecnie mam Rossignol Actys 200 162cm, zachwytu nie wzbudzają, ale w miare ok.

Jezdzilem w tym sezonie jeszcze (przepraszam za uogólnienia, ale nie do konca pamietam niestety oznaczenia =( )

Rossignol Radical(?) 8s oversize 162cm sprzed 2ch sezonów chyba - odczucia raczej negatywne, bardzo trzeba sie bylo napracowac, zeby zainicjowac skret

Fisher "jakis" WC 155cm - łatwo, ale tak jakos nijako

Nordica Mach 4 162cm - zdecydowanie lepiej niz na własnych, było ok

Elan SLX Waveflex Fusion 155cm - bardzo fajnie, wrazenia z jazdy super, ale nogi mam na nie chyba za slabe (choc to pewnie kwestia dlugosci bardzo wplywala, ale na nogach bardzo czulem, choc nie meczyly kondycyjnie)

Nordica Mach 2 162cm - wrazenia super - nie meczylem sie na nich prawie wcale, na nogach tez nie bylo prawie nic czuc.... w stosunku do moich Actys200, niebo a ziemia...

Mialem tez jakies Volke z wypozyczalni, ale tych wole nie pamietac .... (jakies tepe, itd)

I pytanie: cos innego powinienem sprobowac? (Moze bede miał jeszcze okazje w tym sezonie byc w Alpach, wiec ew. bym tam cos mogl poprobowac).

Na razie pewnie zdecydowałbym sie na te Nordici Mach2 (oprocz tego, ze sa generalnie niespotykane w polskich sklepach ....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;-)

1. Mężczyzna

2. Wiek- 32 lat

3. Waga - 90 kg

4. Wzrost - 178 cm

5. 1.5 sezonu - w sumie ok 10 dni

6. 4-5 (chyba... pługiem nie jezdze, ale na krawedziach to tylko dlugim skretem raczej, krotkim to na razie jak wyjdzie)

7. Nordica (flex 60-70)

8. Szukam nart raczej na trasy, lubie raczej krótki do sredniego skret.

Obecnie mam Rossignol Actys 200 162cm, zachwytu nie wzbudzają, ale w miare ok.

Jezdzilem w tym sezonie jeszcze (przepraszam za uogólnienia, ale nie do konca pamietam niestety oznaczenia =( )

Rossignol Radical(?) 8s oversize 162cm sprzed 2ch sezonów chyba - odczucia raczej negatywne, bardzo trzeba sie bylo napracowac, zeby zainicjowac skret

Fisher "jakis" WC 155cm - łatwo, ale tak jakos nijako

Nordica Mach 4 162cm - zdecydowanie lepiej niz na własnych, było ok

Elan SLX Waveflex Fusion 155cm - bardzo fajnie, wrazenia z jazdy super, ale nogi mam na nie chyba za slabe (choc to pewnie kwestia dlugosci bardzo wplywala, ale na nogach bardzo czulem, choc nie meczyly kondycyjnie)

Nordica Mach 2 162cm - wrazenia super - nie meczylem sie na nich prawie wcale, na nogach tez nie bylo prawie nic czuc.... w stosunku do moich Actys200, niebo a ziemia...

Mialem tez jakies Volke z wypozyczalni, ale tych wole nie pamietac .... (jakies tepe, itd)

I pytanie: cos innego powinienem sprobowac? (Moze bede miał jeszcze okazje w tym sezonie byc w Alpach, wiec ew. bym tam cos mogl poprobowac).

Na razie pewnie zdecydowałbym sie na te Nordici Mach2 (oprocz tego, ze sa generalnie niespotykane w polskich sklepach ....)

Koledzy doradzali,czy trafiłeś na pseudofachowcow z wypozyczalni;)-no można się zniechęcic do nart:eek:Szukaj nart z grupy allround w dlugości max.-20cm poniżej wzrostu;)Modele od początkujących do średniozaawansowanych:rolleyes:-wszystkie dobre;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy doradzali,czy trafiłeś na pseudofachowcow z wypozyczalni;)-no można się zniechęcic do nart:eek:Szukaj nart z grupy allround w dlugości max.-20cm poniżej wzrostu;)Modele od początkujących do średniozaawansowanych:rolleyes:-wszystkie dobre;)

Tak posrednio. Koledzy na takich jezdzili, wiec skorzystalem z okazji, zeby sprawdzic, jak sie na tym jezdzi ;-)

To polowa, a druga polowa to skorzystalem z budki z nartami do testów przy okazji wizyty na Chopoku 3 tyg. temu - duzego wyboru jezeli chodzi o dlugosc nie bylo, stad te elany 155 - mialem swiadomosc, ze raczej troche za krotkie, a poza tym chcialem poeksperymentowac, jak byla okazja.

Pewnie wszystkie będą dobre :) ale jak na razie wspominam naprawde dobrze te 2 - naprawde przyjemnie sie jezdzilo, choc moze troooche poza moimi umiejetnosciami ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowane przez Ciebie modele nart,są raczej kierowane do bardziej doświadczonych narciarzy i dlatego podejrzewam,że nie do końca potrfiłeś odkryć ich rzeczywistą zaletę,jak i wady;)

Jeśli uważasz,że Nordica Speedm.2 była tą nartą ,która najbardziej przypadła Ci do gustu i Twojej techniki to możesz się nią bliżej zainteresować:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Darka. Zapomnij o slalomkach i szukaj porządnej narty z grupy allround.

Tak z ciekawości... Co to za Fischer RC4 WC był, że taki nijaki? :D

Nie pamietam dokladnie niestety, ale miałem takie odczucie - kolega, którego to narty były, raczej dosc zadowolony - tylko ze on jest tak z 10cm nizszy. Mi sie jechalo ok, ale do tych elanow pod wzgledem frajdy z jazdy bylo daleko (biorac pod uwage ze obie byly 155)

Akurat na slalomkach bardzo fajnie mi sie jezdzilo :o - pelnia szczescia generalnie ;-) a szczegolnie w rozjezdzonym sniegu, w ktorym na moich sie strasznie mecze, to na tych elanach/mach2 bylo bardzo komfortowo.

(o ile ta mach2 nordici to zalicza sie do slalomek - chyba tak?).

Na pewno ma duze znaczenie w tym odczuciu taki sobie poziom moich umiejetnosci ;-) ale tak jakos wyszlo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(o ile ta mach2 nordici to zalicza sie do slalomek - chyba tak?).

Oj nie. To grupa wyższa (o ile dobrze pamiętam) niż allroundy... ale nie jest to grupa race. JA to ujmę tak - allround z turbiną. :P

Kiedyś miałem przyjemność jeździć na "Spidmaszynach" MACH 3 z sezonu 06/07 i nijak się mają do slalomek. Choć nie powiem, przyjemnie i lekko się śmigało.

Wiem jednak, że moje RC4 WC SC 04/05 i 07/08 dają mi więcej frajdy z jazdy. ;)

Edytowane przez michalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zdjecia pamietaja ;-)

Fischer RC4 Worldcup SC 04/05

nie dziwie sie ze jezdzilo Ci sie nijako, mam podobne tylko SL i odpowiednia dlugosc i odkad je dosiadlem wiem ile mozna na nich zrobic, pewnie nie zmienialbym ich ale w tym roku czeka mnie rozstanie :( pomijajac dlugosc te narty trzeba czuc, paru moich znajomych (raczej srednio doswiadczonych)tez "pojezdzilo" na moich i tez jezdzilo im sie nijako i jakos mnie to nie dziwilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...