Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy już teraz zakup nowych nart i butów??


kazpit

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że jest to mój pierwszy post.. witam wszystkich miłośników białego szaleństwa...

1. Płeć - M

2. Wiek - 27lat

3. Waga - 86kg

4. Wzrost - 184cm

5. Na nartach jeżdżę od 5 sezonów, ( ok. 15 dni w sezonie - zazwyczaj jeden dłuzszy wyjazd na 5,6 dni i kilka jedno bądź dwudniowych wypadów na nartki)

6. Moje umiejętności określam na hmmm cos pomiedzy 5 a 6 moze jestem nieobiektywny ale wydaje mi sie ze blizej mi do 6:P napewno nie 4 ani nie 7

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - rossignol salto x silver flex chyba? 60 zakupione w styczniu 2007 (takie mi doradzono w sklepie gdy powiedziałem ,że na nartach jeżdzę drugi sezon)

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - rossignol X-fight 4 163cm (tutaj też mi takie doradzono w sklepie gdy powiedziałem ,że na nartach jeżdzę drugi sezon)

9. Preferuję styl jazdy - długim skrętem na trasach płaskich... krótkim skrętem na stromych... i jazdę raczej sportową po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - totalnie nie mam pojęcia jakie....

11. Mój budżet na narty to około hmmm 500-1000zl na narty plus 500zl buty

zanim zadam pytanie to może opisze w czym problem....

jeżdzę na tym co mi zaproponowali w sklepie już ok 4 lata i... w zasadzie jestem bardzo zadowolony ze sprzętu... buty super wygodne... ciepłe... nie lata mi w nich noga... z nart też jestem zadowolony ale tu pojawia się problem bo... na trasach niebieskich po prostu mi sie nudzi np na takim stoku jak powiedzmy w białce to w zasadzie szukam tylko hopek, jeżdzę tyłem itp, trasy czerwone typu Stożek, Soszów Zawoja bez problemu pokonuje nawet jak są oblodzone albo jak są muldy... i tu przyjemność z jazdy jest ogromna:)))

W związku z tym mam pytanie/pytania...

1) Czy to już najwyzszy czas na zmianę nart albo butów???

2) Czy mogę wymienić np tylko narty zakładając, ze mam miekkie ale bardzo dopasowane i wygodne buty i z czym to (taka wymiana nart) może się wiązać??? Wiadomo, ze chce wydać jak najmniej kasy ale też mieć jak największa przyjemność z jazdy:)

3) Wkurza mnie:P jak na trasach o średnim nachyleniu niektórzy są szybsi niż ja:P taka chora ambicja ale od dziecka uwielbiałem/uwielbiam sport rywalizacje i adrenaline:):) co robić wymiana nart czy np jakieś smary?

Bardzo chętnie wysłucham Waszych opinii i sugestii... sezon narciarski zaczynam już za tydzień... co robić??? wstrzymać się jeszcze sezon i jeździć na tym co mam czy wymienić narty (jeżeli tak to na jakie???) czy może też niestetymusze wymienić buty???

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedź

Ps aa i nie wiem czy to też ma wpływ na decyzje ale jeśli chodzi o kondycje i siłe to tu problemu raczej nie mam (choć zawsze moglo by być lepiej:P) lubie ruch i wysiłek (basen, rower, siłownia, narty itp)

Ps2 sorry za przydługi post;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdzę na tym co mi zaproponowali w sklepie już ok 4 lata i... w zasadzie jestem bardzo zadowolony ze sprzętu... buty super wygodne... ciepłe... nie lata mi w nich noga... z nart też jestem zadowolony ale tu pojawia się problem bo... na trasach niebieskich po prostu mi sie nudzi np na takim stoku jak powiedzmy w białce to w zasadzie szukam tylko hopek, jeżdzę tyłem itp, trasy czerwone typu Stożek, Soszów Zawoja bez problemu pokonuje nawet jak są oblodzone albo jak są muldy... i tu przyjemność z jazdy jest ogromna:)))

W związku z tym mam pytanie/pytania...

1) Czy to już najwyzszy czas na zmianę nart albo butów???

2) Czy mogę wymienić np tylko narty zakładając, ze mam miekkie ale bardzo dopasowane i wygodne buty i z czym to (taka wymiana nart) może się wiązać??? Wiadomo, ze chce wydać jak najmniej kasy ale też mieć jak największa przyjemność z jazdy:)

3) Wkurza mnie:P jak na trasach o średnim nachyleniu niektórzy są szybsi niż ja:P taka chora ambicja ale od dziecka uwielbiałem/uwielbiam sport rywalizacje i adrenaline:):) co robić wymiana nart czy np jakieś smary?

Witam

Tutaj masz odpowiedź w sprawie butów http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=12112

Jeździsz w tej chwili na miękkim crossie o śmiesznej długości w porównaniu do Twoich parametrów. Poszukaj dłuższej - ok 170 - 175cm, sztywniejszej narty o podobnym przeznaczeniu. Może lepszy allround - Elan Speedwave 12, Rossignol Zenith 6 ,Salomon 24 hours, crossy Fischer 8+ i wiele podobnych. Spróbuj coś z tego wypożyczyć - zobaczysz, czy Ci pasuje.

Tyle, że za tą kwotę nowych nie kupisz - albo dołóż trochę i czekaj na wyprzedaże, albo musisz się zadowolić używanymi.

Na niebieskich trasach nie podskakuj:cool: tylko ćwicz to, co jeszcze nie wychodzi na trudniejszych. No chyba, że wszystko już wychodzi:D

Z pytania o smary wynika, że Twoje narty jeszcze nie widziały tego wynalazku:). Narty się smaruje - najlepiej przed każdym dniem jazdy. Na forum napisano naprawdę dużo w tym temacie - poszukaj. Na szybkość jazdy ma też wpływ technika - np. czy dobrze potrafisz wykonać skręt cięty.

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Dzieki za zainteresowanie tematem!

Zaraz po świętach wyjeżdżam na tydzień na narty więc... biore teraz kartke i długopis i... pierwsze 2-3 dni pojezdze na tym co mam a pożniej do wypożyczalni i po kolei będę próbował te nartki co mi podałeś... zobacze które mi najbardziej odpowiadają...:)

co do ceny za narty to... w zasadzie mogę przeznaczyć sporo więcej niż napisałem... tylko tak jak mówie tym razem chce żeby to była przemyślana decyzja... nart bez wcześniejszego przetestowania nie kupie...

a zakup nowych butów chyba mimo wszystko odłoże do następnego roku i kupie coś konkretnego (byle nie przesadzić w drugą stronę;))

Jeśli chodzi o szybkość jazdy to... kupiłem jakiś smar który jest podobno uniwersalny i smaruje dzień przed ale... podobno jak coś jest do wszystkiego to i do niczego:) o smarach też coś więcej poczytam... (znasz może na ten temat jakiś fajny artykuł bądź link??)

a co do techniki jazdy to często robię też tak.. ze jak widze osobę która dobrze wykonuje skręt cięty przy dużej prędkości to... po prostu jadę za taką osobą (oczywiście w odpowedniej odległości) kopiuję wszystkie ruchy... i... czasami mam wrażenie jakbym jechał polonezem a niektórzy mercedesem:D

Pozdrawiam!

ps a może jeszcze ktoś ma jakieś propozycje co do nart zakladając ze swój poziom wg forumowej skali oceniam na 6 z małym minusem;)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szybkość jazdy to... kupiłem jakiś smar który jest podobno uniwersalny i smaruje dzień przed ale... podobno jak coś jest do wszystkiego to i do niczego:) o smarach też coś więcej poczytam... (znasz może na ten temat jakiś fajny artykuł bądź link??)

Smarujesz na gorąco?

Wszystkie wynalazki w płynie, sztyfcie, spraju są dobre jako uzupełnienie, lub jeżeli nie masz możliwości posmarować na gorąco. Wpisz w wyszukiwarkę: Swix, Toko, Holmenkol, Maplus - to producenci smarów - na ich stronach znajdziesz sporo na ten temat i filmy instruktażowe. Jest dużo porad na stronach sklepów sprzedających akcesoria do smarowania nart - linków nie podam, bo i tak długo się nie ostoją:cool:. Na forum np. tutaj http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11620 - porada dotyczy prostego, domowego sposobu przygotowania nart biegowych - opuść to o łusce:) - reszta pasuje.

Owocnych poszukiwań i testowania:).

Pozdrawiam

Mirek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote=Marucha;115820 ,Salomon 24 hours, Na szybkość jazdy ma też wpływ technika - np. czy dobrze potrafisz wykonać skręt cięty.

Pozdrawiam

Mirek

Jeśli wiesz jak jeździć skrętem ciętym ,a chcesz go doprowadzić do perfekcji to gorąco polecam tą nartę,czyli salomona 24 hours.To jest narta,która potrafi dać radość z jazdy za małą cenę,a to się liczy w doskonaleniu:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...