Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

jak jest na mosornym


Vvymiatacz

Rekomendowane odpowiedzi

jak jest na mosornym

byłem w niedzielę zresztą tydzień byłem w okolicy i z okien domu widziałem światła na stoku mosornego i kicha w niedzielę zjechałem 50m na samej gorze a potem na butach aż do ostatniej stromizny na dole którą widać na fotkach i której jest ok 100m. Jedna wielka kicha i tyle ! Powiem coś wiecej o organizatorach "mosornego" śnieg w zawoi zaczął padać ok 15.00 w sylwestra i na czatoży w tym dniu gdy byłem zjechałem raz bo kamienie ale na mniejszych tam wyciągach cos dało sie jeżdzić co dzień najpierw jechałem na mosornego a gdy tam była kicha jechałem na wojtka na w/w czatoży i gdzie od 1 stycznia mozna było swobodnie choć na grzęskim śniegu jeżdzić -na mosornym kicha! póżniej było juz tylko lepiej armatka robiła przez noć swoje na mosornym światła gasły koło 22 ! jeżeli przez 5 nocy i 4 dni kiedy był mróz i sypał śnieg (za wyjątkiem 1 nocy 3/4 stycznia ) zrobili to co widziałem 4 stycznia schodząc na butach z mosornego to w takim tempie nie zdążą z naśnieżaniem do wiosny! to tyle ja pierdole mosornego w okolicy jest dużo innych stoków choć mniejszych ale też sie można wyjeżdzić przezucam się na Korbielów! Po prostu mnie wkurza takie podejście do narciarzy jakie prezentują na mosornym ( wyłączając panie w kasach -są bardzo miłe i pomagają dotrzeć na stoki gdzie jest śnieg)2 sprawa to na ustach wszystkich na parkingu słyszałem jedno pytanie jak można wpompować tyle kasy w taki wyciąg (bo warunki są ) a teraz tak zlewać sprawę i nie robić śniegu!!! Jak powiedziałem przez 4 doby tam się prawie nic nie zmieniło a gdzie indziej od beznadzieji dorobili sie muld tyle śniegu narobili 1 armatką (wojtek-czatorza) to tyle

pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest na mosornym

Popieram w 100%.

Chociaż słyszałem opinię, że potrzeba tam dużo więcej śniegu niż na innych stokach bo całość została uformowana spychaczem i jeszcze im się ziemia nie ułożyła. Ale i tak tam sie wybieram w łikend bo na Kasprowym jeszcze kiepściutko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest na mosornym

ja sie też dołożę... :)))

tez widziałem światła na Mosornym przez tydzień noworoczny... wyciąg też widziałem... i tylko tyle mozna było zrobić...

od 27 do 30 grudnia śniegu nie było tam wcale... za to jeżdził wpomniany `Wojtek` tylko duzo ludzi było...

no to jeżdziliśmy do Spytkowic (około 1,0 m śniegu !!!) więc jednak czasem można... ;)))

wg róznych wersji armatki na Mosornym nie działały bo:

- wprowadzono jakieś `ulepszenia` w systemie naśnieżania no i przestało działać.. ;))

- komuś w stanie wskazującym `zapomniało się` spuścić wodę z pompy, więc oczywiście pompę po wyłączeniu rozsadziło na mrozie.. no i czekamy na nową z Austrii...

pewnie tych wersji krążyło więcej... ale to mniej istotne..

w sylwestra zaczeło padać...

01 stycznia poinformowano nas w kasie że mozliwe że wyciąg ruszy jutro..

co dziwniejsze, sprzedawano bilety wjazdu ludzom z nartami w ręku, po czym nie wpuszczano ich na wyciąg... `bo kierownik zabronił i wyciąg jest zamknięty dla narciarzy`.. :)) bylem świadkiem takiej sceny...

a ratraki spokojnie czekały.. a śnieg padał....

Pani w kasie 02 stycznia rano o godzinie 9:50 powiedziała że nie wiadomo czy dziś ruszy wyciąg... bo jeszcze nie ma decyzji.. a kierownika jeszcze nie ma w pracy... !!! ;)))

i że może toto ruszy w sobote... tak na 80%...

widac było że ratraki paracowały...

nie czekałem już do soboty..

mógłbym jeszcze parę `kwiatków` dorzucić, ale szkoda pisania...

tak jak dla mnie to szkoda czasu na wyjazdy na ten wyciąg...

i nie mam tu żadnych zastrzeżeń co do samego wyciągu.. trasy... ( bo ni miałem okazji tego sprawdzić) czy pań w kasach ( bo były naprawdę miłe)...

chodzi mi raczej o sposób w jaki sie tam traktuje potencjalnych klientów...

niestety dalej w niektórych miejscach w Polsce, nie tylko na Mosornym traktuje sie narciarzy i deskarzy jak głupków i frajerów szukających po okolicy śniegu z obłędem w oczach...

no i do przemyślenia... czy ktoś czytał cennik..???

karnet 6 dni 285 pln.. karnet 1 dzień 60 pln

co wychodzi po kursie 4,6 za euro.... około 62 euro ... za jeden wyciąg i jedną trasę...

np. Soelden.. karnet 6 dni 183 euro... za jakie 34 wyciągi i parę tras...

pokrętnie licząc, jak na Mosornym postawią jeszcze dodatkowe dwa wyciągi, karnet powinien kosztować 186 euro.. ;)))

uff... rozpisałem się....

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...