Narty - skionline.pl
Jump to content

Trasa Katowice - Les 2 Alpes


Recommended Posts

Witam.

Wybieram się pierwszy raz autem do Francji do stacji L2A. Pytanie czy trasa przez Niemcy tj Drezno, Norymbergę, Karlsruhe a potem Szwajcarię tj Basel, Bern, Genewa i Francja Chambery, Grenoble jest najbardziej optymalna tj ~1650 km ?. Jakie są ceny autostrad w Szwajcarii i Francji. Czy może wybrac inną trasę. Prosze o poradę.

Link to post
Share on other sites

Witaj, Trasa optymalna zwłaszcza zimą. W Szwajcarii kupujesz winietkę na cały rok (ok.30euro, możesz kupić w Niemczech jak nie masz CHF) ale rok kalendarzowy tzn. kupując w styczniu ważna jest do grudnia, kupując w listopadzie też będzie ważna do końca grudnia plusz karencja tylko nie mam pewności czy miesiąc czy dwa tygodnie. We Francji ceny podobne do włoskich. Dojazd do Les 2 Alpes ok. 20 euro. Pamiętaj o ograniczeniu prędkości na autostradzie w Szwajcarii (120) i cenach połączeń telefonicznych (2 PLN odebrane, 5 PLN wykonane).

Pozdrawiam Keen

Edited by keen
Nie podałem ceny winiety na CH
  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Od siebie dodam, że przejazd przez Szwajcarię radzę zaplanować w godzinach najpóźniej 8-12, bo później lubi się zrobić tłok (terminy lutowe i świąteczne) powodujący przestoje, szczególnie odcinku od Bazylei do Berna i od Lozanny do Genewy.

Jako opcja pod rozwagę w kategorii oszczędność i "dla szczęśliwych zwiedzaczy, którzy czasu nie liczą" ;) : od Freiburga można odbić na Mulhouse, autostradą do Besancon i dalej nacjonalką przez Lons le Saunier, Bourg en Bresse, Les Abrets i Voiron do Grenoble. Koszt przejazdu w 1 stronę - ok. 11 EUR. Droga jest przyzwoita, dobrze oznaczona, niewiele miejscowości, sporo bezkolizyjnych skrzyżowań i trochę kawałków 2-pasmowych. W sumie powinno wyjść ze 1-2h dłużej niż przez CH (50km dalej), przy założeniu przejazdu w sobotę do południa.

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
  • Create New...