Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Buty na początek do 450 zł


estor

Rekomendowane odpowiedzi

witam, potrzebuje byty na razie jazda rekreacyjna bo jadę z córka 8 lat drugi raz na narty i chce mieć już swoje buty . jeżdżę na razie trasami niebieskimi ze względu na córkę . Moja waga 95 kg 184 cm wzrostu

wypatrzyłem takie buty proszę o doradzenie .

salomon missiu alu

http://allegro.pl/nowe-salomon-mission-alu-r-30-5-hit-cenowy-i1307556110.html

salomon performa cf

http://allegro.pl/salomon-performa-cf-r-30-5-flex-75-4xmicro-i1302859406.html

rossignol x70

http://allegro.pl/rossignol-exalt-x70-rozm-30-30-5-bcm-i1308503537.html

nordica cruise x60

http://allegro.pl/show_item.php?item=1293427089

najbardziej byłem przekonany do Salomonów czy mój wybór jest trafny.

|Fakt to starsze model ale dla mnie to bez różnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Taki sposób kupowania butów to czysta loteria - nie masz żadnej gwarancji, że but będzie pasował - każda firma ma trochę inny kształt skorupy. Wszystkie, które pokazałeś to podobna półka - miękkie, rekreacyjne buty dla początkujących - bez przymiarki nie da się niczego więcej powiedzieć.

Jeżeli koniecznie chcesz kupić buty na alegro, spróbuj najpierw przymierzyć konkretny model w sklepie - np. Salomon ciągle robi linię Mission.

Koniecznie zagwarantuj Sobie możliwość zwrotu.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak Marucha napisał - idziesz do sklepu, może kilku sklepów, przymierzasz buty różnych firm, które Cie interesują, w których się dobrze czujesz, korzystasz z pomocy doświadczonego - powtarzam doświadczonego sprzedawcy i dokonujesz wyboru interesujących Ciebie modeli i w domku sprawdzasz ceny na necie np.(allegro itp.) proponuję, żebyś nei kupował najnowszych modeli 2011 tylko rzuć okiem na wcześnie - będzie taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedzi ,

Spodziewałem sie takich bardziej chodzi mi o sama opinie o towarze .

Czas a raczej jego brak , możliwość zwrotu mam .

Po prostu chciałem coś kupić nie mam tyle na poświecenie by stracic pół dnia na przymiarki - zważywszy że do miasta ze sklepem musze dojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Po prostu chciałem coś kupić nie mam tyle na poświecenie by stracic pół dnia na przymiarki - zważywszy że do miasta ze sklepem musze dojechać.

Musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie - co jest mniej ryzykowne: stracić godzinę czy parę godzin na przymiarki czy stracić cały dzień, może kilka (~naście) na stoku :)

Oprócz tego, powinieneś, wg mnie szukać wśród twardszych butów przy twoich parametrach (flex min. 90) i z tym się wiąże drugie pytanie na jakie powinieneś sobie odpowiedzieć: czy warto teraz wydać parę stówek, a np. za rok kupować następne buty, czy może teraz zainwestować trochę więcej - i mieć jako taki spokój na parę lat. To nie to, że się nie da jeździć w miękkich butach ale twardsze to lepsza kontrola narty itd. ...no, ale co tu spekulować skoro nic o tobie nie wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bawimy się w loterię:), to stawiam na Performę - but najstarszy w stawce, ale najlepiej wyposażony. Sprzedawca udziela gwarancji, pewnie nie będzie kłopotu ze zwrotem. Nie bierz sobie do serca jego rad i nie kupuj za dużego buta:).

Oczywiście szansa, że but będzie pasował jest niewielka.

Całkowicie podzielam zdanie Gajowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jeszcze raz, czytam oglądam, przymierzam , teraz ostateczne przed podjęciem decyzji czy zainwestować w wyższy flex ? czy moja waga 95-100 kg jest czynnikiem który wpływa na to iz mimo stosunkowo małych umiejętności i tak powinienem mieć twardszy but ? Bo dochodzę do tego ze może warte jeszcze dołożyć i w ziść coś z flexem 90-100 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flex jest pojęciem dość mało sprecyzowanym moim zdaniem - wszystko zależy od stopy i układu nogi - podbicia i takich pierdół

kiedyś dobrze się czułem w 130 lange lub 120 nordica, a atomiki 90 były dla mnie totalnie niewygodne, ciasne i nawet nie myślałem siedzieć w nich dłużej...

wszystko zależy w jakich butach czułeś się najlepiej, który Cie nie ugniatały, które były najbardziej komfortowe

flex ok 100 to jest raczej do bardziej dynamicznej jazdy, dla osób, które chcą i jarają się idealnym czuciem desek, dla osób , które już maja za sobą kilka dobrych sezonów...

wracając do flexów (jeżeli w ten sposób szukasz) to Tobie polecam buty ok 70 max 80, przez kilka lat nauki nie będziesz potrzebował nic twardszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, o taką odpowiedz mi chodziło , powiem szczerze mam juz taki mętlik odnośnie tej twardości nawet jeden ze sprzedawców powiedział mi iż z flexem 80 będę czuł sie na stoku jak w trampkach , zgłupiałem juz do końca co wybierać.

Reszta to podziela ?

Witam

W dobrze dopasowanym bucie flex 80 będzie w porządku, co nie znaczy, że powinieneś obawiać się większej twardości - 90, 100 to przy twojej wadze żaden problem. Tak jak pisał Ziom te wartości trudno porównywać pomiędzy producentami. Spróbuj wybrać najlepiej dopasowany but - mniej ważne, jaki będzie miał flex. Czy większa twardość w tej chwili coś da i czy warto dopłacać - nie wiem - pewnie nie.

Życzę udanego zakupu.

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca troszkę kozakował mowiąc takie rzeczy, wydaje mi się, żę świadczy to o jego niewielkim doświadczeniu i zaprawieniu w boju, poprostu naczytał się ulotek i broszur i dysponuje taką wiedzą

Masz wybrać sobie buty, w których będziesz się czuł dobrze przez wiele godzin na stoku -czasem nawet cały dzień

dodam jeszcze, że trenując i ćwicząc technikę, często instruktorzy nakazują jazdę w rozpiętych butach (nawet osobom o pewnym stopniu zaawansowania) przez pewnien czas zajęć, więc Tobie jak na początek będzie pasował flex o jakim napisaliśmy wcześniej, twarda skorupa nie jest Ci potrzebna.

To, że ważysz więcej lub mniej nie ma aż takiego wpływu na samopoczucie przy twardym bucie - wiadomo, cięższemu będzie łatwiej wcisnąć buta twardszego -ale czy będzie to komfort???

w butach powyżej 100 przy dobrym dopięciu trzeba klamry rozpinać przy wjeździe na wyciągu - przynajmniej jedną- szczególnie jak będziesz jeździł w miejscach gdzie są orczyki

w wagonikach lub na krzesłach nie zawsze jest to konieczne, ale jadąc na orczyku noga jest nie naturalnie ustawiona do stoku i nie jest to przyjemne

Myślę, że z Mirkiem przedstawiliśmy Ci argumenty, które weźmeisz pod uwage kupując buty

Tak jak kiedyś napisałem - but musisz sam przymierzyć posiedzieć w nim trochę i wtedy ocenić czy jest ok, a nie słuchać wypowiedzi, żę te buty są najlepsze, a te lipa bo uciskają.

każdy ma inną nogę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wczoraj przymierzałem buty w skit-team jedyny co mi pasował to był lange za 900 zł, dziś bylem w macro jest but firmy dalbello model reflex 8 za 540 zł z kolekcji dla macro

http://www.dalbello.com.pl/product.php?pr_id=294

ma regulowany flex 75-95 micro i macro i mi pasuje , nie uciska z kilkunastu przymierzonych ten pasuje i jest szeroki pod poja stopę.

przymierzałem także model nowszy axion 8 z flexem 80-90 cena 699 zł net - sklep 899 zł

http://www.skiteam.pl/buty-narciarskie/Dalbello/Axion_8/

czy opłaca sie dopłacać min 150 zł

mój model pozbawiony jest cantingu oraz nie ma regulacji podwyższania wkładki pod piętą. W tym miejscu zamiast śrubki jest zaślepka. ale juz to dziś wypatrzyłem i bez problemu można sobie to dorobić samemu jesli jest taka potrzeba . Jak dla mnie oba model mają taki sam komfort inna cena za baje ? czy te dodatki są warte 150 zł dopłaty czy nie przesadzać do mojego na razie amatorskiego jeżdżenia ?

Edytowane przez estor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trudny wybór:)

Drugi but ma parę atutów - aluminiowe klamry (pierwszy z tworzywa sztucznego) i canting - mechanizm pozwalający zmieniać pochylenie cholewki na boki (dla mnie rzecz nieodzowna w bucie narciarskim - dla Ciebie może być bez znaczenia - zależy od budowy nóg). Mechanizm podnoszący piętę jest rzadko stosowany. Jeżeli pierwszy but dobrze pasował bez regulacji, to pewnie nie są potrzebne. Może być jednak tak, że po próbach na śniegu jednak potrzebne się okażą. Dorobić nic tam się nie da - zaślepki są, brakuje mechanizmów. Ogólnie pierwszy but trochę gorszy i stąd ta cena.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a klamry maja duże znaczenie tzn są dużo słabsze?

Pierwsze moje buty miały plastikowe klamry i bez problemu służyły mi 3 sezony. Z drugiej strony - takie klamry mają tylko najtańsze, rekreacyjne buty. Rozwiązanie nie jest więc specjalnie trwałe. Skorupy tych butów też trochę się różnią. Jeżeli oba jednakowo pasują, masz wybór pomiędzy trochę lepszą jakością i większą możliwością regulacji, a niższą ceną.

Życzę zadowolenia z zakupu

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, żą to jest inwestycja - na kolejne kilka lat w Twoim przypadku,

zawsze solidniejsze buty - z klamrami alu - możesz po trzech sezonach sprzedać lepiej niż buta zrobionego z mniej trwałych elementów...

Decyzja należy do Ciebie, co Byś nie kupił i tak będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , tylko za 3 lata model za 650 zł i tak bedzie wart okolo 250-300 jesli tyle ktoś,

dygresja co do plastiku - sprawdzałem ten poliweglan to nie plastik z jakim mamy do czynienia jest super lekki i wytrzymały porównywalnie do aluminium które też do twardych nie należy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem czy, aż tyle weźmiesz za nie po kilku latach

chodziło mi o to, że na pewno weźmiesz więcej za solidniejszego buta niż słabszego jakościowo i gorszego

a co do tego konkretnie tworzywa to nie mam wiedzy na taki temat, żeby zabierać głos więc poczytaj na googlach, może z tamtąd wyciągnesz więcej info na temat swoich butów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam juz jestem prawie przekonany żeby wziąść te droższe ale jakby na to nie patrzeć to płacenie teraz wiecej żeby but przy odsprzedaży miał większą wartość nic nie daje, nie wiem czy wogóle zobaczę różnice ,pewnie nie , pewnie klamra jak będzie miało paść to padnie i tak przy jakimś uderzeniu czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumiałeś, najważniejsze, żebyś się w nich dobrze czuł. 800 zł na ulicy nie leży i piechotą nie chodzi... pewnie wiesz

ale jak już masz dać 700 czy 800 to za dużej różnicy nie ma

z tą sprzedażą napisałem, żebyś był świadom tego, że jednak lepsiejsze rzeczy mają zawsze wzięcie - niezależnie czy są nowe czy używane.

osobiście kupuję zawsze nowe sprzęty, ale też je sprzedaje po jakimś czasie, aby przy małym wkładzie gotówki dorwać gdzieś nowszy sprzęt (nie tylko sprzęty narciarskie) i doskonale wiem, że ludzie w Polsce często kupują rzeczy używane - czasem lepiej kupić coś porządnego - używanego niż tandetę nową.

ale wracając do tematu to czy kupisz te droższe czy nowsze to i tak będziesz happy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tak myślę :)

a but słabszy w sensie flex nie 90 a 70 . tej samej firmy normalny sklepowy .

Alu klamry itp , pasuje mi tak samo , mogę dostać w dobrej okazyjnej cenie 400 zł model 09/10

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_buty&id_grupy=2972&id_modelu=2638

http://www.starsport.com.pl/buty-narciarskie-dalbello-aerro-black-model-0910-p-341.html?osCsid=89a7d6141e89312027b7f32ae36f6894

A to juz pewnie rożnica cenowa jest but okazyjnie za 400 a za 700 to 300 zł różnicy

to pewien kompromis but wychodzi mnie w miarę tanio pojeżdżę dwa sezony

sprzedam za 200 zl najmniej tracę najmniej płace :) a czy flex będzie miał dla mnie w tej fazie znaczenie takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...