Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam


wicc

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie jest to najnowsza narta, ale jest to ostatni fun Atomica. Mam je od roku ale dopiero teraz je przetestowałem w Livigno - z powodu operacji kolana (wymiana więzadła 5,5 miesiąca temu). To są zaj....ste dechy. Nie dla maruderów. Stworzone do body carvingu. Trzymają okrutnie. Jeżeli ktoś mówi że łatwo je ujarzmić, to ma mocne nogi albo testował je przy niezbyt dużej prędkości - tzn. jazda starczym truchtem. Zresztą jeżeli ktoś ma odrobinę techniki to wie, że na niech ciężko jest jeździć powoli, a o rekreacji można zapomnieć - te narty się do tego nie nadają.

Wziąłem na próbę kijki żeby przejechać się "agresywnym" slalomem i po kilku skrętach przy sporej prędkości miałem wrażenie, że w każdym zakręcie narty eksplodują spod butów. Z każdym mocnym zakrętem oddają coraz więcej energii. To była jazda!!!!! Ale wracając do sedna przy FUNie dolna narta praktycznie staje się zbędna. Wszystkim tym co mają te dechy gratuluję dobrego wyboru i życzę wyciśnięcia z nich wszystkiego co możliwe.

wicc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

Chyba wziąłeś to zbyt dosłownie. Chodzi o środkową fazę łuku przy jeździe na pełnym biodrze (full contact) i to oczywiście nie do końca. Ale chętnie pozna twoją opinie. Może mnie oświecisz.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

wszystko to co napisales o srodkowej fazie full contact i biodrze itp jest bardzo skomplikowane i tak naprawde nie o to chodzi. Nie na tym to polega . Czysta jazda fun polega na oparciu sie na obu natrach podczas calej fazy skretu i wychyleniu sie do wewnatrz skretu ,tak aby snieg sam ``przyszedl`` do Ciebie . a nie na kucaniu na gornej narcie i silowym szukaniu sniegu `( tzw gorylek).

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

No narta jest git. Ale ja mam inne pytanko do ciebie. Wspomniałes ze miałes operacje kolana z powodu więzadła krzyżowego. Ja tez ma zerwane krzyzowe i jezdze w stabilizatorze.

Powiedz mi ja przebiegła operacja i czy sklejali ci więzadło czy wstawili jakies cudo. I jak z rehabilitacja długo trawało? Bolało ?

I czy dało ci to pewność ze mozna z kolanem juz walic ile fabryka dała czy musisz jezdzic bardziej uwaznie.

Pozd Adam

P.S Bo tak sie zastawnawiam czy sobie własnie nie naprawic kalana ale lekarze mówia ze lepiej stawów nie ruszac. I takie słowa usłyszałem od pana dr. Widuchowskiego, a to jest chyba niezły lekarz jezeli chodzi o kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

Musiałem pójść na operacje bo miałem już cholerną szufladę. Co prawda więzadeł nie maiłem zerwanych ale cholernie rozciągnięte. Wymienili mi na razie przednie krzyżowe, tylnego może nie będzie trzeba - oby. Nowe zrobili mi z ścięgna półbłoniasto półwłóknistego - pobierają to z tylnej części uda. No i mocowanie to 2 implanty. Masz do wyboru albo tytanowe albo biorozpuszczalne (o takich wiem). Pomimo tego, że nie miałem gipsu 2 i 4 głowy poleciał jak cholera. Noga chuda jak patyk. Boleć nie bolało bo dostajesz znieczulenie w kręgosłup i spokojnie oglądasz w TV od środka swoje kolanko. Rehabilitacja średnio powinna trwać min 8 miesięcy, ale zimy nie przełożysz. Jadąc na dechy oczywiście bałem się, że będę mógł się tylko pozsuwać. Polecam stabilizator firmy GII Trainer - do uprawiania sportów extremalnych (ale to zależy do rodzaju jakiej stabilizacji potrzebujesz). On pozwolił mi poczuć się trochę lepiej , ale tylko trochę. Powinienem bardziej uważać na kolano, ale jak tylko zacząłem jeździć i okazało się że kolano mi nie przeszkadza, to zapomniałem o Całym Bożym świecie i pełen ogień. Na szczęście bez uszczerbku. Ale sugeruję takiego podejścia nie praktykować - mało rozsądne. Acha po operacji jakieś 2 miesiące, intensywnie harowałem na siłowni aż do wyjazdu, bo bez mięśni żadne więzadło i żaden stabilizator nie utrzyma kolana na dechach. Co do opinii lekarzy to się nie wypowiadam. Co lekarz to opinia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

Zabrzmiało to bardzo książkowo, ale nie ważne. Nie wiem czy więcej czytasz, czy jeździsz - mam nadzieję, że to drugie, ale nie wiem skąd wykombinowałeś tego (tzw. gorylka) w mojej jeździe? Na podstawie "górnej narty" ? Dobra wyobraźnia. Ale wyobraziłem sobie tego twojego (tzw. gorylka) na górnej narcie. Rozbawiłeś mnie do łez.

Na razie, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

10.11 to najlepsze narty na swieice :P Przynajmniej dopoki nie kupie sobie nowych :P :P A co do tych strasznie naukowych definicji body karwingu to tylko banan mi sie na buzce pojawia jak to czytam. Ja myslalem ze FUN to zabawa, a nie definicja z encyklopedii :D Wazne zeby sprawialo przyjemnosc, nie tylko z bycia najladniej jezdzaca osoba na stoku ale takze z SAMODOSKONALENIA SIE i takie tam fafarafa. I dlatego wspolczuje tym co to znaja definicje na pamiec, a oprocz tego jezdza perfekcyjnie kazdym stylem... Ja tam bym sie zanudzil. Pozdroofki

Maciek Bolanowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

przesiadlem sie na poczatku sezonu z atomica 10.11 na fichera rc4 worldcupa i jakbym dorwal gdzies 10.11 150cm w dobrym stanie w miare tanio to ficher chyba poszedlby do sprzedania, naprawde atomic jesli chodzi o fun przerasta kazda narte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

Zrobiłem rozeznanie tylko we Wrocławiu. Dwa najpoważniejsze miejsca to Szpital Wojskowy i Prywatna klinika Euromedicare. W jednym i drugim przypadku znalazłem ludzi, którzy byli zadowoleni z operacji oraz takich którzy odradzali mi te miejsca. Więc wyszedłem z założenia, że jak mają mi coś spartolić to szansa jest jednakowa tu i tu. Z jedyną różnicą, że warunki pobytowe w Euroimedicare są o niebo lepsze ale trzeba za to wybulić 4000 PLN. Więc wybrałem wojskowy. Póki co jestem zadowolony z operacji bo wszystko poszło dobrze, szuflada zmniejszyła się o 3/4 (pozostały luz jest związany z rozciągniętym tylnym więzadłem - ale tego podobno się nie wymienia jeżeli nie ma takiej potrzeby). Do pełnego zgięcia kolana brakuje mi jeszcze tylko 15 stopni. Operację miałem w Sierpniu a na nartkach stanąłem już w przed świętami i teraz tydzień w styczniu w Dolomitach. A w tym sezonie nawet nie powinienem nawet marzyć o jeździe na dechach. Więc jest dobrze.

Natomiast panna mojego kolegi wymieniła sobie więzadło w Poznaniu u niejakiego Rucińskiego, podobno jest on prawie Guru w kolanach. Remontuje kolana siatkarzom polskim i włoskim oraz piłkarzom, więc facet chyba rzeczywiście jest godny polecenia. Warunki podobno jak w hotelu (all included) ale taka przyjemność kosztuje od 8000 PLN więc jest się nad czym zastanawiać.

Pozdrawiam

wicc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

Cześć cossie

Jakiś czas temu rzuciłem temat różnicy między funami a slalomkami, ale bez odzewu. Nie maiłem okazji jeździć na topowych slalomkach, więc jak możesz to napisz coś więcej o wadach i zaletach między tymi nartkami.

Pozdrawiam

wicc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

Elo!

Wiesz, wlielkiej roznicy nie ma, ale takie moje spostrzezenia to: atomic jest sztywniejszy, trudniejszy do utrzymania na krawedzi, ale oddaje troche wiecej energii( czasem nawet za duzo co w moim przypadku konczylo sie podbijaniem zewnetrznej narty), przy mojej dosc skromnej wadze(66 kg) na wiekszym lodzie byl trudny do utrzymania, fisch prawie na wszystkim jedzie jak po szynach, jest ogolnie nieco spokojniejszy w prowadzeniu, ale atomic dzieki wyzszej plycie w funowym skrecie jest odrobine lepszy. Na atomicu jezdzilem sezon i bolem musialem sprzedac, bo ich stan byl jzu niestety nie najlepszy, myslalem ze jesli chodzi o fun to po przesiadce nie rozwine sie juz, ale jeszcze troche sie poprawilem i opprawiam nadal. Jak chcesz sie na cos przesaisc to polecam fischa- podobna geometria, troce mniejszy promien(155-9m), w fun niewiele gorszy, a w slalom sopro lepszy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - polecam

Elo Wicc!

Pozwol ze napisze jeszze slowko. Otoz pisze ze jakbym dorwal 10.11 to bym z powrotem zamienil, pozniej chwale fischera, otoz ma tu role rowniez aspekt finansowy,gdybym wrocil do atomica, zarobilbym troche na tym, a kasa by mi sie przydala. Jeszcze dygresuja- otoz 10.11 jest juz teraz rarytasem na stokach, ale jeszcze wiekszym sa 9.11, na ktorej w tamtym sezonie mial przyjemnosc smigac moj brat(swoja droga tworzylismy niezly team) i 9.10.

10.11 dodaj na stoku wiel kolorytu zarowno jak ktos czadowo na nich wymiata, ale rowniez jak jacys goscie ucza sie na tym jezdzic, albo jezdza klasycznie, zawsze mam z takich niezly polew. Wielka szkoda ze atomic zakonczyl produkcje tych nart ize jedyna typowa funka(wiem ze sllomki przejely ich role, ale jednak)pozostal radarc. Mam nadzieje ze panowie w dzialach projektowych popuszcza jeszcze kiedy wodze fantazji. Przepraszam ze moj post nie wnosi nic do topicu, ale tym postem chcailbym zlozyc hold wspanialej narcie, jaka niewotpliwie jest 10.11 oraz podkreslic jej niezaprzeczalna kultowosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atomic 10.11 odjazdowy funcurver - do eberhartera

Cześć

Wczoraj próbowałem zagrać w kosza - tak kontrolnie. I kupa. Przy pierwszym dwutakcie kolano przypomniało, że pół roku temu zrobili w nim "jesień średniowiecza". Potem nie było mowy nawet o truchtaniu za piłką. Po 10 minutach zszedłem z boiska. To tyle.

Wicc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...