Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Rossignol Radical WC slalomki + gigantki


Rekomendowane odpowiedzi

... to chyba nie jest dobra informacja :D

To jest bardzo dobra informacja.

Do nart race'owych powinno się*stosować*wyłącznie smary na bazie fluoru, dzięki temu zola jest stale nasączona i narty są bardzo szybkie.

Niestety smary te są*bardzo drogie i nie każdy może sobie na to pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dobra informacja.

Do nart race'owych powinno się*stosować*wyłącznie smary na bazie fluoru, dzięki temu zola jest stale nasączona i narty są bardzo szybkie.

Niestety smary te są*bardzo drogie i nie każdy może sobie na to pozwolić.

... no coz moze masz racje ale moja wiedza jest inna, uwazam ze powinno sie co jakis czas odswiezyc zole smarem hydrocarbonowym bo fluor ma dlugie lancuchy i "zakleja" mikropory w slizgu skutecznie redukujac chlonnosc slizgu, tak mi sie wydaje ale moze sie myle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... no coz moze masz racje ale moja wiedza jest inna, uwazam ze powinno sie co jakis czas odswiezyc zole smarem hydrocarbonowym bo fluor ma dlugie lancuchy i "zakleja" mikropory w slizgu skutecznie redukujac chlonnosc slizgu, tak mi sie wydaje ale moze sie myle ...

Co jakiś czas pewnie tak, ale akurat te narty są nowe, jeżdżone może 12 dni na śniegu, więc nie ma o czym mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
witam

co radzisz taka serwisowa czy wysoki model sklepowej

Uważam, że na tyczkach powinno się*jeździć*na nartach serwisowych, do tego zostały stworzone, trzeba zacząć od damskich, krótszych, o mniejszym promieniu, aby się*nauczyć i stopniowo wraz z rozwojem umiejętności przechodzić*na szybsze ustawienia slalomów i dłuższe narty.

Zestaw, który sprzedaję jest właśnie idealny do nauki jazdy sportowej: slalomki 155 oraz gigantki 176.

Zachęcam do zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeszcze te gs mogłyby być na polskie giganty to napewno sl jest dla kobiety :D (przecież nie będę jeździć na nartach krótszych niż ma moja 11letnia córka :D)

Tak się*tylko wydaje.

Serwisowe slalomki są niezwykle dynamiczne (przepaść w stosunku do narty sklepowej) i niesamowicie oddają energię.

Żeby dobrze docisnąć w skręcie slalomkę*165 naprawdę*warto potrenować na 155, mówię nie tylko ze swojego doświadczenia, ale również*wielu kolegów zawodników - amatorów.

Aha, jeszcze do niedawna wszyscy mężczyźni w Pucharze Świata jeździli na slalomkach właśnie 155, nawet tacy ważący ponad 100 kg, więc na pewno będą dla ciebie odpowiednie na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 172 i 90 kg te gs nie za małe slalomki mam na 166

Na tyczki nie za małe.

Sprawdź jaki masz promień skrętu w swoich obecnych nartach.

Ja mam 180 cm i 80kg i byłem zachwycony tymi slalomkami, a dłuższe przez pierwszy sezon sprawiały mi problemy, trzeba przechodzić na dłuższe narty stopniowo wraz z rozwojem umiejętności.

Edytowane przez shodan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shodan kolego ale Marcin nie jest początkujący zaufaj mi:) i też swoje wie na tym etapie po prostu kazdy ma jakieś swoje preferencje i tyle.

Bycie początkującym to pojęcie względne. Ja na przykład im więcej trenuję*i szybciej jeżdżę, tym więcej wiem jak wiele mi jeszcze brakuje, żeby osiągnąć*jakiś sensowny poziom.

Jak ktoś mnie prosi o radę to odpowiadam, każdy i tak na koniec podejmuje sam decyzję co do wyboru sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r = 14 blossom

Zeszłoroczne serwisowe gigantki 176 mają promień 23m, a więc taka narta będzie zupełnie inaczej jeździć, niż twoje obecne all round. Dłuższa narta serwisowa (ponad 180cm) może być*za trudna.

W tym roku podniesiono minimalny promień damskich gigantek na 24m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze do niedawna wszyscy mężczyźni w Pucharze Świata jeździli na slalomkach właśnie 155, nawet tacy ważący ponad 100 kg, więc na pewno będą dla ciebie odpowiednie na początek.

Tak jeździli, tylko,

* nie do niedawna, no chyba, że "niedawno" to horyzont na 10 lat prawie :rolleyes:

* to był w zasadzie "incydent" w SL APS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie szukam komórek bo one nie są mi do niczego potrzebne jeżeli będe startował w polskich zawodach to i tak promień przydał by się mniejszy:) a do całodziennej jazdy 23 to za dużo by jeździć na nich bezproblemo.ale dzięki za pamięć Maciek:)

kiedy startujemy w polskich zawodach? na amatorskie bym sie przejechal tak na spróbowanie:P ja pojadę na super shape r-17 ale 184cm także długość jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...