Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Półcarvery co to jest???


Rudy

Rekomendowane odpowiedzi

Półcarvery co to jest???

Temat walkowany juz parokrotnie.

Ja tylko streszcze sie do konsensusu:

Polcarvery to takie ktore sa przeciete w pol.

Do tej pory spor polega na tym czy przeciete wzdluz czy w poprzeg.

Inni twierdza, ze to takie ktore z jednej strony sa taliowane a z drugiej nie. Tak na wszelki wypadek. Ale nalezacych do tej opcji jest znacznie mniej.

Poz.pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półcarvery co to jest???

Narty lekko taliowane. Uniwersalne - da się na nich jeżdzić klasycznie. Na przykład jak zahamujesz na nich bokiem przed kolejką do wyciągu to nie znajdziesz się z powrotem na szczycie ( jak w pełnych krótkich karwach ) tylko obsypiesz śniegiem pajacy w kolejce jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półcarvery co to jest???

"Na przykład jak zahamujesz na nich bokiem przed kolejką do wyciągu to nie znajdziesz się z powrotem na szczycie ( jak w pełnych krótkich karwach ) ".

Wydaje mi się że mylisz te carwery z czymś innym.

Bo ja uzywam dość krótkich nart slalomowych ("pełnych krótkich karwach "?) i nie mam żadnych kłopotów ani z jazda NW - klasycznie ("klasycznie" do tej pory myślałem że w odróżnieniu od "łyżwowego") ani z hamowaniem, choć bokiem staram sie nie hamować bo troche szkoda kurtki i żeber.

Natomiast to znajdowanie sie z powrotem na szczycie :) to raczej trzeba używać wyciągu bo jeżdżą te narty pod górę ale na dośc krótkich dystansach, co czasami wprawia w zakłopotanie osoby na półkarwerach ;)

Z pierwszym zdaniem się zgadzam w pełni i dodał bym jeszcze że nazwę tę spopularyzowali sprzedzawcy słabo orientujacy sie w rynku narciarskim.

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półcarvery co to jest???

- a może to narty taliowane w połowie, od talii to piętki, albo od talii do dzioba !!! ???

- a może taliowane tylko z jednej strony, prawej albo lewej !!!???

Na pewno jeda z tych opcji, skoro są taliowane tylko w połowie :-)))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...