Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

dobranie butów zjazdowych na szeroką stopę


Doman_13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Muszę wymienić buty, bo te w których jeżdżę doprowadzają mnie do rozpaczy.

Były poszerzane ale widocznie za mało, i efekt jest taki że uciskają na szerokości tak że mogę w nich wytrzymać do 3 godzin a potem krew musi napłynąć do małych palców.

Na szczęście jestem w stanie wyrwać się na 3 godziny na stok do w kielcah trochę tego jest.

Długość stopy -27,5

Szerokość stopy -105

Ale wrócę do tematu głównego. Potrzebuję namiar na miejsce (południe Polski) do którego mogę jechać i tam dobiorą mi buty i w razie czego poszerzą.

W kielcach sklepów z butami jest mało (może 5) i chyba zaden nie dopasowuje butów do stopy.

Proszę o pomoc w temacie butów bo może Wy wiecie jakich butów szukać aby były na szeroką stopę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ZNALAZŁEM

Miałem dziś na nogach większość szerszych butów w kielcach i w końcu trafiłem na Head vector 100. Jak je założyłem i pochodziłem w nich, porobiłem przysiady i inne wygibasy, to wciąż czułem komfortowy i równomierny nacisk na nogę. Buty są do ukształtowania i sprzedawca poradził mi żeby ich nie formować tylko na 5 dni jechać na narty.

Mało tego mówił mi żeby kształtki nie formować, chyba że za rok jak się do tego czasu nie ułoży.

ŁAŁ czegoś takiego to jeszcze na nogach nie miałem, niby flex 100 ale wygodne i komfortowe. Normalnie nie mogę zapomnieć o tych butach a mierzyłem ich około 10 par (aż mokry byłem)

Jutro spróbuję w innym miejscu nałożyć szerokiego atomica.

Z jednego jestem szczęśliwy. W końcu wiem jaką szerokość wkładki powinien mieć mój but, 103mm jest idealne, chociaż w sklepie mierzyli mi 104-105mm.

Dziękuję wszystkim za pomoc i wiadomości

Teraz wiem że po buty narciarskie to trzeba do Krakowa jeździć, bo tu u nas na prowincji (poza head vector 100) nic nie ma.

do normalnych ta sytuacja nie należy bo Kielce reklmują się że mają 7 ośrodków narciarskich (sześć oślich górek i telegraf) ale żeby tu buty kupić to trzeba mieć szczęście.

----------------------------

Mam już head-y vectory, na razie oglądam w nich telewizję

Sprawdzę i opiszę jak się w nich jeździ

Edytowane przez Doman_13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokie buty

witam

miałem ten sam problem tylko windsport kraków, robiło paru partaczy ale windsport to inna bajka

oczywiście że są np atomik lub nordica tylko za tym idzie zmniejszenie twardości.

Mam 105 a kupiłem w tym roku dobermana 130 zawsze wyłem z bólu i jestem w szoku że tak pasują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki problem jak Ty i właśnie w Windsporcie kupiłem Head Vector 100, do tego mam wkładki Sidasa dedykowane do jazdy na nartach,

jeżdżę w nich 2-gi sezon i dla mnie są idealne, problem jedynie robi się wtedy gdym chciał założyć je na nogi podczas gdy leżały wcześniej kilka godzin w temperaturze otoczenia i skorupa jest zmarznięta - wówczas konieczne są do ich założenia jeszcze ze dwie osoby jako pomocnicy ;)

poza tym pojeździj w nich i sprawdź, powinieneś mieć w komplecie w pudełku dodatkowe mini wkładki w kształcie banana, które wkłada się do zewnętrznych "kieszonek" botka nad piętą- u mnie poprawiły trzymanie pięt,

zadowolenia z zakupu życzę,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...