Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolina Valle d'Aosta > Cervinia


Miras

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , mam pytanie dotyczące Doliny Valle d'Aosta -Cervinia jakieś opinie , jakieś sugestie co do wyjazdu może jakieś biuro , kto był co widział co może polecić , najlepiej chciałbym jakiś nocleg gdzie po nartach wieczorkiem można skorzystać z sauny , basenu...Wyjazd planuję dopiero na koniec marca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

szukaj po stronie włoskiej , ja byłem w Zermatt to tylko raz otworzyli przejazd , po stronie szwajcarskiej caly czas chmury , mgła i masakra jakaś a jak przeskoczyliśmy na stronę włoską , piękne słoneczko , trasy jak dla mnie rewelacja zwłasza te " z boku "

dla mnie szwajcar to gbur i zarozumialec a włoch , jak to włoch :)

nawet karnet po stronie włoskiej tańszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re

Witaj , no właśnie słyszałem tyle różnych informacji na temat szwajcarii, że cały czas się zastanawiam , chciałbym zobaczyć jak jest naprawdę ale to wiadomo na kogo się trafi... , a włosi tak ajk piszesz zawsze można się dogadać , taki sympatyczny naród , jak dla mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u jest prawie..

no czasem lubię coś wypić, co do kombinacji to też bo muszę myśleć , jak wkręcić żarówkę a nie wzywać elektryka, .. no my Polacy, a kto kradnie polak który pracuje na czarno u niemca? czy niemiec który nie płaci polakowi ubezpieczenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy ma swoje zdanie

dla mnie strona szwajcarska to nic nadzwyczajnego , stare krzesła , słabo przygotowane trasy ( jak na alpy ) no i zdecydowanie gorsza pogoda ( piękne widoki nie rekompesują )

przez 6 dni chmury , wiatr a po stronie włoskiej słonce - to ja wybieram to drugie

ale o czym gadać , jeden lubi sliwki a drugi szwajcarski smierdzący ser

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, panowie, nie przesadzajcie, Szwajcaria nie jest wcale taka zła! Niekoniecznie musi to być Zermatt, bo dość drogi i kłopotliwy w dojeździe. Szwajcaria to też na przykład dolina Saas, w Szwajcarii leży St.Moritz, Davos i kilka innych ciekawych terenów. I może to na przykład być Savognin, może byś Samnaun ze strefą wolnocłową, może być Scuol do którego od nas jest stosunkowo najbliżej. I Włochy są piękne i Szwajcaria, warto być i tu i tu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kolega ma całkowitą racją

lecz temat był która stronę wybrać i ja sie odnosze do tego tematu

nie neguję pieknej Szwajcarii i innych miejsc

jechałem do Zermatt z pozytywnym nastawieniem , bo Szwajcaria , bo znany ośrodek , widoki , pociąg w górach itp. a zastałem taką sobie infrastrukturę , praktycznie brak osłon od wiatru na krzesełkach ( a wieje i pada czesto ) , trasy fajna ale jak przygotowane , potrafiło padać 1 godz i nic z tym nie robili a nie raz to rano trasy wcale niebyły przygotowane , jak zratrakowali wieczorem to za nic mieli opady poranne

i tak można by pisac i pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru nikogo przekonywać doZermatt ani też dyskutować o pgodzie tamże ale jak czytam taki tekst:

praktycznie brak osłon od wiatru na krzesełkach

to prosiłbym jednak kolegów o nieprzepisywanie nieaktualnych bądź nieprawdziwych informacji

w Zermatt jest 7 szybkich wyprzęganych krzesełek z czego

5 mają osłony a 2 podgrzewane siedzenia,

reszta to kabiny, gondole i kilka orczyków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informuję iż nieprzepisuję a podaję informacje

byłaem tam dwa lata temu

może w zeszłym roku gruntownie odnowili wyciągi , ja pamietam tylko 2 krzesła z osłonami

a najbradziej utkwiło krzesło , mega wolne 2 osobowe bez osłony , na szczycie góry gdzie fajna czarna trasa była ( czerwona i niebieska też ok )

o gondolkach nie pisałem bo normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informuję iż nieprzepisuję a podaję informacje

byłaem tam dwa lata temu

może w zeszłym roku gruntownie odnowili wyciągi , ja pamietam tylko 2 krzesła z osłonami

a najbradziej utkwiło krzesło , mega wolne 2 osobowe bez osłony , na szczycie góry gdzie fajna czarna trasa była ( czerwona i niebieska też ok )

o gondolkach nie pisałem bo normalne

Chlopie, Tobie dogodzic, jak juz topowe miejsce w Szwajcarii Ci sie nie podoba to nie wiem czy jest cos co spelnia Twoje wymogi.

Rzeczywiscie jest tam takie krzeslo w Rothorn Paradise.

Ale w tym momencie to naprawde czepiasz sie drobiazgow.

Gdy ja bylem w Zermatt to akurat pogoda po szwajcarskiej stronie byla lepsza niz w po wloskiej (wiecej wyciagow i tras otwartych).

No i ten widok z Zermatt na Materhorn - wg mnie nie ma piekniejszego w Alpach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie TOPOWE , i tylko takim jest

Dla lansu idealne , zawsze można powiedzieć , byłem w SZWAJCARII w ZERMATT :eek:

ale nie o to chodzi , przynajmniej mi ;)

To po co sie tam pchales?

Skonczcie juz tym lansem.

Co temat to to samo.

Nastepnym razem pojedz sobie pociagem do Zermatt i tam nocuj, a nie w Tasch. Moze wtedy zobaczysz Zermatt z innej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepnym razem pojedz sobie pociagem do Zermatt i tam nocuj, a nie w Tasch. Moze wtedy zobaczysz Zermatt z innej strony.

wiesz Jacku właściwie nie ma się co dziwić arbitrowi ale pamiętnego grudnia 2008 miał poprostu pecha z pogodą, była tak ostra zadyma że 15 grudnia zamknięto wiele dróg w tamtym rejonie

16 udało mi się wyskoczyć do Grachen - jazda w kapitalnym puchu

http://picasaweb.google.com/janusztatrzanski/Grachen2008#

po czym znowu zaczęło wiać i dopiero 21.12.08 zobaczyliśmy Matterhorn

http://picasaweb.google.com/janusztatrzanski/Belalp2008#

a 22.12.08 zrobiła się taka pogoda w Zermatt:

http://picasaweb.google.com/janusztatrzanski/ZermattGrudzien2008#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz,

Ta Twoja fota swietnie pokazuje ze nie tylko na przygotowanej trasie mozna miec radoche z jazdy:

P1030756.jpg

Dla mnie wlasnie takie miejsca jak Zermatt, Chamonix, Verbier maja specyficzny klimat i sa topowymi (i nie chodzi o to ze drogie sa). W Chamonix bylem juz 4 krotnie w majowy weekend. Pogoda bywala rozna, wyciagi w Argentiere to prawdziwy skansen. Trasy czesto w beznadziejnym stanie, nie rowne i miekie i to nawet rano, ale jednak cos tam ciagnie i sie wraca tam.

A ta knajpe z Twojego zdjecia i jego wlasciciela z tez milo wspominam:

P1040767.jpg

Troche sie o Londynie z nim pogadalo bo spedzil tam kilka lat facet.

A to z mojej wlasnej galeri z marca 2008.

main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=2229&g2_serialNumber=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem to pojechałem i nic ci do tego

i swoje zdanie mogę mieć

a po waszych tekstach umacniam się w przekonaniu o lansowaniu się .......

brakuje mi tu jeszcze innych przechwałek ....

a tak na marginesie to temat watku był inny

może jeszcze gość z Białki napisze że u nich też "piknie jest"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...